FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

V pondělí jede AZ ke čtvrtému derby v sezoně

29.01.2017 | Tomáš Vlček

Počtvrté v sezoně se v pondělí 30. ledna 2017 střetnou hokejisté AZetu s Frýdkem-Místkem. Po sobotní ztrátě doma s Kadaní půjde pro AZ, ale i domácí Rysy, opět o veledůležité body v souboji o postup do předkola play-off. Zápas začíná ve frýdeckomístecké Polárce v 18:00.

HC Frýdek-Místek

Frýdeckomístečtí hokejisté se ve své premiérově prvoligové sezoně pohybují na hraně play-off a play-out. Celkem pravidelně střídají prohry a výhry (během ledna si připsali 4 výhry a 6 porážek) a momentálně jsou s 63 body na 10. místě tabulky. Jen bodík ale mají náskok na jedenácté Litoměřice, naopak jeden jim chybí na Přerov a dva na Prostějov a Benátky.

A právě na ledě Benátek sehráli své poslední utkání. Ve vyrovnaném duelu si nakonec připsali jeden bod za prohru v prodloužení.

HC Benátky nad Jizerou – HC Frýdek-Místek 3:2p (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Hrabík (Plutnar, Černoch), 47. Víšek (Kolmann), 62. J. Mikyska (Pospíšil, Kolmann) – 20. Franek (Jaroš, Klimša), 60. Marek Růžička (Jank, Chmielewski). Rozhodčí: Würtherle – M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 305. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Sestava HC Frýdek-Místek: Šimboch (L. Daneček) – Adámek, Jank, D. Stránský, Štebih, Bartko, M. Jáchym, Zahradníček – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Rufer, M. Kovařčík – Franek, Jaroš, Klimša – Christov.

Trenér Slezanů Jiří Juřík hodnotil utkání takto:Byl to vyrovnaný zápas. V první třetině jsme byli lepší my, bohužel jsme neproměnili asi pět vyložených šancí. Druhá třetina byla vyrovnaná, v té třetí nás domácí přehráli. Těší nás, že jsme při power play alespoň vyrovnali. V prodloužení Benátky získaly druhý bod díky využité přesilové hře a velice pěkně trefené střele.“

AZetu se dík několika výhrám, mj. i nad silnými týmy Kladna a Slavie, počátkem nového roku podařilo dotáhnout k týmům kolem 10. místa v tabulce, ale zbytečné ztráty bodů v domácích zápasech s Třebíčí a Kadaní jej stále drží na 12. příčce tabulky.Hodně mrzí zejména sobotníní prohra s předposlední Kadaní, která v Havířově ale předvedla výborný výkon. AZ dokázal před polovinou utkání smazat dvoubrankovou ztrátu, ale vzápětí si opět nepohlídal první lajnu soupeře a ta vrátila Trhačům rozhodující náskok.

AZ Havířov – SK Trhači Kadaň 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Hubáček (Krisl, Dvořáček), 30. Kanko (Petran, Kalus) – 7. Kůs (Račuk, Trefný), 21. Kůs (Račuk, Hejcman), 33. Hejcman (Kůs, Račuk), 34. Kůs (Račuk, Hejcman), 59. Račuk. Rozhodčí: Trombík – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 1741. Střely na branku: 20:15 (6:3, 9:7, 5:5). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

Sestava AZ Havířov: Šafránek – L. Doudera, Petran, Krisl, Chroboček, Holomek, D. Seman, Dudek, Sedlák – Kalus, Hlinka, Kanko – Dvořáček, Hubáček, Štumpf – Gřeš, Maruna, Kotala – L. Bednář, Haas, Pořízek.

Trenér Martin Janeček byl po utkání pochopitelně zklamaný z výsledku, ale i výkonu:My jsme nezačali špatně, hráli jsme aktivně, ale nedokázali jsme se prosadit. Naopak nás soupeř vyškolil z produktivity. Všechny branky nám vstřelil jeden útok soupeře, který ukázal své nesporné kvality, na které jsme my nedokázali odpovědět.“

Na vysněnou desítku, kterou nyní drží jeho nejbližší soupeř Frýdek-Místek, momentálně ztrácejí havířovští hokejisté 6 bodů. A tak je jasné, že utkání v Polárce bude doslova bojem o naději. Pokud se havířovským podaří vyhrát, šance na play-off si udrží, pokud ne, dohraje zřejmě sezonu ve skupině o udržení. Toho si jsou hráči i realizační tým vědomi a tak jdou do souboje s maximálním odhodláním. „Pořád je šest kol do konce, takže šance je. Uděláme proto všechno a uvidíme, jestli se to podaří nebo ne,“ hlásí odhodlaně v rozhovoru pro web AZetu útočník Jakub Kotala (celý rozhovor si můžete přečíst ZDE).

Nutno říct, že AZeťáky nečeká ani snadný ani oblíbený soupeř. V předchozích třech duelech totiž získal jen jeden bod za prohru ve Frýdku v prodloužení, dvakrát podlehl v derby na svém ledě.

Pokud se nevydáte přímo na utkání do Frýdku-Místku, můžete jej sledovat prostřednictvím tradičního textového on-line přenosu.