Vánoční program AZeťáků obnáší odpočinek i turnaje

25.12.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Vánoční čas je každoročně u malých a mladých AZeťáků vyplněn odpočinkem v náročném tréninkovém a zápasovém programu, ale také účastí na různých turnajích. Nechybí také oddechová utkání proti rodičům. Nejinak je tomu i letos. Pojďme si projít konkrétní program jednotlivých týmů převážně z pohledu jejich trenérů (vyjímkou je mladší dorost a 5. a 7. třída).

Starší dorost – trenér Tomáš Urbánek

„Jelikož jsme měli letos hodně náročný program bez jediné reprezentační přestávky, včetně účasti na turnaji v Liberci, tak jsme dali od 20. do 27. prosince klukům volno. I ti co nejsou zdejší, tak můžou odjet na delší dobu domů. Věřím, že si odpočinou a naberou novou chuť do hokeje. Po vánocích pak absolvujeme dvoufázový program, ve kterém se budeme snažit nachystat na závěrečnou část sezóny. Už 6. ledna totiž zajíždíme na led Mladé Boleslavi.“

Mladší dorost – trenér Tomáš Potěšil

Hned na začátku vánočního týdne absolvoval tým dvoudenní výjezd na přípravná utkání s Hradcem Králové a Pardubicemi. Ve středu a ve čtvrtek ještě trénoval doma. Od pátku do pondělí dostali kluci volno, ale od úterý 27. 12. bude, s výjimkou Silvestra, trénovat dvakrát denně, aby byl dobře připraven na další část extraligové soutěže.

8. třída – trenér Jan Daneček

„8. třída si Vánoce užije naplno, protože má turnaj v Kopřivnici až ve dnech 27. - 28. 12.2016. Po turnaji následují poslední dva tréninky v tomto roce.“

7. třída – trenér Michal Janeček

Sedmáci za sebou mají velmí úspěšnou část sezony. Připsali si šňůru šesti výher v řadě a výrazně pomohli posunout žákovské týmy 5.  a 7. třídy do vyšší nadstavbové skupiny. Proto dostali zasloužené volno. Někteří hráči však budou vypomáhat jiným kategoriím na turnajích.

6. třída – trenér Jan Daneček

„Tým začal svůj „vánoční program“ už 23. prosince, kdy se uskutečnilo utkání hráčů proti rodičům. Dalším bodem programu je účast na turnaji Memoriál Gustava Lachmana v Mladé Boleslavi, který se koná ve dnech 26. - 27. 12. 2016. Mužstvo odjíždí už 25. prosince, takže si kluci užijí naplno jen Štědrý den. Po návratu následuje den volna a ve čtvrtek poslední trénink v tomto roce."

5. třída – trenér Michal Janeček

Páťáci sehrají jako jediní vánoční turnaj na domácím ledě. Ten se uskuteční v K&K PNEU Aréně v pátek 30. prosince a půjde o jednodenní soupeření týmů ročníku 2006 a mladších. (26.12.2016 AKTUALIZACE!!! Turnaj musel být z důvodu odřeknutí dvou týmů ZRUŠEN!)

4. třída – trenér David Svozil

„Na turnaj během Vánoc nejedeme, odehráli jsme už více než 30 utkání - mistrovských, přípravných a turnajových. Chci, aby kluci na chvilku mysleli na něco jiného, než hokej. Plánujeme účast na několikadenním turnaji na konci sezóny.“

„I tak půjdeme mezi Vánocemii na led. Hned 26. 12. sehrajeme doma přátelské utkání proti Jastrzębie. Další tréninky máme 28. a 29. prosince. Zaměříme se v nich hlavně na hru a herní situace.“

„V prvním týdnu v novém roce nás čekají 2 mistrovská utkání - 4. 1. ve Frýdku-Místku a 6. 1. odložené utkání v Kopřivnici. Program po svátcích bude náročný a tak nám trochu volna mezi svátky přijde vhod.“

Čtvrťáci začali hrát na velkém hřišti

„Začátkem prosince jsme sehráli první utkání na velkém hřišti proti Bohumínu. Pojali jsme to slavnostně, včetně nástupu s ohni, hlasatele, světelné tabule a dokonce s účastí fanoušků z Rum boys (i s vyvěšenou zástavou), kterým za jejich podporu děkujeme. Vyhráli jsme 5:3. Pro kluky veliký, nezapomenutelný zážitek s vysokou návštěvou z obou táborů. Nakonec si střihli, po vzoru hráčů A týmu i děkovačku s kotlem.“

„Druhé utkání na velkém hřišti jsme sehráli opět na domácím ledě proti soupeři z nejtěžších - Vítkovicím. Neskutečně dramatické utkání, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, skončilo nakonec spravedlivou remízou 5:5.“

„Musím říct, že každým odehraným utkáním se naše hra na velkém hřišti zlepšuje, i tak nás ale čeká ještě spousta práce. Snažíme se dostat klukům pod kůži útočný hokej s celoplošným napadáním což je veliký skok od minihokeje, který prakticky doteď hráli. Ve druhé části sezóny se proto budeme hodně věnovat rozvoji a výuce hry na velkém hřišti.“

3. třída – trenér Luděk Jarolím

„Se třetí třídou jedeme 30. 12. na celodenní turnaj do Nového Jičína.Soupeřem nám budou Nový Jičín A i B, Technika Brno, Opava A i B, Kopřivnice, Frýdek-Místek A i B, Gladiators Trnava, Uničov a Chrudim.

Poslední trénink před svátky jsme měli 22. prosince. 27. prosince pak hrajeme zápas dětí proti rodičům. Od 2. 1. pojedeme v trénincích a zápasech normálně podle plánu.“

2. třída - trenér Luděk Jarolím

„2. třída má stejný program jako třetí, akorát na turnaj do Nového Jičína jedeme o den později, tedy 30. prosince. Soupeři budou Nový Jičín, Technika Brno, Přerov, Kopřivnice, Šumperk A i B, Prostějov, Opava, Uničov, Třinec a Ružinov Bratislava.“

„Poslední trénink jsme měli 21. 12., přes svátky měli kluci volno. 27. 12. hrajeme už tradiční každoroční „srandamač“ hráči proti rodičům. 30. 12. jedeme na zmíněný turnaj, od 2. 1. trénujeme normálně podle dlouhodobého plánu.“