VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu dva zápasy s Karvinou

05.02.2013 | Tomáš Vlček

To, že se v sobotu 9. února 2013 v podvečer odehraje v K&K Pneu aréně zápas 40. kola 2. ligy mezi AZetem a Baníkem Karviná asi každý fanda havířovského hokeje ví. Nicméně nebude to ten den jediné soupeření Havířova a Karviné. Už od 15:30 si to totiž rozdají staré gardy obou týmů. Podrobnosti přináší následující článek.

Vedení AZetu Havířov tak přichází, po založení síně slávy, s další akcí, která má připomenout slavné hráče klubové minulosti. „ S touto myšlenkou jsme si pohrávali už delší dobu, takže jsme rádi, že se nám nakonec podařila dotáhnout do úspěšného konce. A koho jiného by měli vyzvat bývalí azeťáci, než své odvěké rivaly z Karviné,“ říká jeden ze spoluorganizátorů a člen výkonného výboru AZetu Michal Jonáš.

„Oslovili jsme spoustu hráčů, kteří za Havířov v minulosti nastupovali. Zejména členy síně slávy havířovského hokeje, ale bohužel mnohým už jejich věk nebo zdravotní stav nedovolí obléknout si výstroj a hrát utkání. Přesto si myslím, že ti kteří naši nabídku přijali, vytvoří kvalitní tým a přitáhnou diváky do hlediště “, říká trenér a manažer Tomáš Potěšil, který měl, spolu se svým trenérským kolegou Stanislavem Sztefkem, na starosti složení týmu.

A na koho se mohou fandové těšit? Pokud se nic závažného nestane, měla by sestava AZetu vypadat takto:

Brankáři: Surovec, Rudl
Obránci: Grimm, Víteček, Maršálek, Jemelík, Křivohlávek, Bariš, Golab, Machálek
Útočníci: Pěkník, Hermann, Ruizl, Gála, Sedlák, Michálek, Sztefek, Cepek, Kubič, Valerián, Kusý

Jako trenéři by se na střídačce měli objevit pánové Kubala, Uher a Daneček.

Jestliže na straně Havířova nebylo skládání týmu vůbec jednoduché a kádr se v tomto složení schází vlastně poprvé, to Karvinští měli úlohu mnohem jednodušší. Nastupují totiž téměř všichni pravidelně za tým HC Old Stars Karviná, který patří ke špičce v ČR. Loni např. skončili 2. na silně obsazeném turnaji v Pardubicích a také obhájili své vítězství na turnaji v Osvětimi. Tým pravidelné trénuje a hraje utkání.

Předpokládaná sestava Karviné:

Brankáři: Feber, Gajda
Obránci: Nactmann, Uhrin, Hollein, Závěšický, Mokrý, Burian
Útočníci: Badal, Kurtuš, Hromada, Pawliczek, Vavrečka, Šaloun, Lacman, Kasperlík, Schulhauser, Čupka, Kloversa

A jak bude vypadat samotný zápas? „Hrát se bude 3x15 minut podle pravidel veteránského hokeje. Tedy není dovolena hra tělem a střelba golfovým úderem. Každý přestupek může být potrestán (namísto dvouminutovým vyloučením) trestným střílením, což zvyšuje atraktivitu utkání,“ upřesňuje Tomáš Potěšil a na závěr dodává. „Věřím, že se diváci budou mít na co dívat, takže je všechny zveme na toto zajímavé zavzpomínání a zpestření hokejového dění v Havířově.“