VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Proti Kadani s Vošvrdou v bráně

02.10.2015 | Jozef Valenčík

Ligový kolotoč se neúprosně posouvá dál a na AZet čeká domácí utkání s Kadaní, to vypukne v sobotu v 17:00 a my Vás srdečně zveme do K&K PNEU Arény, kde se v havířovském dresu představí hned tři nové tváře.

Kadaň drží výbornou šestou příčku

Farma Chomutova navázala v letošní sezóně spolupráci také s celkem Karlových Varů, tato kombinace přinesla na úvod WSM Ligy kvalitní výkony, které se odrazily také na bodovém přísunu týmu. Kadani patří po devíti odehraných kolech šestá příčka s patnácti body. V posledním zápase se Kadaň představila na domácím ledě a ve vyrovnaném zápase porazila Jihlavu 3:2.

Kadaň - Jihlava 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Chrpa (Trefný), 55. Hejcman (Rohan, Chrpa), 59. Vrána (Charousek) – 15. Harkabus (Gríger), 28. Skořepa (Kaláb, Důras).
Rozhodčí: Wagner – Hejl, Svobodová.
Vyloučení: 6:7, navíc Tejnor-Štebih 10 min.
Využití: 2:2. V oslabení: 0:0.
Diváci: 312.
Střely na branku: 35:36 Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:2, 3:2.

Útočným esem Kadaně je Jakub Chrpa, ten v letošní sezóně nasázel do branek soupeře již šest branek, k těm přidal dvě asistence a s osmi kanadskými body je také nejvíce bodujícím hráčem týmu. V bráně se v Kadani střídá dvojice Miroslav Hanuljak - Jan Strmeň, oba s bilancí úspěšnosti zákroků přes 93 %.

V bráně AZetu se představí Tomáš Vošvrda

V posledních dvou duelech hájil svatyni AZetu Šimon Hrubec, který byl také u porážky v hlavním městě, kde AZet ve středu podlehl Slavii 5:1. Šimon Hrubec je v těchto dnech s týmem Třince na venkovním tripu, ale o novou akvizici v brankovišti AZet nepřijde, když se mezi tři tyče postaví Tomáš Vošvrda, ten v letošní sezóně odchytal v extralize jedno utkání v dresu Olomouce.

To však není vše, v dresu s AZ na hrudi vyjedou zítra na ledovou plochu další dvě nové tváře a to z blízkých Vítkovic. V obraně se představí Jan Štencel a v útoku jeho jmenovec Jan Káňa. Na marodce zůstává nejlepší střelec AZetu Petr Kanko, který do utkání nezasáhne po zranění, které si způsobil v utkání s Prostějovem. V zápase neuvidíme ani Romana Maliníka, jenž je taktéž zraněn v horní části těla.

Slavia Praha - AZ Havířov 5:1 (1:0, 0:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 8. T. Doležal (Kolařík, Kašpařík), 42. Čermák (Kašpařík, Knot), 47. J. Doležal (Knot, Bahenský), 50. Kašpařík (Hraško, Micka), 51. Micka (Bahenský, Doležal) – 49. Štumpf (Korím, Pechanec).
Rozhodčí: Pražák – Beneš, Štofa.
Vyloučení: 5:9.
Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1413.
Střely na branku: 43:23 Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Hrubec – Lenďák, Mazanec, Ostrčil, Krisl, Bahounek, Korím – Maruna, Pechanec, Kalus, Rimmel, Štumpf, Bárta, Maliník, Tomi, Kotala, Bednář, Sedláček, Matějek, Staněk

SK Kadaň: Strmeň – Tejnor, Charousek, Černý, Trefný, Szathmáry, Rohan, Drobný – Račuk, Kůs, Veselý – Chrpa, Hejcman, Hlava – Wágner, Šťovíček, Müller – Vaněk, Vrána, Macháček

Utkání startuje v sobotu 3. října v 17:00 na ledě havířovské K&K PNEU Arény. Pokud se na zápas nemůžete dostavit, můžete jej sledovat díky textovému on-line přenosu na tomto odkaze.