Report z Černé Hory III.

10.06.2011 | Tomáš Vlček

Přinášíme další zpravodajství ze soustředění AZetu v Černé Hoře. Tentokrát jsou našimi zpravodaji dva mladí a všestranně nadaní sportovci Jan Maruna a Robert Říčka (viz. snímek).

Opět zdravíme z Ulcinje a přinášíme další zprávy ze soustředění AZetu na Jaderském pobřeží.

Také druhá polovina našeho pobytu tady byla věnována především tréninku. K němu trenéři nejčastěji využívali místní lesopark, posilovnu a samozřejmě atletický ovlál, spojený s fotbalovým hřištěm. K ranní rozcvičce jsme výhradně využívali písečnou pláž. Párkrát jsme běhali také v písečných dunách, což bylo velice zajímavé zpestření, protože jinak to není zrovna naše nejoblíbenější činnost :-). Ono běhání v letní přípravě není nic lehkého, ale tady v tom horku to bylo ještě náročnější. Mimochodem pokud by se vyhlašovali nejlepší "vytrvalci" týmu, tak nejlépe to tady běhalo Aleši Jurčíkovi a Honzovi Marunovi. Naopak v posilovně patřili k nejsilnějším Lukáš Zientek, Jirka Krisl a Martin Potočný.

Kromě běžeckých a posilovacích tréninků jsme se věnovali i dalším sportům. Vyvrcholením skoro každého dne byl fotbalový zápas (starší hráči proti mladším). Bohužel vyhráli 3:2 na zápasy starší hráči :-). Souboje to byly velice prestižní a nikdo nechtěl za žádnou cenu prohrát.

Už dříve jsem zmiňoval tvrdé boje na tenisových kurtech. Tady jsme nehráli žádný „organizovaný“ turnaj, ale jenom jednotlivé zápasy. Nejlépe z nás hráli tenis asi Víťa Stránský, Daniel Kraft a pozadu nezůstával ani Petr Prokop. Naproti tomu ve stolním tenise se nejvíce dařilo Davidu Klimšovi a Martinovi Balčíkovi.

Jinak právě při tenise, a taky plážovém volejbale, jsme zažili asi nejvíce srandy a vzájemného hecování.

Dalším zpestřením pro nás bylo využívání moře. Jeden den jsme byli skákat ze zhruba dvoumetrového útesu, na pláži jsme hrávali petanque, a poslední den pobytu, když byly trošku vetší vlny, tak jsme se v nich docela vyřádili. No a po večerech jsme si, kromě sledování televize nebo filmů, párkrát zahráli poker.

Pokud bychom měli celé soustředění zhodnotit, tak bylo velice vydařené. Parádně jsme si všichni pohromadě zatrénovali, stmelili jsme ještě více naší partu a zažili jsme spousty legrace. Atmosféra byla v týmu dobrá. Panovala soutěživá nálada, hecovali jsme se a popichovali, kdo bude lepší :-). Všichni makali na 100 %, jak straší tak mladší hráči dřeli co to šlo a nikdo neměl žádné úlevy. Takže soustředění splnilo určitě ve všech směrech svůj účel.

I trenér byl spokojen. Sportoviště byla blízko hotelu, takže jsme se nemuseli nikam daleko přesouvat. A podle mě byl spokojen i s přístupem hráčů k tréninku. Teda aspoň nám to na závěr soustředění říkal :-)

Nejen my, ale i ostatní kluci říkali, že to byl i pro ně celkově velice příjemný a užitečný týden, a že se soustředění povedlo na jedničku. My spíš říkáme od A do Z! :-)

Za celý tým AZetu Robert Říčka a Honza Maruna.

Společná fotka hráčů ze soustředění v Černé Hoře (ve větším rozlišení je k nahlédnutí ve FOTOARCHIVU)