AZ Havířov

Z důvodu rozhodnutí vlády jsou od 12. do 25. října zastaveny veškeré hokejové soutěže. GASCONTROL Aréna bude pro veřejnost uzavřena.

Rok 2013 pohledem fanoušků AZetu

13.01.2014 | Petr Miklas

Měli jsme zde hodnocení roku z pohledu vedení klubu, nyní si můžete přečíst hodnocení roku 2013 z fanouškovské perspektivy. Vybrali jsme dva zástupce z tribuny A, Jirku Večerka z AZ-fans a Péťu Chobota alias Slona z Rumboys. Doplnil je Láďa Ščerba, jenž sleduje zápasy z tribuny B.

Všem třem jsme položili sedm stejných otázek:

1. Jaký zážitek s AZetem Ti v roce 2013 nejvíc utkvěl v paměti?
2. Jak jsi spokojený se současnou pozicí AZetu?
3. Co říkáš na změny v kádru, kdo z posil se Ti nejvíc líbí?
4. Kolikátý tipuješ, že AZ bude po základní části?
5. Jsi spokojen s návštěvami a fanděním na našem zimáku?
6. Sleduješ a navštěvuješ zápasy mládeže? Pokud ano, co na ně říkáš?
7. Co očekáváš od roku 2014?

Nejvíce se rozpovídal Slon, jehož odpovědi by byly na samostatný článek, proto jsem je musel zkrátit.

Slon:

1.Pro mě je těžko vypíchnout ten nej AZet okamžik roku 2013. Takže vytáhnu pár bodů: Začátek roku, který nepatřil k těm povedeným, jsem rád, že to kluci nakonec zvládli a v základní části skončili druzí. Z play-off se mi líbilo nejvíce čtvrtfinále s Opavou. Baráž byla celá nádherná. Zápas AZ proti HZ (Havířovská zvěř), na který se vypravilo kolem 800 diváků. První přátelák s Třincem. Atmosféra na stadionu byla elektrizující, návštěva 2916 diváků na přátelák v polovině léta více než výborná. Začátek sezony a první novodobý výjezd do Jihlavy, kde jsme se ukázali v tom nejlepším světle, jak na ledě, tak na tribunách. Jak říkám, pro mě je každý zápas AZ svátkem a je těžké vybrat ten či onen zážitek, každý je v něčem jiný, jedinečný.

2. Před začátkem sezony jsem avizoval, že bych byl nadšen s 10. místem a dobrým bodovým náskokem od barážových míst, což by nám zajišťovalo 1. ligu i v následující sezoně. Takže v dnešní době, kdy se AZ pohybuje na místech pro play-off to jde shrnout jedním slovem „Fantastické“, ale stále chybí odehrát ještě dost zápasů a tak věřím, že se kluci o to poperou.

3. Z nově příchozích mě nejvíc zaujal Jarda Koma, je to kvalitní bek, který ještě na ledě ukáže, proč ho AZet angažoval. Ale nejvíc mě letos nadchnul náš odchovanec Danek Graca, který byl minulou sezonu přikrytý larisou na střídačce a letos hraje s přehledem 1. ligu. Jestli takto bude na sobě pracovat dál, tak v něm vidím velký potenciál.

4. Před začátkem sezóny bych bral 10 místo. Teď tipuji 6 až 7 místo. Ale bude to ještě hodně složité, protože farmářské týmy, které jsou v současnosti pod námi, se budou v závěrečných částech soutěže hodně posilovat hráči z extraligy, aby se vyhnuly případné baráži. Nikdo z extraligových klubů si nepřeje mít farmu v 2. lize a s těmito týmy můžeme tratit body.

5. Jako fanoušek, který se zajímá i o dění na tribunách nemůžu být spokojený s návštěvou nikdy, snad až v době, kdy bude na každý zápas viset na pokladně VYPRODÁNO, pak bych spokojen byl. Ale přesto všechno musím poděkovat všem, kteří zápasy AZetu navštěvují a při pohledu na okolní stadiony to není málo. Byl bych rád, kdyby byl průměr minimálně někde kolem 2500 diváků. Co se týče atmosféry, tak tady musím vyseknout poklonu Havířovské zvěři a všem, kteří se na atmosféře podílejí. Snad jednou dočkám pokřiku: „Druhá strana odpovídá“ a ozve se celý sektor B.

