Spolupráce AZ - boccia vstupuje do dalšího roku

15.02.2016 | Tomáš Vlček

To že hokejový klub AZ Havířov spolupracuje s boccisty z Handicap Sport Clubu Havířov není žádná novinka. Naopak oba kluby spojuje už dlouhodobá spolupráce. AZ Havířov podporuje HSC nejen svou pravidelnou účasti na turnajích v boccie pořádaných v Havířově. V minulém roce se také se stal partnerem běhu na podporu boccie – Havířská desítka, hokejisté AZ Havířov se podíleli na vzniku kalendáře HSC na rok 2016 a klub finančně podpořil účast Jiřího Svojanovského na mistrovství světa v Pekingu.

A spolupráce bude pokračovat i v roce 2016. AZ je opět partnerem 15. havířovského turnaje v boccie, který se v městské sportovní hale koná v sobotu19. března (více informací ZDE). A jako pozvánka na tento turnaj se uskuteční minizápas v boccie přímo na ledě K&K PNEU Arény. Stane se tak během 2. přestávky středečního zápasu mezi AZetem a Duklou Jihlava. Půjde o zápas v tzv. integrované boccie, v níž nastupují smíšené týmy handikepovaných i zdravých hráčů.

Na ledě tak poměří síly dva týmy složené z hráčů Handicap sport clubu Havířov a vybraných fanoušků AZ Havířov. Všichni soutěžící za účast obdrží vstupenku na další domácí utkání (předkolo play off) a kalendář. Vítězné mužstvo získá hodnotné ceny, které věnovala společnost World Systems Market, Inc., titulární partner druhé nejvyšší české hokejové soutěže. Ceny osobně předá - Petr Sedláček - Sales Manager z firmy WSM.

Popis hry boccia

Boccia je paralympijský sport podobný francouzskému pétanque. Je určen sportovcům s těžkým tělesným postižením. Cílem je hodit míče své barvy co nejblíže bílému cílovému míči, zvanému „Jack“. Sportovci jsou dle postižení rozděleni do zdravotních kategorií, ve kterých hrají mezi sebou. Boccia je sport indoorový – hraje se v tělocvičnách na rovném, pevném povrchu.