Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Turnaj o Pohár Jiřího Trvaje vyhráli sedmáci z Olomouce

16.08.2022 | Petr Miklas

O víkendu 13. a 14.8. 2022 proběhl v Havířově na ledě Gascontrol Arény Turnaj o Pohár Jiřího Trvaje. Turnaje se zúčastnili hráči ročníku 2010, tedy sedmých tříd. Kromě domácího AZetu to byly týmy z Olomouce, Popradu a Michalovců. Přestože turnaj provázely porodní bolesti a organizátoři museli měnit formát i systém na poslední chvíli, hodnotí jej všichni zúčastnění pozitivně. Vítězem prvního ročníku se stala Olomouc, která ve finále přehrála Poprad. AZ skončil třetí, když v souboji o bronz porazil Michalovce.

Zrození turnaje o Pohár Jiřího Trvaje

Nápad na pořádání turnaje pro sedmou a osmou třídu vzešel z hlavy trenéra obou tříd Lukáše Hökla. Vedení klubu s nápadem souhlasilo, zajistilo led, poháry a medaile. Sám trenér Lukáš Hökl sháněl týmy, které se turnaje zúčastní. To nebylo vůbec lehké, protože v tomto termínu se koná velké množství turnajů na jiných zimních stadionech. To je i důvodem, proč neproběhl turnaj hráčů ročníku 2009 a proč se turnaje ročníku 2010 nakonec zúčastnily jen čtyři týmy.

S organizací turnaje pomáhali hlavně Honza Bolek a David Stavíček, kteří u ročníku 2010 působí jako vedoucí mužstva. Kromě nich se zapojili i další rodiče hráčů, kteří se starali o bufet. A proč turnaj nese jméno legendárního brankáře Jiřího Trvaje? Organizátoři chtěli turnaj zaštítit jménem hokejisty z Havířova, který na hokejové mapě zanechal velkou stopu. Uvažovalo se i o Davidu Pastrňákovi, ale nakonec padla volba na Jiřího Trvaje. Ten rád souhlasil a přijel na závěrečné vyhlášení vítězů, kde předával pohár i medaile. S tím mu pomáhali jeho rodiče.

Systém turnaje

Těsně před začátkem turnaje se odhlásilo několik týmů, takže se musel měnit i systém turnaje. V sobotu se hrálo systémem každý s každým, přičemž se hrálo 3 x 17 minut čistého času a každá třetina byla brána jako samostatný zápas. Za výhru si týmy připsaly 2 body, za remízu 1 bod. V neděli se hrálo play-off na jeden vítězný zápas, v semifinále na sebe narazili 1. se 4. a 2. se 3. celkem tabulky.

Sobota 13.8.

AZ Havířov – HC Olomouc 1:3, 0:2, 0:1

AZ Havířov – HK ŠKP Poprad 0:6, 0:1, 2:1

AZ Havířov – HK Dukla Michalovce 1:5, 6:3, 2:2

HC Olomouc – HK ŠKP Poprad 2:1, 1:3, 1:0

HC Olomouc – HK Dukla Michalovce 4:0, 7:0, 3:0

HK ŠKP Poprad – HK Dukla Michalovce 2:1, 7:0, 6:1

Tým výhry remízy prohry body skóre pořadí
HC Olomouc 8 0 1 17 24:5 1.
HK ŠKP Poprad 6 0 3 12 27:8 2.
AZ Havířov 2 1 6 5 13:23 3.
HK Dukla Michalovce 1 1 7 3 11:39 4.

Neděle 14.8.

Semifinále

HC Olomouc – HK Dukla Michalovce 16:0

HK ŠKP Poprad – AZ Havířov 5:2

O 3. místo

AZ Havířov – HK Dukla Michalovce 6:3

Finále

HC Olomouc – HK ŠKP Poprad 12:2

Konečné pořadí:

• 1.HC Olomouc
  • 2.HK ŠKP Poprad
  • 3.AZ Havířov
  • 4.HK Dukla Michalovce

Nejlepší hráči:

• HC Olomouc – Denis Bělohlávek
  • HK ŠKP Poprad – Dávid Saloušek
  • AZ Havířov – Matouš Šlachta
  • HK Dukla Michalovce – Patrik Bašista

Soupisky:

Matouš Šlachta, Mateusz Darski – Martin Sikora, Karel Horák, Roman Duna, Ondřej Holeš, Štěpán Bolek, Jakub Milerský, Nicolas Macků, Ondřej Maceček, David Hausler, Dominik Sentivan, Szymon Krzemien, Josef Lahudek, Josef Hodný, Dominik Stavíček

HC Olomouc

Denis Košta, Filip Čisarik – Adam Kurz, Jakub Valouch, Tomáš Roj, Daniel Krkoška, Denis Koláček, Tobiáš Končický, Matyáš Vyhnánek, Tomáš Janda, Milan Liptaj, Lukáš Vařeka, Erik Künstler, Denis Bělohlávek, Josef Hřebíček, Adam Mařák, Daniel Čep, Filip Hrdlička

HK ŠKP Poprad

Jerguš Račko, Dávid Saloušek – Richard Bezek, Adam Brejčák, Marek Gatt, Nicolas Hanečák, Michal Hanečák, Michal Hudáč, Viktor Kušmirek, Andrej Lešundák, Pavol Ovčarik, Timur Pavličko, Filip Skokan, Samuel Sýkora, Filip Šleboda, Dominik Valluš, Jozef Zubal

HK Dukla Michalovce

Martin Dobiaš, Justin Megles – Lukáš Babuka, Adam Homa, Mathias Čvirk, Matej Hakoš, Daniel Kandráč, Max Šlosarčík, Adam Čerňanec, Michal Onufer, Denis Tóth, Jakub Kuzma, Jakub Bednár, Fabián Jacko, Patrik Bašista, Jakub Sabo, Tomáš Vencel

Poděkování:

Hlavní organizátoři Honza Bolek a David Stavíček chtějí poděkovat všem, kteří s organizací turnaje pomáhali. Hlavně rodičům, všichni něco přidali, ať už něco napekli nebo pomohli finančně, případně trávili čas v bufetu. Hodně to pomohlo stmelit partu rodičů. Za dárkové tašky patří poděkování firmě Filiphockey. Klubu děkujeme za pohár, medaile a diplomy. Samozřejmě trenérovi, bez něj by žádný turnaj nebyl. Díky němu se rodiče takhle stmelili.

Velký dík patří Pizzerii Max, která nám vyšla vstříc a zajistila pro týmy snídaně, obědy i večeře. Hlavně za ty snídaně, protože museli otevřít dříve a my jsme teprve v sobotu večer věděli harmonogram na neděli.

Děkujeme i panu Krčovi za časomíru a hlas, všem rozhodčím a také Ondrovi Kozlovi za muziku. Na hudbu jsme nemysleli a také to pomohlo k tomu, aby byla v hledišti zábava.

Je to pro nás zkušenost, na spoustu věcí jsme nemysleli, příště budeme lépe připraveni. Přesto je to za nás úspěšný turnaj.