V neděli jede AZet na Lapač

11.11.2011 | Tomáš Vlček

Po středeční dramatické a nakonec vítězné bitvě v K&K Pneu aréně s přerovskými Zubry, čeká hráče AZetu Havířov v neděli další náročný zápas. Tentokrát bude jejich soupeřem, v rámci 19. kola 2. ligy šestý tým tabulky, VHK Vsetín. Utkání začíná na stadiónu Na Lapači v 17:30.

Vsetínští po loňské nepovedené sezóně, ve které obsadili až 13. místo, proklamovali na začátku té letošní, že mají rozhodně vyšší cíle a to také povětšinou potvrzují. Zejména první čtvrtinu ligy měli skvělou. Získali v ní totiž 24 bodů ze 30 možných a po zásluze se většinou vyhřívali na čele tabulky. Jediné dva týmy, které je dokázaly porazit byl Přerov a v 7. kole právě AZet. I když toto těsné vítězství se rodilo velmi těžce a rozhodl o něm gól Michala Sztefka v oslabení.

Ve druhé čtvrtině soutěže už je to však s výsledky Vsetína podstatně horší. Pouhých 5 bodů ze sedmi zápasů znamená sestup na šesté místo v tabulce, ale odstup na ostatní špičkové týmy je zatím jen pár bodů.

Mnohé asi překvapily prohry Valachů s papírově slabšími Uherským Hradištěm a Frýdkem-Místkem, ale tím se jen potvrzuje jak vyrovnaná letošní 2. liga je. Hodně asi bolela i domácí prohra v derby s Valašským Meziříčím. Pak přišly velmi těsné výhry v Novém Jičíně (4:3p) a nad Porubou (2:1), ale v posledním kole inkasovali Vsetínští jasnou porážku 1:5 v Prostějově a začaly se objevovat hlasy o jejich krizi. Jestli je to opravdu tak, se může ukázat už v neděli v souboji s AZetem, na který se – jako na lídra soutěže - domácí jistě budou chtít maximálně vytáhnout.

Od koho tedy bude hrozit havířovské obraně největší nebezpečí? Nejvíc bodů zatím nasbírala trojice Vaněk, Zúbek, Korčák. Nejlepším střelcem týmu je František Zúbek (8+6), nahrávačem Jiří Korčák (2+10), ale bodování týmu vede Daniel Vaněk (7+9). Naproti tomu v obraně týmu trenéra Viktora Hlobila a asistentů Luboše Jenáčka a Libora Forcha hrají prim především zkušení Zbyněk Spitzer a Daniel Tesařík a také mladíci David Hoďa a Jiří Farda. V brance dostává většinou přednost zkušený Lukáš Plšek, ale také mladičký Petr Hromada si už připsal sedm startů.

Na straně AZetu samozřejmě vládne spokojenost. Tým vedený Janem Danečkem a Stanislavem Sztefkem natáhl vítěznou sérii už na 13 zápasů a v čele tabulky má už osmibodový náskok. Tým je až na juniora Marka Kopúna a dlouhodobě zraněného Luďka Lhotského v pořádku. Na ledě potvrzuje, že i přes mírnou nespokojenost s některými herními činnostmi, je celkově na sezónu připraven skvěle. Ukázal to i ve svém posledním zápase s přerovskými Zubry v němž i přes nepříznivý vývoj a tříbrankové manko nakonec dokázal vybojovat dvoubodové, i když trochu šťastné, vítězství v prodloužení. Prodlouží si AZet vítěznou sérii i ve Vsetíně? Uvidíme v neděli od 17:30.

Sestavy týmů v posledním zápase:

Valašský hokejový klub: Plšek - Spitzer, Hoďa. Farda, Tesařík, Mečiar, Žabčík, Heš, Hrčka - Zúbek, Vaněk, Vítek, Kajaba, Hegyi, Bajtek, Hruška, Sprušil, Semenov, Dědek, Holík

AZ Havířov: Vrba - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L. - Klimša, Najdek, Maruna - Sztefek, Potočný, Stránský – Daneček J., Říčka, Pavlas - Brezani, Kraft, Pechanec

Další zápasy 19. kola:
Frýdek-Místek – Uh. Hradiště, V. Meziříčí – Poruba, Přerov - N. Jičín, Opava - Karviná

Poslední zápas AZetu a Vsetína přinesl tvrdý boj
Martin POTOČNÝ v jednom ze soubojů
Karel VYDRA se snaží při přesilovce stínit před brankou Vsetína
Jednu z branek AZetu vstřelil i David KLIMŠA