Už zítra k nám dorazí rozjetá Jihlava

02.11.2018 | Petr Miklas

Chance liga pokračuje v sobotu 3.11. svým 21. kolem, v jehož rámci se střetne domácí AZ Havířov s Duklou Jihlava. Oba týmy se vezou na vítězné vlně, když shodně vyhrály šest z posledních sedmi zápasů. Jednomu z nich teď série skončí. Kdo to bude? To zjistíme zítra od 17:30 v GASCONTROL Aréně.

Dukla vyhrála třikrát za sebou

Jak už bylo uvedeno výše, náš zítřejší soupeř má našlápnuto na vítěznou sérii, kterou bude chtít prodloužit. V říjnu totiž Dukla nasbírala 22 bodů a vyšplhala až na třetí příčku tabulky Chance ligy.

Trenérské duo Petr Vlk a František Zeman se může spolehnout na své produktivní útočníky, kteří Jihlavu táhnou. Nejlepší z nich je Lukáš Anděl, který je šestý v kanadském bodování Chance ligy s 21 body (9+12). Za ním je, momentálně zraněný, Matěj Pekr, jenž má 17 bodů (10+7). V závěsu je Vlastimil Dostálek, ten je s 11 góly zároveň nejlepším střelcem týmu, přidal 4 asistence a celkem má 15 bodů.

V brankovišti Jihlavy podává výborné výkony Jan Brož, jenž v 9 utkáních vychytal 6 výher, má procentuální úspěšnost zákroků 92,34%. V tomto ohledu je druhý v Chance lize, navíc má tři zápasy s nulou nejvíc v celé soutěži. V 11 zápasech střežil branku Dukly Niklas Lundström, procentuální úspěšnost tohoto švéda je 90,76% a v jednom utkání vychytal čisté konto.

Defenzíva Dukly se opírá hlavně o Davida Kajínka a Jana Pohla, oba průměrná stráví na ledě víc než 20 minut na zápas. Oba také mají z obránců Jihlav nejvíc bodů, když mají shodně 10 asistencí a Pohl si navíc připsal jednu branku.

Ve šlágru minulého kola Jihlava porazila Kladno

V minulém kole Dukla hostila kladenské Rytíře a dokráčela k výhře 2:1, přestože od 5. minuty prohrávala, když Daniel Kružík využil přesilovku. Domácí dokázali vyrovnat v 8. minutě, protože Havránek vybídl Davida Váňu ke skórování do odkryté branky. Vítězný gól vstřelil ve 26. Minutě Martin Osmík, jenž těžil ze spolupráce s Hlinkou a Havránkem.

Ve zbytku utkání už gól nepadl, přestože oba týmy měly dost šancí a Kladno si v závěru vytvořilo při power-play velký tlak. Důležité tři body tak zůstaly na Vysočině.

Hlavní trenér Petr Vlk hodnotil utkání takto: „První třetina byla hodně vyrovnaná. Ve druhé části jsme měli více ze hry, ale šance, které jsme si vytvořily a které volaly po gólu, jsme neproměnili. Ve třetí třetině soupeř zvýšil aktivitu a šel za vyrovnáním. Ale i to power-play naši kluci odehráli velice dobře. Myslím si, že i když byl zápas hodně vyrovnaný, tak jsme vyhráli zaslouženě. Tomáš Jiránek na konci pochytal tři nebo čtyři rány do kotníků, ale to k tomu patří.“

Sestava HC Dukla Jihlava v posledním utkání:

Brož – Váňa, Kajínek, L. Doudera, Pohl, Mareš, Štebih – Tůma, Werbik, Mandát – Anděl, Skořepa, Dostálek – Harkabus, Zeman, Jiránek – Osmík, Hlinka, Havránek

AZ Havířov přivezl tři body z Benátek

Hráči AZetu začali v Benátkách výborně, po polovině utkání vedli už 0:3, když šel do vedení v první třetině zásluhou Branislava Rehuše, jenž využil přesilovku. Ve druhé části přidal druhou branku Jakub Dudek a Tomáš Gřeš navýšil vedení Havířova dalším přesilovkovým gólem.

Jenže domácí dokázali utkání zdramatizovat – na konci druhé třetiny využil ojedinělý útok Benátek Marek Zachar a ve 47. minutě snížil na rozdíl jediné branky Jaroslav Vlach. Výhru AZetu ale v 52. minutě potvrdil Lukáš Bednář, jenž mířil přesně do horního rohu Schwarzovy branky. Tato výhra Havířova byla čtvrtou v řadě.

Trenéra Jiří Režnar měl důvod ke spokojenosti: „Z obou stran to byl dobrý zápas. Víme, že Benátky mají mladý tým, který dobře bruslí a je důrazný. Samozřejmě jsme chtěli jejich přednost otupit. Šli jsme za nimi do hloubky a oni s tím měli problémy. Také jsme se poučili ze zápasu, kdy tu hrály České Budějovice. Ten jsme si rozebrali. Budějovice tu dvě třetiny hrály výborně, ale na rozdíl od nás nedaly góly. Domácí kluci je pak potrestali a 2:1 vyhráli a musím říci, že zaslouženě. Toho jsme se chtěli vyvarovat. Myslím si, že se nám to podařilo.

Patrik Rimmel, manažer a asistent trenéra AZetu v jedné osobě, prozradil, s čím půjde AZ do zítřejšího zápasu: „Chceme navázat na dobré výsledky i hru. Jihlava je dobrý tým, ale to my také. Pokud nastoupíme s odhodláním, sebevědomím, obětavostí a budeme dodržovat taktiku, tak můžeme uspět. Kluci věří, že jim fanoušci v cestě za tímto cílem pomůžou.“

Sestava AZ Havířov v posledním utkání:

Bláha – Matai, Chroboček, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Rutar – Rehuš, F. Seman, Kotala – L. Bednář, Haas, Maruna – R. Veselý, Pořízek, Gřeš – Bambula, Cihlář, Macuh.

Zápas začíná na ledě GASCONTROL Arény v 17:30. Připraven je z něj tradiční textový online přenos a také placený videopřenos na Hokejka TV.