V pondělí všichni na hokej. Přivítáme ústecký Slovan

14.10.2018 | Jan Kudělka

Chance liga pokračuje v pondělí 15. října už 14. kolem. Do Havířova přijede 13. tým tabulky HC Slovan Ústí nad Labem. Zápas začíná v Gascontrol Aréně od 18:00. Přijďte povzbudit AZeťáky v boji o důležité body přímo na stadion.

HC Slovan Ústí nad Labem

Ústečtí hokejisté prožívají nejhorší vstup do ligy za poslední sezóny a momentálně jim v tabulce patří až 13. místo. Na svém kontě mají dvě výhry - proti Vsetínu a pak v Benátkách nad Jizerou. Po výhře nad Benátkami však přišlo hned 7 porážek v řadě za sebou. Po předminulém zápasu v Kadani, rezignoval na své pozici hlavní trenér Jan Čaloun. Nahradil ho Vladimír Machulda, který dělal Janu Čalounovi asistenta. V posledním kole se Ústí utkalo doma se silným Kladnem, a premiéra Vladimíra Machuldy v pozici hlavního trenéra nebyla úspěšná.

První třetina zápasu nabídla spoustu šancí, ale góly přinesla jen na straně Kladna, které se dokázalo dvakrát prosadit. Druhá třetina byla velmi atraktivní a padlo také spoustů gólů. Poté co se opět prosadilo Kladno, dokázali Ústečtí odpovědět dvěma rychlými góly a snížili náskok Rytířů jen o jednu branku. Rytíři však nezaspali a dokázali odskočit do konce druhé třetiny na rozdíl tří branek. Ve třetí třetině padly na obou stranách 2 góly a Kladno nakonec vyhrálo v Ústí 8:4.

HC Slovan Ústí nad Labem - Rytíři Kladno 4:8 (0:2, 2:4, 2:2)

Branky a nahrávky: 29. P. Kousal (Jícha, Volf), 30. Weinhold (Severa, T. Jandus), 46. Melka (M. Vágner, Chrpa), 47. L. Volf (TS) – 10. Zikmund (Kubík), 20. Redlich (Vampola, Kubík), 28. J. Strnad, 34. Vildumetz (Svedlund, T. Kaut), 36. T. Kaut (Redlich, Kružík), 40. Kružík (Vildumetz, Kehar), 46. Zikmund (P. Hořava, Vildumetz), 52. Redlich (Zikmund).Vyloučení: 5:4 . Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1643 . Střely na branku: 42:37. Zblokované střely: 6:14. Vhazování: 45:34. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:7, 4:7, 4:8.

Sestava Ústí nad Labem v posledním zápase:

J. Dlouhý (28. Groh) – M. Vágner (C), Weinhold, Březák, M. Jandus, Hes, M. Zdvořáček, Mert – Melka (A), Vrdlovec (A), Chrpa – T. Jandus, Pšenička, Jícha – P. Kousal, L. Volf, Tůma – Severa.

Zápas s Kladnem svými slovy zhodnotil trenér Vladimír Machulda takto:"Dnešní zápas kluci oddřeli, kdy jsme na začátku měli několik šancí, které kdybychom proměnili tak mohl zápas probíhat jinak. Ale Kladno má bohužel velice dobré a zkušené mužstvo, takže dokázali potrestat chyby, které jsme udělali. Vím, že po takové prohře se těžko chválí, ale myslím si, že to dnes naši hráči nevypustili a bojovali až do konce, čehož si vážím."

Do Havířova však přijede Ústí opět s nově jmenovaným trenérem. Novým trenérem byl po zápase s Kladnem jmenován Tomáš Mareš, který nahradí Vladimíra Machuldu. O asistentovi bude rozhodnuto v nejbližší době.

AZ Residomo Havířov

Havířovským hokejistům se po skvěle rozehraném začátku přestává dařit. V posledních 7. kolech uhráli jen tři body, když dokázali porazit silné České Budějovice 4:2. V tomto týdnu vyjeli na venkovní dvojutkání do Č. Budějovic a na Kladno. Oba zápasy prohráli, a o víkendu pak měli poprvé letos volno.

Poslední zápas tedy sehráli AZeťáci na ledě kladenských Rytířů, kde, i přes velmi dobrý výkon a snahu urvat vítězství, bohužel prohráli těsným rozdílem 2:3.

