Rok 2013 začíná AZ doma s Frýdkem-Místkem

04.01.2013 | Josef Nudera

V sobotu se v K&K PNEU Aréně uskuteční další zápas druhé hokejové ligy. Soupeřem Havířova bude Frýdek-Místek, který si v letošní sezoně počíná na výbornou. Při posledním vzájemném utkání, ale AZ vsítil, do sítě svého soupeře, hned 14 branek! Bude se opět jednat o brankové hody? Nebo nás bude čekat branková dieta? To se dozvíme v sobotu 5. 1. 2013 od 17 hodin, kdy zápas startuje.

U našeho soupeře z Frýdku-Místku nikdy nevíte, jakým výkonem se bude prezentovat. Jednou to je kvalitní výkon, podpořený dobrou obranou, jindy se podaří Frýdek doslova rozstřílet. Vše ale nasvědčuje tomu, že tento další vzájemný zápas bude vyrovnaný. Ve všech třech vzájemných zápasech, které v letošní sezoně spolu tyto dva celky svedly, dovolil Havířov Frýdku vstřelit vždy pouze jednu branku.

Havířov je lídrem východní skupiny, ale nyní drží náskok pouze 3 bodů na druhý Přerov! Start nového roku, ale bude pro domácí jistě příjemný, do sestavy se po zranění vrací nejlepší střelec minulé sezony Robert Říčka.

Do sestavy AZ se vrací Robert Říčka!
V minulém utkání se do Havířova přijela porvat o body sousední Karviná. Téměř 3 tisíce diváků mohlo sledovat parádní a strhující utkání s velkým počtem branek a nakonec i se šťastnou vítěznou tečkou po nájezdech. Baník se dostal do dvoubrankového vedení, ale to AZ nezaskočilo a ještě do třetiny vyrovnal. Ve druhé třetině Havířov třikrát vedl o gól, ale karvinským se vždy povedlo vyrovnat. V utkání, které nabídlo hned 3 trestná střílení, se muselo rozhodovat až v samostatných nájezdech, když Havířov nevyužil přesilovku v prodloužení. Havířov nakonec zvítězil, ale pro mnoho fanoušků to nebylo to hlavní z tohoto večera, svou velkou kariéru ukončil Martin Potočný, se kterým se diváci patřičně rozloučili a videa z této rozlučky můžete shlédnout na fans stránkách Havířova.

Čelo kanadského bodování stále drží Jan Kolařík (22+16) , hned za ním se nachází Antonín Pechanec (11+21), střelec velmi přesné rány v utkání s Karvinou. Velmi dobrými výkony, oku lahodícími, se prezentuje Robert Najdek (15+9). Mezi obránci vévodí Petr Prokop (6+14), kapitán Havířova ale nezůstává pozadu - Jiří Krisl (5+11) má v součtu již 16 kanadských bodů. Tuto dvojici ještě doplňuje Patrik Rimmel (6+9) s 15 kanadskými body.

Situace v brankovišti je rozdělena už od začátku sezony. Roli jedničky plní Lukáš Daneček (91,44%), který odchytal 19 zápasů a v nich si dokonce připsal 1 asistenci a 12 trestných minut. V brance jsme mohli vidět v 11 případech také Petra Matouška (88,84%), který plní roli brankářské dvojky. To že má Havířov dobré brankáře potvrzuje i junior Ondřej Tomšů (95,35%), když musel zaskočit za zraněné kolegy, tak dokázal vychytat dvě vítězství s Přerovem.

HC FRÝDEK - MÍSTEK

HC Frýdek - Místek se v letošní sezoně prezentuje daleko lepšími výkony než v minulé sezoně. Frýdek, který v minulém ročníku pronikl do play-off z poslední osmé pozice, se letos drží okolo 5. příčky. Nyní je právě na 5. pozici, kde figuruje se 42 body a s celkovým skóre 100:122. Jak je vidno, tak tento celek obdržel spoustu branek, ale také
Kdo se nakonec postaví mezi tři tyče v Havířově?
jich dokázal poměrně hodně vsítit. Hosté jedou do Havířova udržet svou pozici v tabulce, protože pouhý 1 bod ztrácí jak Opava, tak Karviná. Na druhou stranu má Frýdek – Místek stejně bodů jako 4. Poruba.

Minulé kolo odehrál, v rámci vloženého svátečního dvojkola, Frýdek –Místek na ledě Nového Jičína. Do utkání lépe vstoupil domácí celek, když se v 19. minutě dokázal trefit Uhlár. Druhá třetina přinesla jednu branku na obou stranách. Nejprve ve 32. minutě zvýšil na 2:0 Skaloš, ale hosté se dokázali do utkání vrátit 2 minuty před koncem periody, když snížil na rozdíl jedné branky Ondřej Sluštík. Třetí třetina už branky nepřinesla, ale diváci byli svědky velkého dramatu. Na jedné straně nevyužité trestné střílení, na druhé straně sílící tlak, který nepřinesl vyrovnání. Konečný výsledek Nový Jičín – Frýdek – Místek 2:1.

Podívejme se na kanadské bodování našeho soupeře, na čele mezi útočníky je Jaromír Gogolka (8+4), hned za ním je Petr Hrubý (7+5). Za Frýdek nastupuje všem havířovským fanouškům známý Marek Kopún, Daniel Kraft a Petr Rozum.

V obranných řadách má Frýdek – Místek nejlepšího nahrávače a zároveň nejlepšího muže kanadského bodování klubu - Milana Ovšáka (3+14), daleko za ním je v obranných řadách Michal Krutil (1+4). Na brankářském postu odchytal nejvíce utkání Michal Láníček (89,36%), v posledním utkání ale nastupoval mezi tři tyče Daniel Chvostek (86,89%) není jasné, kdo bude chytat proti AZ, ale pravděpodobně to bude Chvostek.

Sestavy z minulého zápasu

HC AZ Havířov 2010:L. Daneček - Vydra, Balčík, Krisl "C", Graca, Jonáš, Zientek, Hegegy, Rimmel - Bursík, Najdek "A", Haas - Kolařík, Pechanec, Kanko, - Stránský, Potočný "A", Klimša - Pavlas, Kasperlík, Diviš

HC Frýdek-Místek Chvostek, Gajda, Krutil, Ovšák, Ferenc, Měkýš, Tomis, Teper, Kudláček, Gogolka, O.Sluštík, Kelner, P.Slovák, Rozum, Škatula, Mach, Kopún, J.Sluštík, J.Slovák, Jakubowski, Mamula

Onlajn přenos

Pokud nebudete na zimním stadionu v Havířově přítomni, můžete opět sledovat klasický onlajn přenos, který pro vás připraví Josef Nudera.