VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu do Havířova zavítá nováček soutěže Baník Sokolov

20.09.2019 | Petr Miklas

Sobota napíše už 5. kolo Chance ligy, ve kterém uvidíme na ledě GASCONTROL Arény nováčka druhé nejvyšší soutěže Baník Sokolov. S tímto celkem se Havířov naposledy utkal v sezóně 1996/97, takže nás čeká nevyzpytatelný soupeř. AZ bude chtít navázat na výhru z Litoměřic, Sokolov po třech porážkách porazil na domácím ledě Frýdek-Místek. Kdo se bude radovat tentokrát? Uvidíme v sobotu 21.9. od 17:00.

Baník po třech porážkách plně bodoval

Sokolovu vstup do sezóny nevyšel, v nedalekém Chomutově prohrál 4:1, i když se hrál vyrovnaný hokej a dlouho to bylo 1:1. Jenže domácí se dostali v závěru druhé třetiny znovu do vedení, které ve třetí části ještě navýšili.

Ve 2. kole Baník hostil Porubu, která vedla 0:2, ale domácí dokázali otočit na 3:2. Jenže závěr patřil Ostravanům, kteří nakonec zvítězili 3:5. Sokolov znovu odešel bez bodu. I v následujícím kole ve Vsetíně dokázali hráči Sokolova držet se svým soupeřem krok, ale nakonec znovu prohráli. Tentokrát pouze o gól 3:2.

Nováčkovi se podařilo bodovat až ve 4. kole, když na domácím ledě porazil Frýdek-Místek 4:2. Sokolov si vypracoval po dvou třetinách dvoubrankový náskok, který ještě ve třetí části vylepšil na vedení 4:1. Frýdek-Místek dokázal jen snížit na konečných 4:2, což samozřejmě domácí hráče i fanoušky mohlo těšit. Sokolov je díky tomuto bodovému zisku na 13. pozici tabulky Chance ligy.

Sestava Sokolova z posledního zápasu:

Bednář – Přindiš, Vodička, J. Tomeček, Kadeřávek, A. Rulík, Michálek – Stříbrný, Kverka, Švec – Osmík, M. Zadražil, Kuběna – Kovařík, T. Rohan, Vracovský – Bečvář, Vrána, Čurda.

AZ Havířov po téměř třech letech vyhrál v Litoměřicích a posunul se na 5. místo

Domácí Kališníci do zápasu nastoupili ve slavnostních dresech k oslavě 800 let města Litoměřice, o to hořčejší jejich prohra byla. Na vítězství se podíleli dvěma góly Lukáš Žiak a Radek Veselý, který během 26 vteřin překonal hned dva brankáře – jak Jana Škorpíka, tak jeho náhradníka Tomáše Krále. Toho překonal ještě kapitán AZetu Jan Maruna. Za domácí se trefil jen Kristian Kangas a tak bral Havířov tři body za výhru 5:1.

Ještě si připomeneme předchozí utkání Havířova – v úvodním kole prohrál na ledě Poruby 2:4, následovala domácí výhra nad Vsetínem 2:0 a porážka ve Frýdku-Místku 1:2 po samostatných nájezdech. V součtu tedy AZ získal 7 bodů a je pátý. První je Poruba s 12 body, na chvostu tabulky je Kadaň s 1 bodem.

Sestava Havířova z posledního zápasu

Stezka – Mrowiec, Chroboček, Kachyňa, Rašner, L. Rutar, Malina, Nepokoj – Pawliczek, F. Seman, Kotala – Bambula, R. Veselý, L. Bednář – Žiak, Baláž, Fridrich – Dvořák, Pořízek, Maruna.

Co od utkání čekat?

Těžko říct, Sokolov má kádr složený téměř stejně jako loni, což znamená, že hraje s hráči, kteří druhou nejvyšší soutěž vybojovali. Určitě bude hrát nadšeně a srdcem. Názor manažera AZetu Patrika Rimmela je následující: „ Sokolov hraje aktivní hru na celém hřišti. Bude to těžký zápas, ale kluci jsou připraveni a věří, že potvrdí body z Litoměřic.“

Snad to vyjde a s podporou domácích fanoušků AZ vyhraje.

Zápas startuje v sobotu 21.9. v 17 hodin! Buďte u toho a fanděte!