V neděli bude Azet bojovat o body ve Vsetíně

03.02.2012 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Poslední čtyři zápasy zbývají do konce základní části, Havířovští borci v nich mohou získat až 12 bodů a stále ještě mají šanci vyhrát základní část, protože na první Karvinou ztrácí čtyři body, což není nedosažitelná meta. Ale to by musel Azet vyhrát ve Vsetíně, kde v prvním zápase prohrál 2:1.

Havířov má sice se Vsetínem aktivní bilanci (4:3 a 5:3 doma, 1:2 venku) a našemu soupeři se v poslední době vůbec nedařilo, ale Valaši bojují o místo v nejlepší čtveřici druhé ligy, takže mají o motivaci navíc. Vsetínští jsou posíleni o mladé hráče z Třince a Zlína, kteří výrazně pomáhají vyztužit ofenzivu i defenzivu tohoto celku. Jmenovitě to je třinecký forvard Filip Bajtek, který v 16 zápasech udělal 15 bodů (9 branek a 6 asistencí), na výpomoc má trenér Hlobil k dispozici i zlínského obránce Vítězslava Pelce.

V brance Valachů by měl nastoupit Petr Hromada, jenž stále ještě hraje i za juniory. Hromada zasáhl do dvou ze tří vzájemných duelů této sezóny, nejprve vychytal výhru 2:1 na domácím kluzišti, poté nastoupil do třetí třetiny zápasu v Havířově, kde nedokázal odvrátit porážku 5:3. O kvalitách tohoto gólmana svědčí procentuální úspěšnost zásahů přes 90% i to, že prošel mládežnickými výběry ČR. Jen o malinko horší statistiky má Lukáš Plšek, jenž mu bude tentokrát krýt záda.

Na koho si musí dát pozor obrana Azetu? Především na Daniela Vaňka, který je se 44 body (16+28) vedoucím mužem kanadského bodování Vsetína a na Františka Zúbka, jenž nastřílel nejvíc branek ze žlutozelených – 22. Zapomenout nesmíme ani na Petra Hrušku, jehož sice limituje zraněné koleno, ale pro ofenzivu Valachů je velice důležitý.

A co sestava Azetu? Neměla by se příliš změnit oproti poslednímu domácímu zápasu, přesněji řečeno třetí třetině tohoto zápasu. Mladíci Michal Jonáš a David Pastrňák, jenž by se mohl stát tajnou zbraní Havířova, do Vsetína pravděpodobně nepojedou, neboť je čeká náročný program – musejí odehrát minimálně 50% zápasů za Havířov, aby mohli nastoupit v zápasech o záchranu staršího dorostu v extralize. Oba jsou odchovanci Havířova, ale v současné době patří Třinci, který je pustil do Havířova na hostování.

Po zranění se do sestavy vrátili Petr Prokop a Robert Říčka, právě druhý jmenovaný byl u klíčových okamžiků středečního zápasu s Přerovem. Doufejme, že se oba rozehrají do dobré formy, podobně jako se to podařilo Luďku Lhotskému. Ten se po dlouhém léčení rozehrál k obdivuhodným výkonům. Chytat by měl opět Adam Vrba.

Co dodat? Play-off se kvapem blíží, každý bod může rozhodovat o postavení v tabulce a tedy i o budoucím soupeři a výhodě domácího prostředí. Dá se tedy očekávat, že zápasy budou nasazením a diváckou kulisou připomínat i samotné play-off.

Pokud chcete vidět boj o jedny s posledních bodů na vlastní oči, můžete se přihlásit na autobusový výjezd pořádaný AZ-Fans - Autobusový výjezd do Vsetína v neděli 5.2. rezervace na tel.čísle 775 306 558 (nejpozději však do pátku 3.2.) Sraz je naplánován na 14:45hod., odjezd v 15:00hod. cena 130kč.

Pokud z jakéhokoliv důvodu do Vsetína nemůžete, sledujte online: VHK Vsetín - HC AZ Havířov 2010

Sestavy obou týmů v minulém kole:

AZ Havířov:Vrba - Prokop, Rimmel, Krisl, Balčík, Machálek, M. Zientek, L. Zientek M., Vydra - Klimša, Pechanec, Maruna, Potočný, Stránský, Sztefek, Lhotský, Říčka, Daneček J., Kraft, Pastrňák, Jonáš.

Valašský hokejový klub: Plšek - Žabčík, Heš, Spitzer, Mečiar, Hrčka, Hoďa, Sprušil, Zúbek, Vaněk, Korčák, Vítek, Hruška O., Kohout, Holík, Hambálek, Šiafutdinov.

Další zápasy 41.kola:

HC Frýdek-Místek - HC Uherské Hradiště