VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu doma proti Kadani a s povinností tří bodů

22.09.2017 | David Motloch

AZ se po čtyřech zápasech nenachází v pozici, kterou mu před startem soutěže mnozí přisuzovali. K lepším výkonům se svěřenci trenéra Martina Janečka budou chtít odrazit v sobotním domácím zápase s Kadaní. Lepšího soupeře AZ aktuálně dostat nemohl. Trhači totiž trhají pouze ve svém názvu a po pěti kolech mají na svém kontě stále nula bodů. Pro Havířov to znamená jediné - zisk tří bodů a započetí vítězné série. Zda-li se mu to podaří, uvidíme přímo na místě v Gascontrol Aréně v sobotu 23.9. od 17:30!

Katastrofální začátek Trhačů

Kadaň před startem soutěže nikdo nepasoval do role favorita, ba ani jako žhavého kandidáta na účastníka play-off. Trhači však po pěti kolech nepředvedli na ledě takřka nic, což se za menší překvapení považovat dá. Body s Kladnem či Slavií neočekával nikdo, ale ani s přijatelnějšími soupeři jako Přerov nebo Litoměřice Kadaňští vyhrát nedokázali. Katastrofální je především obrana mužstva. S Přerovem Trhači inkasovali devítku, následovaly pak dva šestibrankové účty. V součtu Kadaň inkasovala v pěti zápasech 28 branek a je v tomto ohledu suverénně nejhorší v lize. Druhá Třebíč (16 branek) by musela svůj brankový účet pomalu zdvojnásobit, aby se dostala na úroveň Kadaně.

Nikoho tedy nepřekvapí, že se svěřenci trenéra Roberta Kašeho nachází v tabulce WSM ligy na poslední příčce. Jako jediný tým v soutěži ještě Trhači nedosáhli na bod, přitom mají o zápas navíc oproti zbylým týmům (s výjimkou Frýdku-Místku). Abychom o Kadani nehovořili jen v negativech, zmiňme alespoň malé positivum v podobě dvanácti vstřelených branek. Co do útoku, jsou útočníci z ústeckého kraje produktivnější než ti havířovští.

Útoku Kadaně šéfuje čtyřbodová trojice ve složení Darek Hejcman (2+2), Jan Müller (2+2) a Luboš Rob (1+3). V obraně nasbíral stejný počet bodů obránce Jakub Trefný (1+3). V brance dostal více prostoru Tadeáš Dvořák, zachytal si však už i Štěpán Lukeš. Celkově však brankářská dvojice Kadaně nedisponuje nikterak závratnými čísly, což se dá vzhledem k počtu inkasovaných branek mužstva pochopit.

Z Prostějova s nepořízenou

V posledním kole Havířov zajížděl na horkou prostějovskou půdu a šilhal minimálně po některém z možných tří bodů. Zápas ale nakonec dopadl jinak, než by si hráči Azetu představovali. Jestřábi si v 11. minutě vypracovali brankový náskok a do konce utkání si jej hlídali. Na účet domácím postupně naskočily tři branky, Havířov se prosadil až v samotném závěru z hole Jiřího Fronka.

AZ tedy nevyhrál ani ve třetím venkovním zápase v sezóně a kluziště soupeřů mu zatím zůstávají zakleta. Je jasné, že v sobotu doma proti Kadani je úkol více než jasný - plný zisk tří bodů a přesvědčivý výkon před vlastními fanoušky.

Naším úkolem je napravit blamáž s Prostějovem a s Kadaní jednoznačně tříbodově bodovat. To, že to nebude určitě jednoduché, víme, ale hodláme se výzvě postavit čelem a sehrát před domácím publikem vítězné utkání," hovoří sebejistě trenér AZetu Martin Janeček. Vzhledem k ambicím klubu se ani nic jiného očekávat nedalo.

Přestože je AZ až na 12. místě v tabulce, bude v tomto utkání favoritem. Kadaň podle očekávání nepřijede do Havířova hrát útočný hokej, spíše bude hrát zezadu s možností brejkových situací. Tento herní styl Trhači v Havířově praktikují velice často a je třeba uznat, že se proti našim hokejistům mnohokrát vyplatil. Vždyť také Havířov patřil v loňské sezóně k oblíbeným soupeřům Kadaně. Z šesti odehraných utkání (4 základní část, 2 play-out) vyhrál Havířov jediné. Jakou bilanci započnou hokejisté AZetu letos?

Sestavy z posledního zápasu:

AZ RESIDOMO Havířov:

Dolejš – Chroboček, Krisl, Postnikov, Drtil, Staněk, Petran – Gřeš, Sikora, Kanko – P. Beránek, M. Kalus, Maruna – Hudeček, Tomi, Bambula – Illéš, Kotala, Fronk.

SK Trhači Kadaň:

Tadeáš Dvořák – Trefný, Cestr, Szathmáry, Blaha, Černý, Kadeřávek – Müller, Hejcman, Krejčiřík – Kohút, Rob, Chrpa – Wágner, Tůma, Adámek – Rindoš, Ringler, Havlíček.

INFOGRAFIKA

Sledovat můžete i klasický on-line přenos zde.