AZ vstoupil do posledního utkání CHANCE Ligy velmi dobře. Po bezmála 2 minutách hry se prosadil po přihrávce Marka Haase pěkným gólem JAN MARUNA. Domácí však dokázali v průběhu první třetiny zvrátit vývoj utkání na svou stranu, kdy se v obou případech prosadil PETR VAMPOLA. Ve druhé třetině gól nepadl a tak oba týmy věděly, že se zápas bude rozhodovat až v části poslední. Havířovským hokejistům opět vyšel perfektně vstup do 3. třetiny, když se se štěštím dokázal po nahození puku z rohu kluziště prosadit LUKÁŠ BEDNÁŘ. Stav byl tedy po tomto vstřeleném gólu opět nerozhodný 2:2. V průběhu zápasu a zvlášť ve třetí třetině předváděl Ondřej Bláha ve své svatyni perfektní zákroky a držel tak naděje svého týmu na vítězství. Čtrnáct minut před koncem základní hrací doby však přišel gól na straně Rytířů, když se dokázal prosadit JAKUB HAJNÝ. Havířov už poté nedokázal gólově odpovědět. Kladno tak na své domácí půdě dokázalo zvítězit těsně 3:2 a urvat tak tři body do tabulky.

Rytíři Kadno - AZ RESIDOMO Havířov 3:2 (2:1 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Vampola (J. Říha, Nash), 20. Vampola (J. Strnad, P. Hořava), 48. Hajný (T. Kaut) – 2. Maruna (Haas), 42. L. Bednář (Maruna, Haas). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 2028. Střely na branku: 30:20. Blokované střely: 8:7. Vhazování: 36:19.Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Sestava AZetu v posledním zápase:

Bláha (Matoušek) – Matai, Zdeněk, Bořuta, Chroboček, Rutar, Mrowiec, Ševěček, Macuh – Gřeš, Pořízek, Bambula – R. Veselý, Mastič, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Pawliczek, O. Procházka.

Středeční těsnou porážku na ledě Rytířů z Kladna popsal Jiří Režnar takto: "Je škoda, že jsme neurvali bod. Po včerejším zápase v Budějovicích jsme hráli slušně první třetinu, ale udělali jsme dvě chyby a soupeř nás potrestal. Soupeř má dvě stoprocentní gólovky a obě dá. My jsme v takových situacích jaloví. To je rozdíl mezi soupeři. Kladno je samozřejmě kvalitní tým jako Budějovice. My dnes měli strach po včerejším zápase, protože jsme se snažili hrát aktivně po celém hřišti. Měli jsme strach, že mladí hráči celý zápas nevydrží. Máme čtyři juniory v obraně a v útoku dokonce patnáctiletého hráče. Nakonec ale bylo i dnešní utkání v tempu. Je to blbé, prohráli jsme ze sedmi zápasů šest, ale klobouk dolů před mladými kluky. Je to ale škoda, bodík jsme si zasloužili."

Před pondělním zápasem hlásí manažer Patrik Rimmel: "Po zranění se do sestavy vrací někteří hráči, ale někteří na marodku přibyli. Je třeba odvést poctivý výkon a před domácím publikem vyhrát."

Dodejme, že uzdravenými hráči jsou Kotala, Seman a Houdek, naopak na zhruba 5 dní byl na marodku, se zraněním ve spodní části těla, zařazen Jan Maruna.

Vzájemné zápasy v minulé sezoně

V minulé sezoně se setkal AZ s Ústím celkem čtyřikrát, a vyšel z těchto zápasů třikrát vítězně. Po výhrě doma 4:2 vyhrál dvakrát i v Ústí 2:0 a 7:2. Týmu z Ústí se podařilo proti nám urvat jen 3 body po výhře na havířovském ledě 8:4 A jak dopadne další střetnutí těchto celků? Přijďte se na vlastní oči přesvědčit v pondělí od 18:00 do GASCONTROL Arény.

Zápas AZetu s Ústím začíná v GASCONTROL Aréně v pondělí 15.10. 2018 v 18:00. Přijďte naše borce povzbudit. Sledovat můžete i tradiční textový on-line přenos, nebo letošní novinku Chance ligy v podobě živého zpoplatněného videopřenosu na Hokejka.cz.

Kupte si na domácí zápasy VSTUPENKU ON-LINE. Ušetříte si tak čekání ve frontě u pokladen. Návod, jak na to, naleznete v tomto článku.