AZ Havířov

Z důvodu rozhodnutí vlády jsou od 12. do 25. října zastaveny veškeré hokejové soutěže. GASCONTROL Aréna bude pro veřejnost uzavřena.

Sobota láká na hokej. Do Havířova přijíždí Energetici

06.10.2017 | David Motloch

Sobotní podvečer by měl mít pro každého fanouška ledního hokeje předem jasný program. Do Havířova přijíždí nedávno ještě extraligový celek z Karlových Varů. Současná esa WSM ligy se vyhřívají na čele soutěže, zatímco AZ vyklízí suterén tabulky. Pro havířovské fanoušky však nebude motivací pouze atraktivní jméno soupeře, ale i jejich hlasitá podpora klubu, který milují, přestože se nenachází v líbivé situaci. Vstupné je pro všechny návštěvníky zdarma. Více se dozvíte v samotném článku. Utkání startuje v sobotu 7.10. v 17:30!

Velké ambice a očekávání Energetiky nesvazují

Není třeba chodit okolo horké kaše, od Energie se hned první sezónu po sestupu do WSM ligy očekává návrat mezi elitní kluby. Jak už to tak ovšem bývá, s velkými nároky a požadavky často přichází i nervozita a přílišný tlak. Ačkoliv v mnoha případech tato slova platila, v případě Karlových Varů se zatím k ničemu podobnému neschyluje. Energetici prohráli od začátku soutěže pouze dvě utkání (trochu překvapivě s Přerovem a Vsetínem), na ledě působí suverénně, a to vypovídá i o jejich současném postavení v tabulce - 1. místo.

V posledním hraném kole (devátém), si Karlovarští poradili s bývalým extraligovým soupeřem - Slavií Praha. Přestože se hrálo v Edenu, byl to hostující celek, jenž diktoval tempo hry a po přesvědčivém výkonu nakonec dokráčel k vítězství se skórem 5:1. Energetikům se tak podařilo zlomit poslední zlomek smůly, který je provázel na venkovních kluzištích - výhra za tři body. A právě na takový úspěch by hráči ze západočeského klubu rádi navázali i v Havířově (zdroj fotky: www.hokejkv.cz).

Svěřenci trenéra Martina Pešouta rozhodně mají co nabídnout. Nebezpeční jsou takřka ve všech herních ohledech. S 34 vstřelenými brankami jsou nejvíce skórujícím mužstvem WSM ligy, zároveň však platí i za nejlépe bránící tým (12 inkasovaných branek). Samozřejmě nastává otázka, který z útočníků diriguje tento nejúdernější tým soutěže? Překvapivě, mezi útočníky onoho hráče nenajdete. Nejproduktivnějším hráčem Energie je totiž obránce Matic Podlipnik. Slovinský reprezentant má na kontě již 11 kanadských bodů (6+5), což mu stačí k dělenému prvnímu místu mezi všemi hráči WSM ligy. 

Nejpilnějším střelcem ale Podlipnik přeci jen není. Tuto roli zatím přebírá útočník Ondřej Beránek (sedm branek), jenž je zároveň nejproduktivnějším útočníkem Karlových Varů. Na špičce se vyhřívají i brankáři Energie. Dvojice Filip Novotný - Tomáš Závorka zaznamenává skvělá čísla v brance, první jmenovaný je s úspěšností zákroků 95,21% dokonce druhým nejlépe chytajícím gólmanem v lize. Celkově je kádr Energetiků složen z bývalých extraligových hráčů. Není pochyb, že bude Energie pro Havířov hrozbou ve všech směrech.

Téměř rozhodnutý zápas ovlivnil kolaps Azetu

Úvodní minuty zápasu se musely líbit. Havířov tlačil, střílel na Slovan jednu ránu za druhou a velice rychle se ujal vedení 2:0. Příznivý vývoj zápasu panoval přesně do poloviny utkání. Ještě v 30. minutě platil stav 4:1 pro domácí a na Ústí nad Labem by v ten moment vsadil málokdo. Hosté ale s pomocí nekoncentrovanosti Havířova předvedli famózní obrat, který se zastavil až na skóre 4:8. Diváci na tribunách mohli být právem naštvaní.

Tři body, které byly téměř na dosah ruky, se rázem změnily v prach. Havířov by je v současné situaci velice potřeboval. Prohrou se Slovanem završil již třetí porážku v řadě, v tabulce pak zaujímá 12. příčku se ziskem 11 bodů. Předsezónní ambice klubu se zatím nedaří naplnit, kolaps se Slovanem pak znamenal pro vedení pomyslnou poslední kapku. Den po zápase byla ukončena spolupráce s brankářem Markem Lacem, obráncem Marcelem Petranem a útočníkem Petrem Beránkem. „Takhle to dál nejde," vyslal rázným rozhodnutím manažer Patrik Rimmel vzkaz do kabiny Azetu.

Havířov se opravdu nenachází v dobré situaci. Současnou formu Azetu doprovází i četná zranění, která decimují jednoho hráče za druhým. Na marodce je aktuálně Petr Kanko (nemoc), Jan Maruna, Jan Bambula, Jiří Fronk, Vojtěch Tomi a Jakub Illéš (všichni horní či dolní zranění těla). 

Nejdelší absence se očekává u vítkovického Jakuba Illéše (cca měsíc). V okleštěné sestavě to Azeťáci proti jasnému favoritovi utkání nebudou mít vůbec lehké, což potvrzují i slova manažera Patrika Rimmela. Ten se chce více soustředit na nasasení svých jedinců. „Přeji si, aby si každý hráč po zápase mohl říct, že do toho dal všechno a odehrál dobrý zápas jak hlavou, tak srdcem. V tom případě budou spokojení i fanoušci, ať je výsledek jakýkoliv. Karlovy Vary můžeme porazit jen tehdy, když podáme výkon na hranici svých možností. "Slova manažera klubu doplňuje i trenér Martin Janeček. „Máme doma jeden z top týmů soutěže. My se vzhledem k totálnímu rozkladu kádru, díky nemocem a zraněním, musíme v těch pár lidech semknout a bojovat jeden za druhého."

V sobotu proti Varům vstupné zdarma!

Na bývalého extraligového soupeře a zadarmo. To už zní jako dobré lákadlo proto, navštívit Gascontrol Arénu. Vedení mužstva společně s hráči, se tímto gestem chce omluvit za výkon Azetu ve středečním domácím utkání se Slovanem. Vstupenky na zápas se vydávat nebudou, na stadion se každý fanoušek dostane volně. Majitelé permanentek si u pokladen mohou vyzvednout poukazy na pivo a klobásu. Přijďte v sobotu na hokej a ukažte svému týmu loajalitu, kterou v těchto těžkých časech potřebuje! Cesta za vítězstvím bude dlouhá a těžká, ale v hokeji není nic nemožné. Třeba se hráči AZetu budou moci po zápase radovat stejně, jako v doposud posledním vyhraném utkání na ledě Frýdku-Místku (viz foto níže).

Sestavy z posledního zápasu:

AZ RESIDOMO Havířov:

M. Laco (33. Matoušek) – Postnikov, Drtil, Krisl (C), Chroboček, R. Havel, Petran – Kotala, Matai, Sikora (A) – Pořízek, Hudeček, M. Kalus – P. Beránek, Rác, Gřeš – Baláž, Haas, Cihlář.

HC Energie Karlovy Vary:

Závorka – Krejčí, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, Weinhold – O. Beránek, Gríger, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Harkabus, Tuominen, Davídek.

Infografika

Sledovat můžete i klasický on-line přenos zde.

Instagram Youtube