VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V pondělí čeká AZ druhý výjezd do Olomouce

05.01.2014 | Tomáš Vlček

Hned na začátku nového roku nabírá 1. hokejová liga rychlé tempo a po sobotní porci zápasů je tady vložené kolo pondělní. AZet v jeho rámci čeká atraktivní výjezd k nejbližšímu soupeři, tedy na led Olomouckých Kohoutů. Zápas na ledě třetího celku soutěže začíná v 18:00.

HC Olomouc

Hanácký klub patřil už před začátkem soutěže k aspirantům na přední příčky a po odehraných 36. kolech tuto svou roli bezezbytku plní. Momentálně se nachází na třetí příčce tabulky a je, spolu s Jihlavou, jediný, kdo je alespoň trochu „na dostřel“ zatím suverénní Mladé Boleslavi. Ztráta Kohoutů na první příčku je 12 bodů, ale na druhou Duklu, se kterou si vzájemně své posty v sobotu vyměnili, jen body dva. Naopak na čtvrtý Havlíčkův Brod mají pohodlný náskok 9 bodů.

Naposledy se svěřenci trenérské dvojice Petr Fiala-Jiří Dopita v sobotu předvedli právě na ledě prvoligového lídra a nevedli si vůbec špatně. Na vedoucí branku Broše dokázal odpovědět Selingr, ale nakonec Boleslav zužitkovala svou střeleckou převahu a díky zásahu své zámořské posily Melanda si připsala výhru 2:1. Olomoucký útočník Jan Knotek zápas, v němž padly všechny góly z přesilovek, hodnotí takto: „Ten výsledek byl těsný a měli jsme i nějaké šance. Sice to mohlo vypadat jinak, ale ten, kdo tam byl, tak ví, že rozhodly přesilovky. Stejně jako v prvním zápase.“

O tom, že pozice Olomouce v tabulce není náhodná, svědčí i čísla. Tým má čtvrtý nejproduktivnější útok (113 branek)a dokonce se může pyšnit nejpevnější obranou. Tu se soupeřům zatím podařilo překonat pouze v 58 případech a oba olomoučtí gólmani jsou v čele statistik celé 1. ligy!

Tomáš Vošvrda a Tomáš Halász
(foto:hc-olomouc.cz)

Statistiky olomouckých brankářů:
Tomáš Halász 1,54 br./záp 94,59% 5x vychytané čisté konto
Tomáš Vošvrda 1,49 br./záp. 94,54% 2x vychytané čisté konto

Statistiky olomouckých obránců:
Jan Jaroměřský 12 bodů (4+8)
Jakub Bartoň 9 bodů (3+6)
Robin Staněk 7 bodů (0+7)

Statistiky olomouckých útočníků:
Denis Kindl 32 bodů (11+21)
Radim Kucharczyk 26 bodů (8+18)
Jan Knotek 25 bodů (11+14)
Roman Rác 23 bodů (7+16)
Jiří Řípa 21 bodů (6+15)

HC AZ Havířov

AZet hrál v sobou doma proti pátému celku tabulky Litoměřicím a i přes trochu vlažný začátek se postupně rozjel k dalšímu parádnímu výkonu, který korunoval ziskem tří bodů. Hosté totiž šli, v útočně hraném zápase, v 6. minutě do vedení Husákem a nebýt mnoha nevyužitých šancí mohlo být skóre výrazně jiné už v první dvacetiminutovce. Havířovští však našli recept na mladého litoměřického gólmana Tomáše Krále až ve druhé třetině a díky brankám Jakuba Šlahaře a Jiřího Krisla v ní otočili skóre ve svůj prospěch. Definitivní podobu dala výsledku trefa Petra Kanka 9 minut před koncem a po výhře 3:1 se tak mohlo více než 3000 havířovských fanoušků radovat ze zasloužené výhry.

Svěřenci trenérů Jana Danečka a Stanslava Sztefka se tímto vítězstvím dotáhl už na 56 bodů a drží si výbornou 7. příčku tabulky, přičemž ztrácí jen bod na Třebíč a Litoměřice. Naopak před osmým Šumperkem má náskok 11 bodů. Podle slov hrajícího, i když momentálně zraněného manažera Patrika Rimmela „je mužstvo je po důležité výhře v dobrém rozpoložení a jede do Olomouce zopakovat sobotní výkon. Po nemoci již trénují Daniel Graca a Jirka Klimíček, ale do zápasu ještě nenastoupí. Ostatní hráči jsou připraveni nastoupit.“

Vzájemná utkání

Jak se AZetu bude v Olomouci dařit v pondělí 6.ledna 2014 teprve uvidíme, ale všichni by si určitě raději přáli, aby to bylo spíše jako v havířovském vzájemném duelu (výhra 3:1) než jako v 11.kole v Olomouci. Zápas tehdy nedopadl dobře výsledkově (0:7) a navíc musel být přerušen pro vhazování pyrotechniky na ledovou plochu.

11.kolo: HC Olomouc – AZ Havířov 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Rác (Vodný, Řípa), 33. Pekr (Herman), 37. Pekr, 40. Herman, 40. Švaňhal (Ovčačík, Kucharczyk), 50. Řípa (Kucharczyk), 56. Selingr (Králík, Jergl). Rozhodčí: Škrobák – Klein, Toman. Vyloučení: 9:5 , navíc Diviš (OLO) 5 min. + DKU [HRUB], Bartoň (OLO) 10. min [ZHK] Roupec (HAV) 5 min. + DKU [HRUB] a Vosátko (HAV) 10 min. [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1867. Střely na branku: 27:29.

24.kolo: AZ Havířov – HC Olomouc 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Říčka (Haas, Klimša), 29. Šlahař (Šedivý, Klimíček), 50. Klimša (Říčka, Koma) – 57. Selingr (Kucharczyk, Jaroměřský). Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 989. Střely na branku: 25:27.

Sestavy týmů v posledních zápasech

HC Olomouc:: Vošvrda – Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Bartoň, Staněk, Kadela, Drtil – Pekr, Diviš, Řípa – Kucharczyk, Herman, Selingr – Rác, Knotek, Kindl – Jergl, Růžička, Vodný.

HC AZ Havířov: Daneček L. – Bezuška, Vosátko, Punčochář, Krisl, Deutsch, Koma, Jonáš – Daneček J., Šedivý, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Maruna – Říčka, Marosz, Klimša – Kanko, Pechanec, Škumát.

Pokud zápas nenavštívíte přímo v Olomouci, je pro vás samozřejmě připraven textový on-line přenos a to na webu www.onlajny.com

Přehled zápasů 37. kola (pondělí 6. ledna 2014):

17:30 ČEZ Motor České Budějovice - BK Mladá Boleslav
17:30 HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústečtí Lvi