VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu všichni na derby! Přijedou frýdecko-místečtí Rysi

25.10.2019 | Jan Kudělka

V sobotu 26. 10. čeká AZet další domácí utkání. Havířovské bruslaře čeká těžký duel s Frýdkem-Místkem, který bývá vždy velice jak herně tak i fanouškovsky atraktivní. Dokážou si naši hokejisté poradit s tímto soupeřem, který chytá zpět svou ztracenou formu? To se dozvíme už v sobotu večer, tak si rozhodně tento duel nenechte ujít. Zápas začíná výjimečně v 17:30 na půdě havířovské GASCONTROL Arény.

HC Frýdek-Místek - 11. místo, 22 bodů

Frýdek-Místek nezažíval v poslední době příliš povedené hokejové období. Z posledních 10 kol získali Rysi v soutěžních zápasech jen 12 bodů a v tabulce jim tak patří 11. místo. V posledních dvou kolech se jim ale bodově zadařilo a po vítězství nad Vsetínem a Porubou si připsali na své konto dvě důležitá vítězství. Dokáží frýdecko-místečtí Rysi pokračovat ve vítězné sérii, nebo jim tuto pouť utnou právě havířovští hokejisté? Nechme se překvapit.

HC Frýdek-Místek – VHK Vsetín 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Hrachovský (M. Adámek, D. Květoň), 13. Hladonik (Tomi), 39. Martynek, 42. Przybyla, 50. Tomi (Hladonik, M. Adámek) – 28. L. Volf (Slováček), 50. Hořanský (Holomek). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:44. Zblokované střely: 1:6. Vhazování: 28:37.

Sestava Frýdku-Místku: Malík – M. Adámek, Haman, Zahradníček, J. Michálek, L. Kovář, Hrachovský, J. Adámek – V. Nestrašil, Klimša (A), D. Květoň – Tomi, Hladonik, Mikulík (C) – Eret, Przybyla, Martynek (A) – Kvasnica, Kaukič, Motloch.

V rámci sedmnáctého kola CHANCE ligy přivítali na svém ledě frýdecko-místečtí Rysi Vsetín. Frýdek tento duel s těžkým soupeřem zvládl a díky kvalitnímu výkonu celého družstva a dvou využitým přesilovkám mohli jak hráči tak i příznivci frýdeckých Rysů oslavovat zasloužené 3 body.

Trenér Frýdku Vlastimil Wojnar zhodnotil takto: "Vsetín byl asi nejtěžší soupeř, proti kterému jsme tady hráli. Nepočítám Litoměřice, kdy jsme hráli špatně my. Ve druhé třetině nás svírali, bylo strašně důležité, že jsme z jejich největšího tlaku odskočili na 3:1, když dal Rosťa Martynek z brejku gól. Když to shrnu, v první třetině bylo důležité, že jsme využili dvě přesilovky, ale už tam se Vsetín projevil jako kvalitní tým. Ve druhé třetině nás drtil, naštěstí jsme dali góly a odskočili jim. Ve třetí třetině je zlomil náš gól na 4:1, který dal Dan Przybyla v oslabení. V závěru se to ještě snažili zkorigovat, ale ten jejich nápor už byl minimální, dokázali jsme to otupit. Klobouk dolů před kluky, ale klobouk dolů i před Vsetínem, divím se, že jsou zatím v tabulce tam, kde jsou, protože zatím tady lepší tým nebyl."

AZ Residomo Havířov - 9. místo, 27 bodů

Už už se zdálo, že po přetnutí třízápasové šnůry proher havířované díky vítězství proti Porubě zvednuli z dočastné menší hokejové krize. V minulém zápase proti Vsetínu však opět AZet nebodoval a i díky tomu zůstává na deváté příčce s 27 body na svém kontě. V dalším kole přivítají na svém ledě frýdecko-místecké Rysi. Dokáží havířovští bruslaři opět stejně jako proti Porubě doma zvítězit a připsat si vítězství? To se dozvíme už v sobotu večer.

VHK Vsetín - AZ Residomo Havířov 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Slováček (Hunkes, Kucharczyk), 26. Holomek (Gorčík), 40. Jonák (Dudáš) – 47. Bambula (Maruna). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2470. Střely na branku: 31:23 (13:5, 14:7, 4:11). Zblokované střely: 11:12. Vhazování: 39:29.

Sestava AZ Residomo Havířov: Lukáš – Chroboček, Matai, L. Rutar, Malina, Mrowiec, Rašner, Kachyňa – Kotala, F. Seman, Bambula – L. Bednář, R. Veselý, Dvořák – Starý, Maruna, Bernovský – Žiak, Fridrich, Toman.

V rámci 17. kola zajížděli naši hokejisté na mistrovské utkání CHANCE ligy do Vsetína. Domácí VHK měl v prvních čtyřiceti minutách herní i střeleckou převahu a vypracoval si důležitý tříbrankový náskok. Havířov se ve třetí části zlepšil, ale víc než jednu branku nedal a Valaši tak získali všechny body.

Toto utkání zhodnotil havířovský trenér Jiří Režnar: "Prvních deset minut jsme hráli velice dobře, byli jsme silní na puku. Měli jsme šance, které jsme neproměnili. Naopak jsme inkasovali v první přesilovce soupeře. Najednou se nám to zbortilo, naše hra už nebyla taková, jaká měla být. Soupeř toho využil, přidal druhý a třetí gól. Ve třetí třetině jsme stáhli hru na tři pětky, měli jsme tlak a šance, ale naše bolest je malý důraz v předbrankovém prostoru. Góly jsme nedali, a proto jsme prohráli."

Před sobotním utkáním Patrik Rimmel hlásí: "Derby v sobotním termínu je pozvankou samo o sobě. Pokud chceme myslet na osmičku je potřeba vyhrát."

Zápas s Frýdkem-Místkem začíná v sobotu 26.10 výjimečně v 17:30, tak určitě doražte povzbudit v derby naše borce a buďte naším šestým hráčem! Vstupenky na utkání můžete zakoupit zde AZ-FRÝDEK-MÍSTEK. Ze zápasu bude také připraven tradiční onlajn přenos.

Statistické srovnání týmů

Havířov - Frýdek-Místek
26. 10. 2019, 17:30

umístění v tabulce