VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V pondělí náš čeká derby! Přijede Poruba.

20.10.2019 | Jan Kudělka

H A V Í Ř O V - V pondělí 21. 10. čeká AZet další domácí utkání! Havířovské hokejisty tentokrát čeká derby, ve kterém proti sobě vyzvou porubské hráče, kteří prožívají velice povedený start v sezóně. Dokážou si naši hokejisté poradit s tímto soupeřem, který momentálně okupuje druhé místo v tabulce? To se dozvíme už v pondělí večer, tak si rozhodně tento duel nenechte ujít. Zápas začíná v již tradičních 18:00 na půdě havířovské GASCONTROL Arény.

HC RT TORAX Poruba 2011 - 2. místo, 32 bodů

Poruba je v letošním ročníku Chance ligy největším pozitivním překvapením a v RT TORAX Aréně určitě panuje spokojenost. V posledních kolech sice porubští trochu polevili se sbíráním bodů, když prohráli s Chomutovem, Litoměřicemi a Ferencvárosem (Visegrad Cup). Poté dokázali tuto sérii zlomit a vybojovali 3 body po dobrém výkonu proti Vsetínu. V minulém kole ale po špatném výkonu prohráli v derby s Frýdkem-Místkem. I přes tyto kolísavé výkony v posledních kolech jim stále patří v tabulce 2. místo.

HC Frýdek-Místek - HC RT TORAX Poruba 2011 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Martynek (Eret, Przybyla), 18. Haman (Adámek), 39. Hrachovský (Květoň, Klimša), 39. Motloch (Kovář), 48. Eret (Martynek) – 43. Špaček (Hudeček). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 274. Střely na branku: 18:23. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Sestava Poruby: Foltán (41. Kůdela) – Husák, Slavík, Urbanec, Bodák, Pastor, Černý, Dundáček – Sikora, Zdeněk, Obdržálek – Nejezchleb, Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – Káňa, Hlinka, Špaček.

V rámci patnáctého kola Chance ligy zajížděli hokejisté klubu HC RT TORAX Poruba 2011 k derby zápasu na led Frýdku-Místku. V zápase se jim však absolutně nedařilo a výsledek 5:1 více méně odpovídá obrazu hry na ledě. Jediný přesný zásah Ostravanů si na začátku třetí třetiny připsal člen čtvrté porubské formace Marek Špaček.

Trenér Poruby Miloš Holáň zápas zhodnotil takto: "V prvé řadě trošku beru tu prohru na sebe. Protože jsem pověrčivý, neměním vítěznou sestavu. Nechal jsem se přemluvit dvěma beky z Vítkovic, kteří dneska nebyli dobří. Hlavně Martin Bodák měl -3, což mě hodně mrzí. Druhá věc je, že to vítězství, co jsme prožili se Vsetínem, nám asi zůstalo hodně v hlavách a mysleli jsme si, že to půjde samo. To se nám samozřejmě vymstilo. I když v začátku zápasu jsme měli tu šanci, kdy Káňa jel sám na branku a trefil břevno. Na kdyby se samozřejmě nehraje, ale to byla ta šance, kdy se zápas mohl hned zlomit na naši stranu. Ale bohužel jsme neměli dobrý pohyb, prohrávali jsme osobní souboje, nešly nám přesilovky, byli jsme všude o krok později. V tom zápasu do stavu 2:0 jsme myslím měli ještě jednu šanci, kdy Petr Kanko netrefil z bekhendu branku tak, jak bychom potřebovali. Potom nám soupeř odskočil až na 4:0. To už bylo velice těžké nějakým stylem otáčet. Přesto jsme se pokusili dát nějaký impulz mužstvu tím, že jsme vyměnili gólmana, stáhli jsme to pouze na tři obrany. Ten efekt se dostavil, hned ve druhé minutě třetí třetiny jsme dali gól na 4:1, ale na víc jsme prostě dneska neměli. Frýdek vyhrál zaslouženě a my jsme z výkonu zklamaní."

AZ Residomo Havířov - 9. místo, 24 bodů

Havířovští hokejisté zažívají menší výsledkovou krizi. Po skvěle odehraném začátku soutěže, přišly posledních kolech tři porážky a to havířovský AZet poslalo z druhé vydřené příčky až na aktuální 9. příčku tabulky CHANCE Ligy. Nutno ale dodat, že se utkal s velmi kvalitními soupeři (Č. Budějovice, Přerov, Chomutov). A do toho už pondělí přijede Poruba. Dokáží domácí prolomit tři prohry v řadě a připsat si vítězství? To se dozvíme už v pondělí večer.

AZ RESIDOMO Havířov - Piráti Chomutov 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 21. Pitule (Doktor, Stloukal), 30. L. Rutar (Maruna, Kachyňa), 36. Seemann (Suchý, Hlava), 48. Llewellyn (Hlava), 59. R. Veselý (Chroboček, Matai). Vyloučení: 2:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.484. Střely na branku: 43:23 (16:6, 10:12, 17:5). Zblokované střely: 16:6. Vhazování: 33:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Sestava AZ Residomo Havířov: Stezka – Kachyňa, Chroboček, Nepokoj, Rašner, L. Rutar, Malina, Matai – Pawliczek, F. Seman (A), Kotala – L. Bednář (A), R. Veselý, Bernovský – Fridrich, Baláž, Žiak – Danielčák, Maruna (C), Dvořák.

14. kolo Chance ligy přivedlo na náš led celek Chomutova. V tomto zápase se domácímu AZetu nedařilo využít velké množství přesilových her. Ke konci zápasu se však povedlo zdramatizovat závěr, který jsme i přes odvolaného gólmana nedotáhli na srovnání skóre. Chomutov si tedy odváží plný počet bodů.

Toto utkání zhodnotil havířovský trenér Jiří Režnar: "Porážka nás moc mrzí, protože první třetinu jsme odehráli velmi dobře a jen jsme nevyužili šance. Měli jsme malý důraz v předbrankovém prostoru, což dneska v hokeji rozhoduje. Pokud není ve výkonu dostatečné srdíčko, odhodlání a agresivita, tak se body nezískávají. Další věcí jsou přesilovky, těch jsme měli dnes 11, včetně 5 na 3. Tu jsme odehráli výborně, ale na druhé straně stál výborný gólman. My bychom pro přesilovky potřebovali více zkušených hráčů, těmi ale náš mladý tým neoplývá. Nedá se nic dělat, musíme se připravit na další zápas a bojovat dál o první osmičku."

Před sobotním utkáním Patrik Rimmel hlásí: "Nastoupíme dle zdravotního stavu hráčů. Začíná druhé kolo. Chceme vrátit Porubě porážku z prvního utkáni.To ovšem musíme podat daleko lepší výkon než minulý zapas."

Zápas s Porubou začíná v pondělí 21.10 v 18:00, tak určitě doražte povzbudit v derby naše borce a buďte naším šestým hráčem! Vstupenky na utkání můžete zakoupit zde Vstupenky: AZ-PORUBA. Ze zápasu bude také připraven tradiční onlajn přenos.

Statistické srovnání týmů

Havířov - Poruba
21. 10. 2019, 18:00

umístění v tabulce