Těžkou sérii utkání startuje Havířov na ledě Kohoutů

11.10.2013 | David Motloch

V sobotu odstartuje 1.liga už své 11. kolo a v něm se havířovští hráči střetnou s olomouckou Morou. AZet jde do tohoto duelu s lepším sebevědomím díky domácí výhře nad Litoměřicemi. Havířov se navíc se svým geograficky vůbec nejbližším soupeřem už dvakrát střetl v přípravě, oba kluby tak ví, co od sebe mohou čekat. Přestože jsou Kohouti považování za favority, tento zápas bude jistě zajímavý, už jenom proto, že havířovští fans na něj pořádají velký výjezd! Hráči se tak budou moct opřít o velkou fanouškovskou podporu. Utkání startuje v sobotu 12.10. od 17 hodin!

Poslední zápasy

Poslední utkání bylo pro Havířov velice důležité. Svěřenci trenéra Danečka nechtěli podruhé doma a celkově počvrté za sebou prohrát. Začátek zápasu sice odstartoval jako noční můra pro domácí, kteří už ve 2. minutě prohrávali, vývoj zápasu se ale později otočil na stranu AZetu. Ten dokázal využít poměrně otevřené obrany soupeře a čtyřmi brankami zápas zvrátil na svou stranu. Poprvé v sezóně se trefil Jan Kolařík a Miroslav Škumát, pozici nejlepšího střelce týmu (společně s Martinem Jakúbkem) si zajistil Michal Sztefek. Do černého pálil i David Klimša. Havířov tak obral favorita zápasu o tři body a zasloužil se o vyrovnanější situaci ve středu tabulky.

Olomouc zamířil na mladoboleslavský led, odkud se ještě žádnému týmu nepodařilo uhrát byť jediný bod. Nedokázali to ani Kohouti. Jakožto spolufavoriti 1.ligy ale domácí Bruslařský Klub dokázali dlouho trápit. Olomouc dokonce v závěru prvního dějství vedl, vlastní nedisciplinovastí se však o výhodu připravil. Mladá Boleslav totiž dokázala hned třikrát využít přesilovou hru a právě tento herní aspekt rozhodl celé utkání. V závěru korigoval stav dvougólový střelec Kohoutů – Jan Knotek. Zápas tak skončil poměrem 4:2 pro klub ze středu Čech.

Novinky z obou táborů

Kádr Olomouce je stabilizovaný a podle předpokladů hraje ve vrchní polovině tabulky. Přestože s týmem se přes léto příliš nemanipulovalo, jako hnací motor mužstva se momentálně ukazují hráči získaní až těsně před startem ligy. Řeč je především o Denisi Kindlovi, jednadvacetiletém forvardovi, který přišel ke Kohoutům na střídavé starty z Třince. Tento šikovný útočník už nasbíral 11 bodů (3+8) v 10 zápasech. Dělí se tak o týmovou produktivitu s Ondřejem Švaňhalem.

A právě druhý jmenovitec se stal tak trochu nečekaným kanonýrem Hanáků. „Sám nevím, kde se to ve mně bere,“ rozesmálo se olomoucké číslo 24. Tuto dvojici doplňuje v lajně ještě Radim Kucharczyk (4+5) a hádáte správně pokud tvrdíte, že právě tito tři hráči jsou v popředí týmové produktivity. Havířov si na tuto formaci musí dávat velký pozor. Pokud ovšem mluvíme o tahounech, nesmíme vynechat jméno brankáře Tomáše Vošvrdy. Ten odchytal už osm střetnutí a svou úspěšnost zákroků v nich dokázal vyšplhat na skvělých 93,64%.

Havířov odjíždí na venkovskou půdu, kde se mu letos příliš nedaří. Z pěti střetnutí dokázal zvítězit jen jednou nad Benátky v poměru 3:2. Proti Olomouci si ale naši hokejisté věří, v přípravě si především v domácí odvetě získali respekt po těsné prohře 2:3. Příprava je však pouze příprava. Hráč jenž v posledním klání zlomil střeleckou smůlu – Jan Kolařík, má o možném průběhu zápasu v Olomouci jasno. „Přestože je Olomouc kvalitativně úplně jinde, pokud budeme hrát stejně dobře jako proti Litoměřícím, můžeme porazit kohokoli“.

Družina trenéra Danečka startuje sérii extrémně těžkých zápasů (Olomouc, Beroun, České Budějovice, Jihlava, Havlíčkův Brod) a lodivod AZetu představuje filosofii, se kterou by do této nadcházející hokejové kapitoly rád vyrukoval. „Chceme vyhrávat zápasy před domácím publikem, z venkovních utkání budeme rádi za každý získaný bod“. Podle slov generálního manažera Patrika Rimmela by se měl v Olomouci představit tým se stejným složením, jako v zápase s Litoměřicemi. To pouze neplatí pro útočníka Ondřeje Šedivého, který bude hájit barvy svých domovských Vítkovic.

Pokud v sobotu večer nebudete mít možnost sledovat hokej osobně, bude pro vás připraven klasický on-line přenos.

Sestavy z minulého kola

AZ Havířov:Daneček L. – Bezuška, Vosátko, Roupec, Krisl, Graca, Koma, Kolarz – Šedivý, Němec, Sztefek – Daneček J., Marosz, Jakúbek – Škumát, Pechanec, Kolařík – Klimša, Říčka, Maruna – Rimmel M.
Trenér: Jan Daneček

HC Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Kadela, Ovčačík, Škůrek, Rašner – Pekr, Knotek, Herman – Rác, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Švaňhal, Kindl – Jergl, Diviš, Králík.
Trenér: Petr Fiala, Jiří Dopita

Ostatní zápasy 11. kola