AZ Havířov

Podle nových opatření, vyhlášených vládou ČR s platností od 14. 10. 2020, jsou přerušeny sportovní soutěže do 3. 11. 2020.

Sedmáci obsadili na Wallachian Pucku čtvrté místo

23.08.2016 | David Motloch

Tradiční turnaj žákovských týmů ve Vsetíně letos napsal již svůj šestý ročník a i za účasti AZetu se jej tentokrát zúčastnilo sedm mužstev. Svěřenci trenéra Michala Janečka na Wallachian Pucku obsadili nakonec čtvrté místo. Individuální ocenění za nejužitečnějšího hráče turnaje si odváží domů i havířovský Michal Kusak.

Přípravy na novou sezónu u mládeží již tradičně vrcholí přípravnými turnaji a ani letošní rok není výjimkou. Poté, co mladší dorostenci pár dní zpátky odcestovali na turnaj do Jihlavy (kde si nakonec připsali celkový triumf!), hráči 7.třídy si zapsali svou účast na vsetínském Wallachian Cupu. V Mezinárodní konfrontaci hned tří zemí ostudu rozhodně neudělali, naopak si svěřenci trenéra Janečka připsali krásné čtvrté místo a to po sympatických výkonech na ledě, které byly oceněny i na samotném turnaji. 

Výsledky Wallachian Pucku 2016

Celkové prvenství na turnaji si vůbec poprvé v historii připsal lotyšský celek HS Dinamo Riga. Pro někoho možná překvapivý výsledek, ale po shlédnutí statistik už nikoliv. Lotyši za celý turnaj inkasovali pouhé čtyři branky, přes čtyři desítky jich sami vstřelili a bez ztráty bodu zcela opanovali celý turnaj.  

Havířovští celkem odehráli šest utkání. Hned v tom úvodním narazili na domácí celek ze Vsetína, proti kterému nakonec po výsledku 3:7 neuspěli. Následovala však čtyři vítězství v řadě, která naše sedmáky katapultovala do vrchních pater průběžné tabulky turnaje. Slovenský Zvolen si ze souboje s Azetem odnesl porážku 0:6, Třebíč Janečkova družina přetlačila poměrem 4:2. Podruhé v turnaji se podařilo neinkasovat Havířovským branku proti týmu HK Brumov-Bylnice (4:0). Proti slezskému týmu posléze neuspěli ani Černí Vlci - 4:2. Na závěr turnaje ale čekal Azeťáky soupeř z Rigy, který nakonec pohodlně zvítězil poměrem 4:0.   

Jak už bylo řečeno, sympatické výkony havířovského celku nezůstaly na zdejším turnaji bez povšimnutí. Takto je okomentovali na samotném vsetínském webu: "Chlapci ze severu Moravy do toho dali všechno a den ode dne se zlepšovali. V důležitých soubojích s domácím Vsetínem a Rigou však Janečkovy svěřenci podlehli, což je stálo medaili. Neoblíbená bramborová pozice, ale dobré výkony. Havířovští byly jedni z těch, kteří dodali turnaji kvalitu." 

Výsledková tabulka turnaje

Konečné umístění týmů:

1. HS Dinamo Riga

2. SK HS Třebíč

3. VHK Vsetín

4. AZ Havířov

5. HK Brumov-Bylnice

6. HC Černí Vlci

7. HKM Zvolen

Nejužitečnější hráč turnaje

Po skončení turnaje se udělovala individuální ocenění. Cena pro nejužitečnějšího hráče turnaje putuje na konto hokejisty čtvrtého celku Wallachian Pucku, tedy našeho Havířova. Vítězem se stal Michal Kusak, kterému tímto gratulujeme!

Hodnocení trenéra Michala Janečka

Do turnaje jsme vstoupili velice dobře, první dvě utkání v pátek jsme vyhráli a se skóre 10:2 měli do sobotních bojů dobrou pozici. První utkání v sobotu se nám moc nepovedlo, nebruslili jsme tak dobře a chyběl nám důraz v osobních soubojích a střelbě. Druhé sobotní utkání se nám ale opět povedlo a vyhráli ho. Nedělní program nám začal s nejtěžším soupeřem turnaje Rigou. Kluci se parádně vyhecovali a odehráli velice kvalitní utkání. Chyběl nám jen důraz v zakončení a před brankou. Do posledního utkání jsme šli s tím, že chceme za každou cenu vyhrát a počkáme na ostatní utkání. Bohužel malé množství vstřelených branek nás odsunulo "až" na čtvrté místo. Kluky za celý turnaj musím opravdu pochválit a to nejen za výkony na ledě, ale i mimo led vzorně reprezentovali náš klub. Pokud navážou na výkony a bojovnost z turnaje i v sezoně, tak budu spokojený.

Sestava AZetu

Dybal Adam, Konieczny Pavel - Kalina Jakub, Gřegoř Jakub, Vaněčková Eliška, Wlodara Olaf, Murzyn Zdeněk, Hudeček Tobiáš -

Mikula Patrik "C", Kusak Michal, Belan Jakub, Kolat Dominik, Wawrzkiewicz David, Žák Lukáš, Danečko Michael, Cypra Adam, Remeš Adam, Frenštatský Filip, Siekierka Mateusz

Závěrečné foto 

Více fotografií z turnaje naleznete zde.

Instagram Youtube