V sobotu proti kladenským Rytířům

25.11.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Třetím zápasem v řadě na domácím kluzišti bude pro hráče AZetu Havířov pokračovat letošní ročník WSM ligy. V rámci 28. kola jim bude velmi atraktivním soupeřem druhý tým tabulky – Rytíři Kladno. Utkání začíná v tradičních 17:00, vstupenky jsou již v předprodeji ve Fanshopu.

Rytíři Kladno

Slavný český hokejový klub si kroutí svou třetí prvoligovou sezonu. Má kádr nabitý zvučnými jmény a opět se pohybuje na nejvyšších příčkách. Ještě před pár týdny to byla pozice nejvyšší. Jenže v posledních pěti kolech kladenští slavili jen dvě výhry – nad Přerovem a v Prostějově po prodloužení. Kromě toho ale přišly porážky v Ústí, s Budějovicemi a naposledy i Benátkami, a Rytíře v čele WSM ligy vystřídal Motor.

Zejména poslední porážka s Benátkami byla velmi překvapivá. Na první branku hostů ještě Rytíři odpověděli vyrovnáním z hole Burgera, ale ve druhé a zejména v poslední třetině liberecká farma strhla zápas definitivně pro sebe.

Rytíři Kladno – HC Benátky nad Jizerou 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Burger (Drtina, Machač) - 4. Bittner (Volf, Kočí), 22. Bittner, 52. Černoch (Hrníčko, Hrabík), 58. Ďurač (Černoch, Mikliš). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:21. Diváci: 1601.

Sestava Rytíři Kladno: Hanuljak – Hořava, Drtina, Matula, Kehar, Ptáček, Ulrych, Růžička, Zelingr – Tůma, Burger, Machač – Pekr, Přikryl, Strnad – Ton, Kubík, Tenkrát – Cetkovský, Zikmund, Redlich. Trenéři: Patera, Kaberle, Kopecký.

Hlavní trenér Pavel Patera utkání zhodnotil takto: V dnešním zápase určitě byly za šedesát minut lepší Benátky. V první třetině na nás bohužel asi dolehla ještě sobotní prohra. Když jsme začali mít pohyb a začali jsme být důraznější ve druhé třetině, tak štěstí, které jsme v první třetině urazili, se spravedlivě otočilo na stranu Benátek. Pak jsme se tlačili do soupeře, ale on nám vše zblokoval, hrál výborně obranný box a vyrážel do protiútoků. Všechna tři utkání byla taková jako dnes a my nemůžeme mít pořád štěstí. Benátky dnes získaly zaslouženě tři body.“

Havířovští pokračují v poctivém sbírání bodíků. V sobotu proti Benátkám po skvělém výkonu získali sice nakonec jen jeden, ale ve středu proti Litoměřicím další dva. Vždy se totiž rozhodovalo v prodloužení. Celkem jich tak mají 31 a pokračují v přetahování se s Frýdkem a Kadaní o 11. - 13. místo. Momentálně patří AZeťákům příčka 12., když 5 bodů ztrácejí na „play-offovou“ desítku a šest jich mají jako náskok na poslední Most.

AZ Havířov – HC Stadion Litoměřice 2:1p. (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Petran (Dvořáček, Kanko), 61. Kalus (L. Doudera) – 53. Jaroslav Kalla (Paločko, Bílek). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.298. Střely na branku: 34:32 (13:10, 14:8, 6:14, 1:0).

Sestava AZ Havířov: M. Laco – L. Doudera, Petran (A), Chroboček, Krisl (C), Sedlák, D. Krenželok, Dudek – Dvořáček, Haas (A), Kalus – Štumpf, Hubáček, Gřeš – Kanko, Hlinka, Sztefek – Kotala, Bednář, Kurovský – Pořízek.

Ve středu AZ tedy získal dva body, ale spokojenost ze strany trenéra Martina Janečka rozhodně nečišela, spíše naopak: „Na rozdíl od minulého domácího zápasu jsme dnes sice získali v prodloužení bod navíc, ale s výkonem rozhodně nemůžu být spokojen. Chybělo tomu spoustu věcí, nevyhrávali jsme osobní souboje a měli jsme horší pohyb. Takhle se před domácím publikem rozhodně hrát nedá. Pokud by to takhle mělo pokračovat, tak buď beze mě, nebo bez některých hráčů. Je pravda, že naše sestava je ovlivněna velkou marodkou, zejména mezi obránci, ale i s přihlédnutím k tomu, to byl náš nejhorší výkon za poslední období.“

Napravit dojem mohou AZeťáci proti atraktivnímu soupeři. Kladno je samozřejmě jedním ze spolufavoritů WSM ligy, ale havířovští hokejisté na něj letos umějí. Potvrdili to jak doma, když vyhráli ve 2. kole 2:1, tak i venku, protože v 15. kole vyhráli na Kladně 4:3p.

Manažer Patrik Rimmel den před zápasem říká: „Všichni víme, jakou sílu má soupeř, přesto se chceme doma ukázat v co nejlepším světle a připsat si další body. O sestavě se rozhodne ráno, dle aktuálního zdravotního stavu hráčů.“ Dobrou zprávou je, že trochu vyprázdní marodka. V pořádku už je brankář Kamil Šimeček a také další hráči z defenzivy. Více ale bude jasno v sobotu.

Zápas mezi AZ Havířov a Rytíři Kladno začíná v K&K PNEU Aréně v sobotu od 17:00, a pokud se na něj nedostanete osobně, je pro vás připraven tradiční on-line přenos.