V Havířově jsem maximálně spokojený, prozradil Marek Laco

12.03.2016 | Jozef Valenčík

Marek Laco přišel do Havířova v průběhu letošní sezóny. Nějaký čas mu trvalo, než se dostal do herní pohody a získal tolik potřebnou jistotu. Postupem času však ukázal své kvality a stal se pilířem celé hry. Jeho brankářské statistiky patřily k těm nejlepším v celé WSM lize. Jak Marek hodnotí sezónu a jak to vypadá s jeho dalším možným působením v AZetu se dozvíte v tomto rozhovoru.

AZet má za sebou sezónu, ve které nakonec vypadl ve čtvrtfinále. Jaké jsou dojmy krátce po vyřazení?

No dojmy jsou samozřejmě špatné. Rozhodně jsme chtěli sérii natáhnout, protože si myslím, že jsme určitě měli na to, abychom vyhráli o nějaký ten zápas navíc.

V čem byl podle tebe ten hlavní rozdíl mezi námi a Jihlavou. Zápasy to totiž byly vyrovnané, napadá tě nějaký faktor, který tuto sérii rozhodl. V čem byl soupeř lepší?

Těžko říci, zda byli v něčem lepší, řekl bych spíše zkušenější. My jsme do toho dali všechno, ale možná nám chybělo malinko těch zkušeností. Ve většině utkání se hrálo do posledních minut a zápasy tak byly hodně vyrovnané. Jihlava má sedm, osm zkušených hráčů, na naší straně jsou to tři čtyři starší hráči kolem třiceti let a možná právě to byl ten rozdílový faktor. Jinak máme mladý tým plný kluků, kteří sbírají a posbírali mnoho zkušeností, které mohou zúročit v další sezóně.

V posledním zápase jsi v 52. minutě střídal, bylo to po páté inkasované brance a již bylo vcelku jasné, že sezóna pro tebe končí. To asi není nejideálnější konec sezóny, bylo střídání inicializováno z tvé strany nebo se jednalo o pokyn trenéra?

Bylo to na pokyn trenéra. Já jsem se potom gólu podíval směrem ke střídačce a bylo jasné, že budu střídán. Zápas už byl v tento moment rozhodnutý.

Zkusme se odprostit od playoff a podívejme se na sezónu tak nějak v globálu. Naposledy jsi byl vyzpovídán redakcí krátce před Vánoci. Říkal jsi, že forma ještě není ideální, ale právě po Vánocích přišla vítězná série týmu a s ní šel nahoru i tvůj výkon.

Popravdě já tyto individuální statistiky nijak zvlášť nesleduju. Dozvěděl jsem se to od manželky, která toto sledovala a říkala, že jsem šel nahoru. Je to však výsledek celého týmu, oni pomohli mně a já zase jim. S výkonem týmu šel nahoru můj výkon a naopak.

Ty jsi naskočil do sezóny v jejím průběhu, ale určitě si stihl poznat město i situaci v klubu. Jak si zde spokojený?

Město jako takové bych nějak neřešil, já nejsem typ, který by nějak pobíhal po městě či vymetal bary a podobně. Co se týče klubu, tak zde jsem mile překvapen. Neměl jsem jediný problém, vše fungovalo, jak mělo, k mé plné spokojenosti.

Možná je na to příliš brzo, ale máš již nějaké náznaky, zda tě v havířovském dresu budeme vidět také v příští sezóně?

Volal mi agent a mluvil jsem již krátce také s vedením. Agent je momentálně v zahraničí, ale určitě si poté sedneme a probereme možnosti. Mně se v Havířově líbí, mám to blízko domů a jsem zde spokojený.

Mezi fanoušky začaly být populární tvoje děkovačky po skončení zápasu. Co říkáš na fanoušky v Havířově?

Fanoušků chodilo dost, což bylo příjemné a hrálo se před nimi dobře. Na druhou stranu já už na ty děkovačky nejsem, já jsem starý kozel a takovéto věci již přenechávám mladým, aby si s fanoušky zadováděli po zápase. Já se jim vždy poděkuji, zatleskám a ty věci kolem nechávám jiným. Tímto bych však chtěl fanouškům poděkovat za skvělou podporu a atmosféru při zápasech.

Moje poslední otázka je, co plánuješ nyní krátce po skončení sezóny?

Teď mám v plánu odpočinek. Budu poté určitě řešit svou situaci, abych měl nějakým způsobem smlouvu na stole, což budu řešit s agentem. Jinak mě čeká dokončení altánku u tchána na rodinném domě, kde je spousta práce okolo. Poté se po nějakých třech týdnech volna pustím do individuálního tréninku, tak jak jsem zvyklý v posledních pěti letech.

Já ti děkuji za rozhovor a přeji příjemně strávené a zasloužené volno.