V sobotu čeká AZ zápas v Kadani

27.09.2019 | Jan Kudělka

V sobotu 28.9. má CHANCE liga na programu již své 8 .kolo, a AZ v něm zavítá na led kadaňských Trhačů. Utkání vypukne na ledové ploše zimního stadiónu v Kadani v 17:00. Dokáže AZet potvrdit roli favorita a zvítězit? To se dozvíme již zítra!

SK Trhači Kadaň - 1 bod, 16. místo

Začátek nového ročníku, nevychází Trhačům z Kadaně vůbec podle představ. Přestože se tým po loňské tragické sezoně posílil, má po sedmi odehraných zápasech na svém kontě pouhý 1 bod, který získali v duelu proti Chomutovu, kdy prohráli v prodloužení.

V minulém soutěžním kole se Kadaň představila na ledě frýdeckých Rysů. Frýdek - Místek ukázal svou sílu hned v první třetině a potvrdil roli favorita, když svému soupeři nasázel 4 branky. Druhá třetina byla velice podobná té první a Rysi zvýšili svůj náskok na 6 branek. Před začátkem třetí tetiny tak byl už duel rozhodnutý. Do třetí třetiny ovšem nastoupili hosté se vztyčenou hlavou a nechtěl nic vzdát. Frýdek – Místek byl ale nad kadaňské síly a tak frýdecko-místečtí Rysi přidali nakonec ještě 2 branky a Kadaň tak prohrála vysoko 8:0.

HC Frýdek-Místek - SK Trhači Kadaň 8:0 (4:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Novotný (Martynek, Květoň), 9. Flok (Mikulík), 17. Martynek (Mikulík), 18. Hrachovský (Havránek, Motloch), 33. Martynek (D. Květoň), 36. Kudla (Haman), 52. Stuchlík (Mikulík, Michálek), 58. Flok (Mikulík, Zahradníček). Vyloučení: 6:6, V oslabení: 1:0, Diváci: 909, Střely na branku: 35:22, Vhazování: 28:36, Průběh utkání: 8:0.

Trenér Kadaně Tomáš Hamara pronesl po utkání: „Jako každý zápas jsme měli špatný nástup do zápasu. Neumím si to vysvětlit, snažíme se kluky motivovat, ale my začneme a po první třetině prohráváme 0:4 a je to hotový zápas. Druhou třetinu, jsme se trochu zmátořili, ale dostali jsme jeden gól a hned za minutu druhý. To nás sráží, děláme jednoduché chyby. Blahopřeji Frýdku-Místku ke třem bodům.“

Sestava Kadaně v posledním utkání:

Štěpánek (17. Wolf) – Trefný, Poizl, L. Chalupa, Šilhán, Novák, Mert – Wágner, Chlouba, Pilař – Michnáč, Rindoš, Zabloudil – Koblížek, Řepík, Müller – Čech, Hotěk, Z. Zabloudil.

Lídry bodování týmu po 5 odehraných utkáních Prostějova jsou útočníci Roman Chlouba (2+3) a Matěj Zabloudil (1+2). Nejproduktivnějším obráncem prostějovských Jestřábů je Jakub Trefný (0+2).

AZ RESIDOMO Havířov - 13 bodů, 5. místo

Havířovští bruslaři mohou být po 7 odehraných soutěžních zápasech se svými předvedenými výkony docela spokojeni. V posledních 4 zápasech, si na svůj bodový účet připsali 9 bodů, když dokázali porazit celky Litoměřic, Sokolova a Prostějova. V posledním kole však podlehli Třebíči a 4. výhru v řadě tak už nepřidali.

V posledním soutěžním kole přivítal AZet na svém ledě hokejisty Třebíče, kterým se vstup do sezóny moc nepovedl. Před duelem s Havířovem měli na svém kontě po 6 duelech pouze 4 body. Do zápasu vstoupily oba týmy v rychlém tempu a už po pár odehraných minutách si gólmani na obou stranách připsali své první zákroky. V první třetině se ale dokázal prosadit jen jeden tým a to domácí AZet k radosti svých fanoušků. Ve druhé třetině začali hosté zlepšovat svůj výkon a odměnou jim byl za to vyrovnávací gól. Po druhé třetině tak byl stav vyrovnaný a na světelné tabuli svítilo skóre 1:1. Třetí třetina přinesla opět góly jen do havířovské svatyně, když se dvakrát dokázali prosadit hosté a po výhře 1:3 si tak všechny body připsali Třebíčané.

AZ Residomo Havířov – SK Horácká Slavia Třebíč 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. L. Rutar (Baláž, Matai) - 37. Vodný (Jenáček, Nedvídek), 53. Kusý (Forman, Havránek), 60. Nedvídek (Vodný). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.058. Střely na branku: 27:25 (6:13, 7:5, 14:7). Zblokované střely: 13:5. Vhazování: 33:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Trenér Jiří Režnar hodnotil utkání těmito slovy: „Máme za sebou 3 výborná utkání, včetně vítězství v Prostějově. A dneska jsme si mysleli, že to půjde samo i bez srdíčka a chutí vítězit. To je samozřejmě špatně, měli jsme málo střel, dělali jsme zbytečné chyby, někteří hráči hráli hokej z před třiceti let, kdy tahali sami puk středem. Zkrátka Třebíč dnes byla lepší a zaslouženě zvítězila. Hned po utkání jsme si k tomu něco řekli, a pokud chceme být příště úspěšní, musíme hrát to, co jsme hráli v předchozích utkáních.“

Sestava AZetu v posledním utkání:

Lukáš – Matai, Chroboček, Mrowiec, Rašner, L. Rutar, Kachyňa – Bambula, F. Seman (A), Kotala – Pawliczek, R. Veselý, L. Bednář (A) – Cihlář, Pořízek, Maruna (C) – Žiak, Baláž, Fridrich.

Lídři bodování v týmu AZetu jsou po odehraných pěti kolech Radek Veselý (4+2) a Josef Baláž (1+4). Mezi obránci jsou nejproduktivnější Alex Rašner (1+4) a Ludvík Rutar (1+2).

Před sobotním utkáním Patrik Rimmel hlásí: "Soupeř v minulém utkání inkasoval dost gólů a bude si chtít napravit reputaci. Očekáváme těžký zápas a i proto jsme na utkání vyjeli již dnes. Chceme uspět a proto musíme zahrát daleko lépe než ve středu."

Tabulka Chance ligy po 7. kole

Zápas AZetu s Trhači začíná na zimním stadionu Kadani v sobotu 28.9.2019 v 17:00. Sledovat jej můžete prostřednictvím tradičního textového onlajn přenosu.