Šesťáci vyhráli prestižní turnaj v Ml. Boleslavi

26.01.2017 | Tomáš Vlček

Jak už jsme na webu AZetu informovali šesťáci se ve termínu 26. - 27. 12. 2016 zúčastnili tradičního mladoboleslavského turnaje Memoriál Gustava Lachmana. Nyní se ještě jednou vracíme k jejich triumfu na tomto prestižním žákovském klání.

Účastníci 45. ročníku Memoriál Gustava Lachmana

BK Mladá Boleslav, HC Dynamo Pardubice, HC Slovan Ústí nad Labem, HC Orli Uničov, AZ Havířov, HC Slovan Bratislava

Pravidla turnaje

Letošní ročník s sebou přinesl také lehce pozměněná pravidla oproti předešlým ročníkům. Hrací systém byl 2x20 minut, přičemž každá část se bodovala zvlášť a začínalo se vždy od nuly. Výhra se cenila dvěma body, remíza pak jedním bodem pro každý tým. Dále vždy následovalo prodloužení, které se hrálo pouze se třemi hráči v poli a hrálo se o tzv. „zlatý gól“. Ten tým, který během pěti minut vsítil branku, si připsal další bonusový bod do turnajové tabulky. Pokud žádný z týmů neskóroval, nikdo si body nepřipisoval. Poté vždy následovaly samostatné nájezdy a také tato část hry se bodovala zvlášť, nebo v případě remízy, zůstala bez bodu. Celý turnaj se tak stal mnohem atraktivnějším a tým, který první část utkání prohrál, mohl v tom druhém jen překvapit, případně se předvést při hře tří proti třem, nebo v dovednostní soutěži – samostatných nájezdech.

Semifinále:
AZ Havířov – HC Orli Uničov: 2:1 (2:0, 0:1)

Finále:
AZ Havířov – BK Mladá Boleslav: 2:1pp (0:0, 1:1 - 1:0)

Brankáři: Dybal Adam, Maňásek Tomáš
Obránci: Kubíček René, Vaněčková Eliška, Vadovič Michal, Dybal Vojtěch, Jurček Vojtěch, Zielinski Aleš
Útočníci: Csabi Adam, Kotala Karel, Belan Jakub, Svozil Daniel, Macko Jan, Kubečka Nikolas, Grygar Kryštof, Toma Jakub, Mrozek Radim, Hansel Tomáš
Hlavní trenér: Daneček Jan
Trenér: Svozil David

Vedoucí týmu Vlaďka Kubíčková přidává své hodnocení organizace turnaje: „Organizačně byl zvládnutý perfektně. O celý tým bylo opravdu nadstandardně postaráno, v šatně měli hráči stále hromady ovoce, buchet a různých sladkostí + samozřejmě zajištěný pitný režim. Na stadiónu i v šatně panovala celou dobu přátelská atmosféra. K dispozici jsme dostali jednoho z rodičů domácího týmu pana Jana Kriška, který nám zajistil vše, co jsme potřebovali a také s námi šel v době, kdy tým měl dlouhou pauzu mezi zápasy, na procházku po Mladé Boleslavi."