6. Ano zápasy mládežnických celků sleduji a zdaleka nejsem sám. A co říkám na zápasy mládežnických celků? Od každé kategorie se očekává něco jiného. V juniorech zjistíte, jak moc pomohlo hráčům jako Dan Graca, či Tomáš Matějek zkušenost z A týmu a jak v této lize vyčnívají. Ve starším dorostu bylo trošku škoda, že si kluci nezopakovali euforii z minulé sezony. Naposled jsem navštívil turnaj 4. tříd zápas AZ - Katovice, kde je zas ohromné sledovat, jak ti malí caparti si poradí s vedením puku a bruslením - jak zkušení hráči NHL. Tyto zápasy je třeba občas sledovat, protože za pár let se tito hráči budou prohánět po ledě v zápasech A týmu a tak je už načase se pomalu učit jména jako Lukáš Bednář, Kryštof Fejko, či Adam Cypra a Jan Ščerba.

7. Jedním slovem PLAY-OFF a s tím spojeno vše co k tomu patří. Tu trojbarevnou euforii po celém městě, ty fanatické diváky na tribunách, kteří se doma v práci, v hospodě nedokážou bavit o ničem jiném, než o právě probíhajícím PLAY-OFF a když to nedopadne dle našich představ, tak se nic nestalo, protože v září 2014 začne další dějství tohoto nikdy nekončícího představení zvaného HOKEJ.

Láďa:

1. Celá sezona 2012-2013 byla parádní, ale třešničkou na dortu bylo play off a baráž. To byl zážitek, na který se nezapomíná.

2. Po postupu do 1. ligy jsem měl obavy, aby AZ nefiguroval na konci tabulky, ale hráči bojují jako lvi a dnešní postavení v tabulce je super.

3. Myslím si, že posily dobře zapadly do mužstva a tvoří dobrý tým. Nejvíc se mi líbí Ondra Šedivý.

4. Doufám, že se AZ udrží ve středu tabulky do konce základní části.

5. S návštěvami jsem spokojen, i když jsem si myslel, že na některé zápasy přijde více lidí. Fandění je na našem stadionu parádní, akorát mi vadí některé vulgární pokřiky. Na hokej přece chodí hodně dětí a to by nemusely slyšet.

6. Na zápasy mládeže chodím hodně často. Mám tři vnuky, hrají za druhou, čtvrtou a sedmou třídu, takže je sleduji jak na tréninku, tak při zápasech a občas si zajdu na některé zápasy dorostu nebo juniorů. Na to, jak malá je žákovská základna ročníku 2000 až 2004, si kluci nevedou špatně. Trochu hůř se vede 8. třídě, ale snad to ještě do konce sezony spraví. Od ročníku 2005 už je kluků více, tak snad to bude lepší.

7. Od roku 2014 očekávám, že si AZ vybuduje v 1 lize pevnou pozici a zabydlí se na dlouhá léta. A od fanoušků, aby chodili v co největším počtu podporovat hráče na stadion. Přeji všem hodně štěstí a zdraví v roce 2014.

Jirka:

1. Tak asi určitě poslední zápasy AZetu v baráži o 1. ligu. Tam jsem si to užíval a moc v postup nevěřil. V té prvoligové sezóně to je první výjezd do Olomouce, kam odcestovaly tři plné autobusy a v sektoru se nás sešlo přes 300 fanoušků. Fandění a fanatismus to byl neuvěřitelný.

2. Já jsem maximálně spokojený. Nečekal jsem, že bude AZet tak vysoko. Počítal jsem tak s 10-11 místem, ale teď už věřím, že to play off uděláme.

3. Změny v kádru jsem očekával a muselo k tomu určitě dojít. A která posila se mi nejvíce líbí? Martin Jakúbek.

4. Před začátkem sezóny to byl tip, jak už jsem říkal, 10-11 místo. Teď už ho tipuji na 6. místo a ve čtvrtfinále narazíme na Olomouc

5. Návštěvy by mohly být určitě lepší, ale v porovnání s ostatními týmy jsme na tom velmi dobře. Co se týče fandění, tak by to mohlo být také lepší, ale i zde si nemohu stěžovat.

6. Očkem zápasy sleduji, ale pouze kategorie junioři, starší a mladší dorost. Byl bych rád, kdyby se už juniorka vrátila zpět do extraligy a tím by byl kádr ještě kvalitnější a A-mužstvo by mohlo více čerpat právě z těchto mladíků. Velkým překvapením je pro mě starší dorost a jejich výsledky, klobouk dolů.

7. Očekávám určitě čtvrtfinále proti Olmiku (smích), a také věřím, že si na náš zimák najde cestu ještě více fandů než doteď. Sezóna pro nás asi skončí dřív, než tomu bylo minulý rok, ale i tak si myslím, že budeme všichni spokojeni a v září opět naplníme náš zimák.

Instagram Youtube