SDO vyhrál IS Sports Cup, MDO končí na 5. místě

26.08.2013 | Josef Nudera

Na konci minulého týdne, v termínu 22. 8. – 25. 8., se zúčastnil mladší i starší dorost ostravského IS SPORTS CUPU. Během tohoto čtyřdenního turnaje sehrály oba výběry hned 8 střetnutí! Mezi silnou konkurencí skončili mladší dorostenci na 5. místě, starší dorost v celkovém pořadí celý turnaj vyhrál!

Mladší dorost

V turnaji, který sehráli mladší dorostenci, se utkalo 7 celků každý s každým. Mimo českých týmů jako byl AZ Havířov, Mladá Boleslav, Poruba a Karviná hráli dorostenci utkání i s německým Mannheimem, polským Metropolia Silesia a rakouským výběrem Wörthersee Select 2013.

Turnaje se zúčastnili tito hráči:

Sonnek - Frojda „C“, Adámek, Kalus, Srníček, Kozubek, Szturc -Kurovský, Cihlář, Pacoň, Mrowiec, Lenomar, Rzekanowski, Honsa, Pawliczek, Sojka, Hýsek, Piš, Cháňa, Matějík

Trenéři: Janeček Martin, Janeček Michal
Vedoucí mužstva: Lenomar Richard

V základní skupině, mezi těmito silnými celky, obsadil mladší dorost 5. místo a jen těsně o jednu pozici musel hrát ve skupině o 5. – 7. místo. Tuto skupinu už ovšem vyhrál a na turnaji skončil na konečném 5. místě.

Starší dorost

V turnaji starších dorostenců se hrálo systémem jedné základní skupiny, která určovala konečné pořadí celků. V devítičlenném startovním poli jsme mohli vidět mimo AZ Havířov, české týmy jako byly Poruba, České Budějovice a Třinec. Mezi zahraničními účastníky byly týmy ze Slovenska: Bratislava, Polska: Prorink Stars, Německa: Eisbären Juniors Berlín, EV Landshut-DNL Team a maďarská reprezentace do 18 let.

Turšner, Šimeček - Chroboček „C“, Dudek, Ďurkáč, Kiss, Trombik, Procházka, Heinzl, Šteffko - Bednář, Fejko, Pořízek, Polak Erich, Hendrych, Stružík, Holeš, Kurovský, Cihlář, Pacas, Polak Richard, Moravčík

Trenéři: Janeček Martin, Križan Milan
Vedoucí mužstva: Orság Luboš

Havířovští starší dorostenci zaznamenali 5 vítězných utkání a 3 porážky. Tyto výsledky nakonec zařadily náš celek na konečné 1. místo! Starší dorostenci tak přivezli z prestižního IS SPORTS CUPU 1. místo – gratulujeme!

HC AZ Havířov - HC HOBA Bratislava 13:0
HC AZ Havířov - Eisbären Juniors Berlín (GER) 4:1
HC AZ Havířov - HC RT Torax Poruba 6:1
HC Mountfield České Budějovice - HC AZ Havířov 4:3
HC AZ Havířov - HC Oceláři Třinec 0:2
EV Landshut-DNL Team (GER) - HC AZ Havířov 2:4
Maďarsko U 18 - HC AZ Havířov 0:1
HC AZ Havířov - Prorink Stars (POL) 5:0