V předvánočním derby přivítají v pátek AZeťáci Vsetín

20.12.2017 | Jan Kudělka

V předvánočním derby přivítají v pátek od 18:00 naši hokejisté na svém ledě Vsetín. Dá se očekávat velmi atraktivní utkání, protože oba celky jsou v tabulce těsně za vysněnou osmou příčkou, znamenající postup do play-off, a tak budou chtít získat cenné tři body. Před zápasem bude pro fanoušky připraven také bohatý zábavní program, tak určitě doražte, nebudete se jistě nudit.

VHK ROBE Vsetín

Vsetín, je nováčkem tohoto ročníku WSM Ligy. Opakovaně sice dokázal bojovat i bodovat s nejlepšími celky v lize, ale na druhou stranu často body ztrácí. Posledním dobou se vsetínským moc nedaří. Po třech výhrách za sebou na konci listopadu, kdy porazili celky Litoměřic, Ústí a Karlových Varů, je následně o body obraly hned 3 celky. Jmenovitě to bylo Kladno,  Přerov a v posledním zápase ve středu Slavie.

V posledním kole, Vsetín přivítal na svém ledě Slávii. Zápas nezačal pro domácí špatně, ale první kdo pocítili gólovou radost, byli hosté, když se v druhé půli první třetiny prosadil Lukáš Krejčík. Druhou třetina, už byla v rytmu Slávistických hokejistů, kteří se dokázali prosadit dokonce třikrát. Vsetín se však nevzdal a ještě před koncem druhé třetiny stáhl náskok Slávie na 3 branky. Ve třetí třetině se ale domácí prosadili už jen jednou, a tudíž si 3 body, i přes střeleckou převahu Valachů, vezou domu Sešívaní.

VHK ROBE Vsetín – HC Slavia Praha 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky:38. Březina (Kopta, Žák), 48. Březina (Frolo) – 13. L. Krejčík (Šafránek, A. Růžička), 22. Jankovský (Šafránek, Nedvídek), 25. Barák (Z. Doležal, M. Ondráček), 34. L. Krejčík (J. Holý, Račuk)Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3078. Střely na branku: 33:21.

Sestava VHK ROBE Vsetín: Šurý – Frolo, Ostrčil, Teper, Janáček, Hryciow, Dundáček – Březina, Hruška, Kucharczyk – Markovič, Vávra, Slováček – Finsterle, Pokorný, Hořanský – Karafiát, Šilhavý, Kajaba.

Asistent trenéra Luboš Jenáček utkání zhodnotil takto: "Myslím si, že na nás byla vidět nerozehranost z reprezentační přestávky. Chyběl nám pondělní zápas, který jsme předehrávali v Litoměřicích. Slavia měla zápas odehraný, měla rozjeté nohy a v úvodu utkání to bylo znát. My jsme měli špatný vstup do utkání, hodně nás podržel brankář Pavelka, protože to mohlo být hned ze začátku 0:3. Bohužel opět jsme selhali v přesilovkách, nedokázali jsme si pomoct ani při hře 5 na 3. Soupeři se podařilo trefit šťastné branky, ale šli tomu naproti si to zasloužili. Potom už jsme výkon zlepšili, vytvořili jsme si územní převahu, ale vstřelili jsme už pouze dvě branky. Soupeř dnes zkrátka více chtěl, jejich týmový výkon byl kompaktnější a zaslouženě vyhráli."

AZ RESIDOMO Havířov

Havířovští hokejisté, v poslední době podávají střídavé výkony. V předminulém kole, však na domácím ledě dokázali urvat tři body, když na Havířovský led GASCONTROL Arény zavítali hokejisté Kadaně. Zápas byl hodně vyrovnaný, ale ve třetí třetině, dokázali domácí borci strhnout na svou stranu jak výhru, tak plné tři body. Hosté ale ještě v závěru utkání zdramatizovali, když v power-play, tudíž hry bez brankáře dokázali snížit náskok AZetu jen na jednu branku. Havířov si však pak již výsledek pohlídal.

V posledním kole Havířov zavítal do Frýdku-Místku. O tomto zápase, se dopředu vědělo, že bude velice atraktivní. Byl tak viděn jak souboj na ledě, tak souboj hlasivek fanoušku obou celků. Pro naše borce začal tento zápas velmi dobře, když se jako první prosadil po teči Jirka Krisl a zanedlouho poté zvýšil vedení mladý talentovaný hokejista Honza Bambula. Hosté dokázali snížit ve druhé třetině zásluhou Jana Bartka. Ve třetí třetině dokázal Frýdek dokonce srovnat stav, když se prosadil bývalý extraligový hokejista Rostislav Martynek. Po odehraných 60 minutách, byl stále stav nerozhodný 2:2 a tak následovalo prodloužení. To ukončil přesilovkovou trefou Marek Sikora a AZ tak porazil Rysy i potřetí v sezoně, tentorkát za 2 body.

HC Frýdek-Místek – AZ Residomo Havířov 2:3 v pr. (0:2, 1:0, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Bartko (Štumpf, Marek Růžička), 53. Martynek (Bajtek, L. Kovář) – 13. Krisl (Tomi), 17. Bambula (Gřeš, Krisl), 65. Sikora (Kanko, Rác). Vyloučení: 4:3 (navíc Marek Růžička (FRM) OT do konce utkání za NESP). Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1.604. Střely na branku: 29:24.

Sestava AZ Havířov: Bláha (K. Šimeček) – Drtil, Luža, Krisl (C), Chroboček, R. Havel, Dudek, Mrowiec – M. Kalus, Pořízek, Tomi – Maruna (A), Rác, Sikora (A) – L. Bednář, Matai, Kanko – Gřeš, Cihlář, Bambula.

Trenér Jiří Režnar byl s výsledkem i bodovým ziskem spokojen: "Určitě jsou to pro nás dobré dva body. Chvílemi jsme šli aktivně dopředu, dostali jsme Frýdek pod palbu. Získávali jsme hodně kotoučů, ale jakmile začneme hrát střední pásmo, zacouváme a soupeř dostane hodně prostoru, aby vyjel. A když je soupeř zkušený, tak jako tady ti kluci, kteří hrají i v reprezentačních výběrech, dostane se z pásma do pásma, kde nám pak jde do brány. Na tom musíme ještě zapracovat, abychom hráli od první až do poslední vteřiny."

Páteční souboj se Vsetínem bude nejen hokejovou, ale také společenskou záležitostí, což připomíná i manažer Patri Rimmel. „Na páteční vánoční utkání a zároveň další derby, kdy přijde velká návštěva (včetně cca 400 fanoušků hostů), se všichni hráči těší a věří, že zvládnou i tento zapas. Ten bude poslední domácí pro našeho maséra Tomáše Oravce a vedoucího mužstva Tomáše Matějka. Oba Tomášové od 1. ledna nastupují do nové práce. Zveme tedy všechny fanoušky, ať si odpočinou od předvánočního shonu a přijdou se podívat, jak všichni věříme, na výbornou sportovní, ale také kulturně-společenskou akci.“

INFOGRAFIKA

Utkání se Vsetínem začíná v pátek v tradičních 18:00. Určitě doražte jak na samotné utkání, tak na bohatý předzapasový program (podrobnosti v článku ZDE).