V sobotu čeká AZ venkovní zápas ve Vsetíně

14.09.2018 | Jan Kudělka

V sobotu 15. 9. 2018 je na programu další kolo CHANCE Ligy. A-tým AZetu Havířov tentokrát zamíří do Vsetína, kde ho čeká nelehký soupeř. Oba týmy jsou na vzájemný duel natěšené a připravené, tak věříme, že zápas bude rozhodně stát za to. Utkání začíná na vsetínském Lapači v 17:30.

VHK ROBE Vsetín

Loňský nováček 1. ligy se před letošní sezonou hodně hráčsky posílil a podle mnoha hodnocení se z něj stává silný soupeř i pro ty nejambicióznější celky soutěže. V přípravě dokázal vyhrát sedm z osmi zápasů. Opravdová síla týmu se však ukáže až v ligových bojích. V letošní sezóně odehrál Vsetín už tři kola, stejně jako Havířovský celek. V prvním utkání letošní sezóny prohráli těsným výsledkem 6:5 po prodloužení na ledě Jestřábů z Prostějova. Ve druhém soutěžním kole si však Valaši zlepšili náladu a doma Kadaňi nasázeli hned 11 branek. V minulém kole ale narazili na silné Kladno, se kterým prohráli 2:5, a tudíž mají po třech soutěžních kolech 4 body a v tabulce jim patří 9. příčka.

Výsledky Vsetína v lize 2018/2019:

Prostějov – Vsetín 6:5p
Vsetín – Kadaň 11:0
Kladno – Vsetín 5:2

Sestava VHK ROBE VSETÍN v posledním utkání proti Kladnu:

Šelepněv (Gába) – Mikuš, Rudl, Slováček (A), Teper, Jenáček, Holomek (C), Hryciow – Theoret, Rác, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Vávra, Podešva, Březina – Kopta, Kucharczyk (A), Jindra.

AZ Residomo Havířov

Poslední utkání sehráli havířovští hokejisté ve středu s Porubou. Derby, a navíc zápas o čelo tabulky,přineslo na ledě tvrdý boj. Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří otevřeli ve druhé půli první třetiny skóre, když se prosadil Krenželok. Domácí se ale nenechali zaskočit a do šaten se šlo, po brance Branislava Rehuše za remízy 1:1. Druhá třetina byla vyrovnaná, ale hosté dokázali své dvě velké šance využít a vybudovali si tak náskok o 2 góly. Do třetí třetiny vlétli domácí jako blesk a dostali porubské hokejisty pod velký tlak. To se vyplatilo a domácí po přesilovkovém gólu Lukáše Bednáře snížili náskok Poruby na pouhý jeden gól. Následně havířovští ještě zvýšili svou aktivitu a vytvořili si několik velkých gólových šancí. Všechny je však svými výbornými zákroky v brance Toraxu zneškodnil Dolejš, a tak putovaly všechny tři body do Ostravy.

Výsledky AZetu v lize 2018/2019:

Havířov – Litoměřice 4:2
Frýdek-Místek – Havířov 0:3
Havířov – Poruba 2:3

Utkání s celkem Poruby zhodnotil trenér Jiří Režnar: „Nechytli jsme začátek, rozjížděli jsme se pomalu. Až ve třetí třetině jsme se zvedli a měli tlak. Bohužel už bylo pozdě. Posledními třemi zákroky chytil brankář soupeře stoprocentní gólovky. Takže dnes jsme prohráli.“

Před utkáním s Valachy hlásí manažer týmu Patrik Rimmel: "Chceme odčinit porážku ze středečního zápasu. Víme, že to bude na horkém vsetínském ledě těžké, ale pokud všichni hráči odvedou stoprocentní výkon, tak se nám to může podařit. Hráči věří, že budou mít za zády podporu našich fanoušků. V každém případě čekáme na Lapači výbornou atmosféru."

Sestava AZetu v posledním soutěžním utkání proti Porubě:

Bláha – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Dudek, Ševěček – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kurovský – Macuh, Cihlář, Bambula – Pawliczek.

Zápas AZetu ve Vsetíně začíná 15.9.2018 v 17:30 na stadionu Na Lapači. Připraven je z něj tradiční textový online přenos a také videopřenos na Hokejka TV. Zápas také můžete sledovat v Restauraci u ledu. Během zápasu bude pivo Ostravar Mustang 11° stát 21,-Kč.

Kupte si na domácí zápasy VSTUPENKY ON-LINE. Ušetříte si tak čekání ve frontě u pokladen.