První čtvrtinu soutěže uzavře AZet v Jihlavě

12.10.2015 | Jozef Valenčík

Ano, zní to opravdu neuvěřitelně, ale již dnes uzavře WSM liga svou první čtvrtinu a pozornému divákovi jistě neuniklo, že AZet se zatím na ledě neutkal s jediným soupeřem a tím je jihlavská Dukla. Havířovský tým míří na Vysočinu po sérii třech vyhraných utkání v řadě, a přestože je Dukla těžkým soupeřem, tak AZet rozhodně není bez šance. Úvodní buly utkání bude vhozeno v 17:30.

Tři utkání = devět bodů a posun v tabulce

Ještě před třemi zápasy nevypadal pohled na tabulku pro havířovského fanouška příliš lichotivě. Jenže poté přišla série třech vyhraných utkání, po kterých se na konto Havířova přičetlo plných devět bodů. Poslední zápas s Mostem začal velmi dobře, ale nepříliš povedená druhá třetina vrátila Most do hry a ve výsledku se Havířov musel o body bát do samotného konce.

Trenér Mikeš k tomu řekl: „Začali jsme velmi dobře, dostali jsme se do vedení 3:1, ale ve druhé třetině jsme přestali bruslit a chtěli jsme jen dávat branky. Soupeř to potrestal vyrovnáním. Naštěstí jsme pak zareagovali čtvrtou brankou a utkání dotáhli k vítězství. Dnes proti nám stál opravdu výborně hrající soupeř, takže je toto vítězství pro nás velmi cenné."

Na čele produktivity havířovského týmu se drží hráči prvního útoku. Petr Kanko, Jan Maruna a Roman Maliník se rozehrávají do výtečné formy a v posledním zápase se také postarali o rozhodující branku utkání. V posledním zápase se do branky AZetu od úvodu postavil Tomáš Vošvrda, který se však při jednom ze zákroků zranil a místo něj tak ve 35. minutě do havířovské svatyně nastoupil Petr Matoušek, který puk za svá záda nepustil.

AZ Havířov - Most 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Kotala (Štencel), 14. Tomi, 20. Staněk (Tomi, Šumpf), 34. Maliník (Kanko, Štencel) – 11. Hanzl (Písařík), 23. Pisařík (Hora, Mráz), 27. Smolka (Kubinčák)
Rozhodčí: Dědek - Reich, Polák.
Vyloučení: 2:2 + TS za faul Kubinčáka (MOS).
Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.
Diváci: 2006.
Střely na branku: 35:29 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Dukla je Havířovu sousedem v tabulce

Po výtečném vstupu do soutěže se jihlavský motor malinko zadrhl a střídavé výsledky dostaly Jihlavu na průběžnou devátou příčku, na které má shodně 17 bodů jako desátý Havířov. V posledním utkání Dukla cestovala do Českých Budějovic, které jasně ukazují, že budou patřit k tomu nejlepšímu, co WSM Liga v letošní sezóně nabídne a potvrdily to výhrou 4:1.

Brankoviště Jihlavy je prozatím dominancí Jakuba Škarka, který nastoupil do devíti utkání a drží bilanci 92,23 % úspěšnosti zákroků. Na tři utkání pustil do branky kolegu Vladislava Habalu, jehož bilance je dokonce o půl procento lepší. Bodování týmu vedou s devíti body Tomáš Harkabus s Martinem Kohoutem.

Č. Budějovice - Jihlava 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Kolmann (Rob), 37. Žálčík (Rob), 46. Straka (Suchánek, Heřman), 59. Mucha (Pajič, Žovinec) – 9. Aleksejev (Anděl, Březina)
Rozhodčí: Wagner – Hejl, Bosák.
Vyloučení: 6:6.
Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.
Diváci: 6069.
Střely na branku: 36:24 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

Dukla Jihlava: Škarek – Zadražil, Dobrovolný, Dundáček, Grebenyuk, Šafář, Šimek, Štebih – Gríger, Důras, Jícha - Seman, Kohout, Harkabus - Kuřítko, Melenovský, Malec - Anděl, Březina, Alekseev

AZ Havířov: Vošvrda (od 35. Matoušek) – Štencel, Ostrčil, Krisl, Bahounek, Korím, Lenďák – Kanko, Maliník, Maruna – Kalus, Pechanec, Sztefek – Štumpf, Staněk, Tomi – Rimmel, Kotala, Matějek

Utkání startuje v pondělí 12. října v 17:30 a Vy jej můžete sledovat prostřednictvím textovému on-line přenosu na tomto odkaze.