Středa přinese boj o body s posledním Havlíčkovým Brodem

06.01.2015 | Petr Miklas

Ve středu pokračuje poslední čtvrtina základní části první ligy 41. kolem, které nabídne střetnutí AZetu s Havlíčkovým Brodem. AZet se v poslední době trápí, z pěti utkání čtyři prohrál. Zato Rebel, poslední celek tabulky, se zvedá a na předposlední Prostějov ztrácí už jen tři body. Bude to zajímavá bitva – Havířov chce po sérii porážek vyhrát a Havlíčkův Brod se chce dotáhnout na Prostějov. Buďte u toho!

Jak už bylo zmíněno výše, AZ v posledních utkáních nepředvedl oslnivé výkony. Po výhře v Jihlavě přišla domácí porážka s Litoměřicemi, kterým havířovští hokejisté nedokázali dát gól, poté následovala vysoká prohra v Třebíči. Doufejme, že výkony hráčů AZetu půjdou nahoru.

I v zítřejším utkání bude mít trenérská dvojice Daneček- Potěšil k dispozici Arona Chmielewskiho a navíc tým posílí Ondrej Šedivý. Dobrou zprávou je, že by se mohl po dlouhé pauze ukázat v zápase kapitán AZetu Jiří Krisl. „Chceme odčinit výsledky z minulých dvou utkání“, hlásí manažer klubu Patrik Rimmel. Klub připravil pro fanoušky slevy ve fan shopu: v prodeji budou bílá trika AZ za 100Kč, placky za 10Kč a samolepky se budou prodávat dvě za cenu jedné.

HC Rebel Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod je od začátku soutěže na chvostu tabulky, ale jeho výkony mají stoupající tendenci a přiblížil se na dostřel předposledních Jestřábů z Prostějova. Z posledních pěti utkání totiž hokejisté Rebelu tři vyhráli, i když jednou to bylo až po nájezdech. Nicméně jedna prohra přišla také až po samostatných nájezdech, takže z pěti zápasů má Havlíčkův Brod 9 bodů.

V polovině prosince se Rebel dohodl s Duklou Jihlava na měsíční výměně dvou útočníků – do Havlíčkova Brodu zamířil odchovanec Havířova Filip Seman, opačným směrem putoval kapitán a nejproduktivnější hráč Rebelu Roman Maliník. Roli kapitána převzal Antonín Melka, který je další posilou do útočních řad Havlíčkova Brodu – přišel z Kladna na hostování do konce sezóny.

V dresu Rebelu se letos vystřídalo víc než šest desítek hokejistů, z toho 6 brankářů. V posledních sedmi utkáních hájil branku Rebelu Havlíčkobrodský odchovanec Čeněk Novák, který začal sezónu v juniorce Slavie Praha. Zanedlouho dvacetiletý gólman, který chytá v opačném gardu, si vede velice dobře. Má sice průměr obdržených branek 3,63 na zápas, ale procento úspěšnosti zásahů 90,91%. Nejčastěji v této sezóně hájil branku Rebelu Jan Dlouhý, který naskočil do 19 utkání. Dlouhý má průměr 3,53 obdržené branky na zápas a procento úspěšnosti zásahů 90,21%. Na soupisce týmu je i dvaadvacetiletý Filip Barus, který však plní roli druhého gólmana a do hry v této sezóně ještě nezasáhl.

Z obránců je na tom bodově nejlépe Tomáš Semrád se 7 body (1+6), z útočníků pak Tomáš Rousek, jenž v 38 utkáních nasbíral 21 bodů (11+10). Druhý je Filip Seman, který má 19 bodů (8+11), z toho 3 body (1+2) získal v dresu Rebelu. Třetí je Jakub Babka s 18 body (7+11).

Minulé kolo

AZet si v minulém kole přivezl z Třebíče vysokou porážku 7:3, když do poloviny utkání držel naděje na dobrý výsledek, ale potom domácí třemi brankami rozhodli o svém vítězství. Na branky Juráně a Zdráhala odpověděl Sztefek, po třetím gólu Třebíče, který vstřelil Dolníček, ještě snížil na rozdíl jediné branky Jiránek. V druhé části padl jen jeden gól, ten dal po krásné kombinaci při přesilovce domácí Ostřížek. Na začátku třetí třetiny dali hráči Horácké Slavie dva rychlé góly, které vyhnaly Danečka na střídačku, a do branky se postavil Matoušek. Pak sice ještě snížil na 6:3 Pechanec, ale poslední slovo měl domácí Raška, který se štěstím překonal Matouška a stanovil konečný výsledek na 7:3.

Utkání Třebíče s AZetem bylo poměrně jasnou záležitostí domácích. Zato v Kotlině byla k vidění napínavá bitva mezi domácími Rebely a hostujícími Lvy. Havlíčkův Brod nakonec uhrál s Ústím nad Labem velice cenné vítězství 2:1 a do tabulky získal veledůležité tři body. Skóre utkání otevřel až ve 28. minutě Troliga, který protlačil puk do branky po Semanově teči při přesilovce. O tři minuty později ale vyrovnal ústecký Hanzl. Rozhodující moment přišel na začátku třetí třetiny, kdy se prosadil Milfrait, který tak dal vítěznou branku Rebelu. Hostující hráči se však nevzdávali, neustále tlačili a jen díky skvělým zákrokům Nováka v brance Havlíčkova Brodu nakonec domácí udrželi vedení 2:1.

Přijďte podpořit naše hokejisty v tomto důležitém utkání, bude to důležitá bitva. Pokud nemůžete být osobně v K&K PNEU Aréně, bude pro Vás připraven textový on-line přenos zde.

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: Daneček (44. Matoušek) – Valenta, Repe, Lenďák, Bezuška, Graca, Ostrčil, Bahounek – Jiránek, Loskot, Fořt – Sztefek, Pechanec, Klimša – Tomi, Šlahař, Maruna – Chmielewski.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Novák – Sedlák, Parýzek, Pavlíček, Sklenička, Janáček, Semrád, J. Jelínek, Zítka – Tomek, Melka, Rousek – Sedláček, Seman, Babka – Milfait, Troliga, Minárik – Chlubna, Boček, Kozlík.