V pondělí zajíždí AZ na led Kadaně

28.01.2018 | Jan Kudělka

V sobotním domácím utkání proti Prostějovu dokázali havířovští hokejisté urvat tři body za výhru 3:0. Ale hned v pondělí jim dalším soupeřem, v nadcházejícím 44. kole, budou Trhači Kadaň. V této sezóně se týmu Kadaně vůbec nedaří, a s 23 body jim patří poslední místo tabulky WSM ligy. To ovšem neznamená, že na AZ čekají na západě Čech jisté tři body. Soupeř jim jistě nedá nic zadarmo. Utkání začíná v 18:00.

SK TRHAČI KADAŇ

Kadani se stejně jako v minulém sezoně vůbec nedaří. Ve 43. kolech získali Trhači pouhých 23 bodů a jsou posledním týmem v tabulce. Nutno však podotknout, že z velké části je to způsobeno mladým a nezkušeným kádrem. Věkový průměr Trhačů činí 22 let.

Rok 2018 nezačal pro Kadaň špatně. V prvních čtyřech kolech si připsala dvě výhry, když porazila Třebíč a Ústí. Jenže od té doby přibylo na kontě Trhačů už jen pět proher. Naposledy v sobotu, po ne úplně špatném začátku, nakonec vysoko podlehli v Praze Slavii.

HC Slavia Praha - SK Trhači Kadaň 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. M. Ondráček (J. Doležal, Kasík), 14. Z. Doležal, 25. Z. Doležal (Nedvídek, J. Drtina), 31. J. Drtina (Šmerha, J. Doležal), 53. Kubica, 54. Šmerha (Z. Doležal), 58. M. Ondráček (J. Drtina) – 5. Hejcman (Trefný, Buchtela)Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 768. Střely na branku: 32:20. Zblokované střely: 3:11. Vhazování: 34:24. Průběh utkání: 9:5, 13:5, 10:10

Sestava SK Trhači Kadaň: Pavlát (Danylec) – Trefný (C), Buchtela, Kadeřávek, Szathmáry, Blaha, Šefl, Hlaváček – Wágner, Rindoš, Hlava – Hejcman (A), Rezek, Chrpa – Tupý, J. Müller (A), Krejčiřík – Tůma, O. Procházka, Dufek.

Trenék Kadaně Miroslav Buchal zápas hodnotil takto: „Domácí nás přehrávali, byli šikovnější a dávali góly. My jsme měli málo důrazu. Ze začátku to vypadalo dobře, pak jsme ale udělali nějaké chyby. Domácí nás potrestali ve svých i našich přesilovkách. Máme mladý tým a jakmile nebudeme bojovat, nemůžeme uspět.“

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

V sobotu přivítali na svém ledě Havířované celek z Prostějova. První třetina patřila jasně našemu týmu, když po 18 minutách měl pohodlný tříbrankový náskok. Prostějov však nic ve zbytku utkání nevzdal. Ve druhé třetině předvedl lepší výkon než v té první. Gól však vstřelit nedokázal. Gólová nemohoucnost se přenesla s Prostějovskými hokejisty i do 3. třetiny a tak po výsledku 3:0, zůstaly všechny 3 body doma. Havířov si připsal pátou výhru z posledních šesti domácích utkání a v tabulce se bodově dotáhl na osmý Vsetín. Tuto bilanci však ale potřebuje podpořit bodváním na ledě soupeřů. To se AZetu podařilo naposledy před Vánoci ve Frýdku-Místku.

AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Luža (Maruna), 14. Hudeček (Luža, Kotala), 18. Matai. Rozhodčí: Škrobák, Fiala – Adamec. Měkýš. Vyloučení: 7:7. Bez využití: Diváci: 2.097. Střely na branku: 37:37(19:15, 10:10, 8:12). Zblokované střely: 11:6. Vhazování: 34:47.

Sestava AZ Residomo Havířov: Martin Růžička (Bláha) – Staněk, Krisl (C), Dudek, Luža, Dujsík, R. Havel – Kurovský, Hudeček, Kotala – Sikora (A), Rác, Maruna (A) – Kanko, Matai, Fronk – Gřeš, Pořízek, Bambula – L. Bednář.

Trenér Vojtěch Csabi nabídl po utkání toto hodnocení: "Zápas rozhodla první třetina, v níž jsme byli lepším týmem. Od druhé třetiny, i díky několika zbytečným vyloučením, už soupeř hru srovnal, ale díky dobře fungující obraně a výbornému Martinu Růžičkovi v brance, jsme ani jednou neinkasovali a máme důležité tři body."

Směrem k pondělnímu utkání v Kadani pak havířovský kouč řekl: "Rozhodli jsme se jet už den předem, ať si kluci po dlouhé cestě odpočinou. Abychom si zahráli play-off, tak musíme vyhrát prakticky všechna zbývající utkání, takže to platí i pro zápas v Kadani. Musíme hrát aktivně a zodpovědně dozadu. Myslím, že po výhře nad Prostějovem, budou mít kluci trochu více sebevědomí a věřím že v Kadani vyhrajeme."

Trenéři nebudou mít k dispozici zraněného Davida Chrobočka a nemocného Jana Hudečka. Naopak zdráv už je Vojtěch Tomi a po jednozápasovém trestu se vrací Marek Kalus.

Dosavadní letošní bilance AZetu s Kadaní je úspěšnější pro Havířov: 4:1, 2:3, 3:2. Kdo bude úspěšnější v duelu č. 4, uvidíme v pondělí večer. Zápas začíná v 18:00 a připraven je z něj tradiční textový online přenos a videopřenos na TV COM.