Tennis Hill hostil AZ Open 2017

29.07.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V sobotu 29. července 2017 se v tenisovém areálu Tennis Hil v Havířově-Životicích uskutečnil už 6. ročník tenisového turnaje ve čtyřhře AZ Open. Ve spolupráci se svými partnery jej pořádal HC AZ Havířov a tak bylo možné opět po roce se na této sportovní akci potkat s hráči, fanoušky, partnery či vedením klubu.

V pohodové atmosféře a za příjemného počasí se turnaje letos zúčastnilo 56 tenistů. Mezi nimi např. letní posila AZetu Marek Sikora, bývalí členové kádru Robert Říčka, Jan Daneček či Luděk Lhotský. Nechybělo téměř kompletní vedení klubu (Jaroslav Mrowiec, Jan Bambula a Patrik Rimmel) asistent trenéra Vojta Csabi nebo zástupci partnerů Radim Galaňuk (ELKA NOVA s.r.o.) a Martin Turčina (Turčina s.r.o.).

Hráči byli v první fázi nasazování losem do dvojic a s různými spoluhráči tak sehráli tři zápasy na 9 gamů. Nejlepšími v této fázi turnaje byli se třemi výhrami Robert Říčka, Milan Sedláček a Tomáš Stebel. Následně se podle úspěšnosti v první fázi turnaje vytvořily stálé dvojice a hráči se podle umístění rozdělili do bojů o titul, či do bojů o cenu útěchy.

Do bojů o titul postoupilo 32 nejlepších z první fáze. V této vyřazovací části nakonec všechny své soupeře porazili a titul získali Ladislav Varmuža a Daniel Klus, 2. místo získala dvojice Martin Turčina-Karel Javorek, bronz si odnášejí Robert Říčka a Zdeněk Rychtařík. Ve spodní části pavouka bojovalo o cenu útěchy zbývajících 24 hráčů a z nich byli nejlepší Radim Pawlas a Michal Zakuťanský.

Vítězové AZ OPEN 2017 Daniel Klus a Ladislav Varmuža s prezidentem AZetu Jaroslavem Mrowiecem (vpravo) a členem výkonného výboru Alešem Bambulou

Sříbrná dvojice Karel Javorek-Martin Turčina

Bronz pro rok 2017 bere Robert Říčka a Zdeněk Rychtařík

Cenu útěchy získali Michal Zakuťanský a Radim Pawlas

„Děkuji všem za účast. Divákům, sponzorům, hráčům, organizátorům a speciálně Láďovi Krčovi, který se postaral o moderování. Těším se na příští ročník a přeji si, abychom se zase všichni sešli ve zdraví a spokojeni,“ zhodnotil za pořadatele turnaj Aleš Bambula.

Ceny pro nejlepší dvojice

Společné foto všech účastníků je tradičně dílem fotografa Karla Vaculíka