V sobotu nás čeká odveta s Prostějovem

26.10.2012 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Po středečním prvním zápase vloženého dvojkola s Prostějovem, který AZ na Hané zvládl a po třech neúspěšných zápasech vyhrál za tři body, nás Jestřábi vyzvou k odvetě. Novou účinnou zbraň mají v Lubomíru Korhoňovi, který hned při svém prvním utkání v prostějovském dresu nasázel hattrick.

Ale ani to Prostějovu nepomohlo, protože nikdo jiný z tohoto týmu Matouška nepřekonal a AZ tak po zlepšeném výkonu vyhrál 4:3 a vrátil se na první místo tabulky druhé ligy skupiny východ. Zůstane tam nejpozději do sobotního večera a bude mít co dělat, aby zůstal lídrem i poté, protože Prostějov bude chtít svou domácí porážku odčinit a vrátit se na první příčku.

Vložené dvojkolo je novinka letošní sezóny, měla by přinést více kvalitních zápasů, protože se budou utkávat týmy, které spolu sousedí v tabulce. V případě Havířova by to tedy měl být někdo pohybující se okolo prvního místa, kde všichni chceme náš tým vidět. Další vložené dvojkolo nás čeká 1. a 5. 12., poté přijde speciální Vánoční dvojkolo s Karvinou, které se odehraje 27. a 29.12. Teď nám tedy tyto zápasy přinášejí atraktivní souboje o první místo s Prostějovem.

První z nich se odehrál ve středu na ledě Jestřábů, Havířov do utkání doslova vlétl a po první třetině vedl 3:1. Na začátku třetí třetiny domácí dokázali zásluhou Korhoně, který tak zkompletoval hattrick, vyrovnat, ale tento stav trval jen dvě minuty, když Havířov vstřelil po individuální akci Antonína Pechance zakončenou přesnou přihrávkou na Jana Kolaříka, čtvrtou branku. Tento stav pak vydržel až do konce utkání, protože Azet výborně bránil střední pásmo a domácí k ničemu nepustil.

Tyto tři body jsou o to cennější, že přišly po sérii nepovedených zápasů, které Havířov ztratil v závěru. Navíc chyběli nemocní obránci Alexandr Hegegy a Werner Hartmann, stejný důvod vyřadil ze hry i brankáře Lukáše Danečka. Jejich start v sobotním utkání je nejistý. Naopak první utkání v havířovském dresu odehrál Tomáš Bursík, který přišel na měsíční zkoušku z prvoligové Kadaně.

Sestavy týmů z posledního zápasu:

HC AZ Havířov 2010: Matoušek - Prokop, Vydra, Krisl, Jonáš, Rimmel, Zientek, Balčík - Maruna, Najdek, Daneček - Klimša, Pechanec, Kolařík - Sztefek, Potočný, Stránský - Bursík, Haas, Pavlas.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba - Jedlička, Kolibár, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes, Arnošt - Korhoň, Novosad, Duba, Černý, Šebek, Zachar, Stráněl, Kryl, Berčák, Handl.

Zápas startuje na ledě K&K Pneu Arény sobotu 27.10. od 17 hodin, přijď i TY podpořit Azet v boji o první místo a ukaž tak, že havířovský fanoušek je nejlepší ve druhé lize.

Pokud z nějakého, opravdu vážného, důvodu na hokej nemůžete, bude k dispozici bude i klasický on-line přenos zde.