Vánoční turnaje opět i s účastí azeťáků

04.01.2016 | Tomáš Vlček

Jako každý rok i letos vyrazili na konci roku někteří mladí a malí azeťáci na rozličné vánoční turnaje. V článku najdete výsledky mladšího dorostu, 7. třídy, 5. třídy a 4. třídy. Na snímku jsou hráči a trenéři 5. třídy, která si na turnaji v Jindřichově Hradci vybojovala výborné 3. místo.

Mladší dorost

Mladší dorostenci hráli ve dnech 28. – 29. 12. na Christmas Cup v Liberci.

„Cestou na turnaj jsme odehráli ještě přípravné utkání v Mladé Boleslavi, kde jsme vyhráli jednoznačně 6:1. V tomto utkání podali všichni kluci parádní výkon a po dlouhé době jsme vstřelili konečně více než dvě branky,“ říká trenér Tomáš Potěšil.

Naopak vstup do turnaje AZetu nevyšel. „Na druhý den jsme s Boleslaví odehráli první utkání turnaje a prohráli jsme 4:1. Pod dojmem předešlého vítězství jsme začali nekoncentrovaně a první třetinu jsme prohráli 3:0. V dalších dvou třetinách jsme byli jasně lepším týmem a vytvořili jsme si velké množství šancí tak na tři utkání, ale nebyli jsme schopni vstřelit více než jednu branku. Další utkání jsme odehráli s velmi silným Chomutovem. I zde se projevilo, že nemáme v týmu rozdílové hráče a zápas jsme prohráli 2:0. Přestože jsme většinu utkání nebyli horší, nevyužili jsme, na rozdíl od soupeře své šance.“

Ve druhé polovině turnaje se ale mladí azeťáci přeci jen rozstříleli. „Třetí utkání jsme odehráli s dosud neporaženým silným Liberce A. Prvních 15 minut byl Liberec jednoznačně lepším týmem a takřka nás nepustil z obranného pásma. V posledních třech minutách první třetiny jsme ale vstřelili rychlé tři branky. Když jsme v prostřední třetině přidali čtvrtou branku, soupeř úplně odpadl a utkání jsme vyhráli 9:0, k čemuž nám stačilo 22 střel na branku! Toto utkání jsme opravdu odehráli parádně a troufnu si říct, že to byl od druhé třetiny náš nejlepší výkon v sezoně. Závěrečné utkání jsme odehráli s papírově slabším Libercem B. Do utkání jsme vstoupili solidně a dostali jsme se do vedení 2:0. Od druhé třetiny jsme přestali hrát tak aktivně a přímočaře a soupeř otočil vývoj utkání. Vyrovnávací branku na 3:3 jsme vstřelili v závěrečné minutě při hře bez brankáře. Samostatné nájezdy rozhodl pro sebe Liberec,“ říká trenér Tomáš Potěšil, který na závěr přidává i celkové hodnocení účasti na turnaji.

„Konfrontace s těmito týmy byla pro nás určitě velkou zkušeností. Největší rozdíl jsme vysledovali v dovednostech hráčů. Zejména hráči Liberce a Chomutova byli individuálně výborně připraveni. Bruslení, vedení kotouče, situace 1-1 a hra na malém prostoru s kotoučem a hlavou na hoře a samozřejmě umění vstřelit branku - v tom byl viditelný rozdíl. To, že na turnaji náš žádný útočník nevstřelil více než dvě branky, ukazuje na naši průměrnost. Je pravdou, že např. Liberec disponuje v této kategorii velkou konkurencí v kádru. Cca 35 hráčů bojuje o místo v základní sestavě A týmu, což nutí všechny hráče ke 100% přístupu na ledě i mimo led.“

Výsledky AZetu:

AZ Havířov - BK Mladá Boleslav 1:4
AZ Havířov - Piráti Chomutov 0:2
AZ Havířov - TJ Bílí Tygři Liberec A 9:0
AZ Havířov - TJ Bílí Tygři Liberec B 3:4sn.

7. třída

Sedmáci vyrazili ke svému Christmas Cupu až na východ Slovenska. Zúčastní se totiž v termínu 27. - 29. 12. 2015 dvoudenního turnaje v Trebišově a v Michalovcích. Mezi 10 účastníky turnaje byly týmy z pěti zemí – Slovenska, Česka, Polska, Maďarska a Ukrajiny. AZ hrál ve skupině v Trebišově, kde dosáhl těchto výsledků:

AZ Havířov - Spartakus Kalush 4:1
AZ Havířov - MŠK Mládeže Trebišov 1:7
AZ Havířov - LHK Lodž 5:2
AZ Havířov - Hokiklub Debrecen 1:5
AZ Havířov – HK Mládež Michalovce 16:2

AZ skončil ve své skupině na 3. příčce a čekalo jej tak utkání o konečné 5. místo:

10. LHK Lodž (POL)

Útočník AZetu Michal Kusak se dostal do all stras výběru Trebišovské skupiny turnaje.

5. třída

Paťáci se zúčastnili Vánočního mezinárodního turnaje v Jindřichově Hradci. Na místním stadionu Jana Marka se ve dnech 29. – 30. 12. sešla velmi silná konkurence v podobě rakouského týmu Black Wings Linz, běloruského Neman Grodno, Pirátů Chomutov, Českých Lvíčat a domácích jindřichohradeckých Střelců. Malí Azeťáci měli do turnaje skvělý vstup a připsali cenné skalpy zahraničních účastníků. V dalším průběhu svedli tři vyrovnané bitvy a nakonec jim patří skvělá třetí příčka!

6. Linec 3b.

Brankář HC AZ Havířov Adam Dybal byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje!

4. třída

Čtvrťáci odehráli svůj „předvánoční turnaj“ už v úterý 21. prosince na ledě Nového Jičína. Střetli se zde se čtyřmi regionálními soupeři – Novým Jičínem, Kopřivnicí, Frýdkem-Místkem a Černými Vlky Frenštát p. R.

HK Nový Jičín 5:3
HC Frýdek-Místek 2:6
HC Černí Vlci 2:3
HC Kopřivnice 1:4

„Turnaj se hrál jako příprava přechodu na velké hřiště, který nás čeká po novém roce. Vítezství si po zásluze připsal Frýdek, který hrál na tuto kategorii velmi pěkný hokej. Ostatní týmy byly zhruba na stejné úrovni a v konečné tabulce rozhodovalo skóre. My jsme jej měli nakonec nejhorší a tak jsme skončili na 5. místě,“ hodnotí účast AZetu na turnaji trenér Jan Littner.