Ve čtvrtek 19. prosince přivítáme pražskou Slavii

18.12.2019 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Po zápase s Motorem, kde AZ smolně prohrál 2:1, se Havířov ve čtvrtek 19. prosince představí v domácí Gascontrol aréně. Do města přijede HC SLAVIA Praha. Klub z hlavního města svůj první zápas v druhé části ligy odehrál na ledě Chomutova, Pražané v zápase dlouho drželi stav 2:2, ale Piráti se o tři body okrást nenechali a doma vyhráli 3:2. Utkání začíná už v 17 hodin.

HC SLAVIA Praha, 5. místo, 54 bodů, skóre 88:81

Po první části se pražská Slavia umístila na pátém místě v tabulce CHANCE ligy. K prvnímu zápasu Pražané nastoupili na ledě Pirátů z Chomutova. Dva předchozí vzájemné duely vyhrál Chomutov. Začátek první třetiny patřil Pirátům, nejprve se trefil ve 3. minutě LIewelyn a v 5. minutě přidal druhý gól Sklenář. Chomutov se, ale zbytečnými vyloučeními připravil o možnost hrát v klidu. Pražané díky dvěma využitým přesilovým hrám ještě v první třetině vyrovnali, trefili se Šmerha s Novákem. Pak se střelci na dlouho odmlčeli, ticho prolomil ve 47. minutě muž zápasu LIewelyn. Slavia vrhla všechny síly do útoku, ale k bodu to nevedlo.

V utkání s Havířovem do utkání nenastoupí Jaroslav Brož, protože si bude plnit reprezentační povinnosti, ač věkem mladý útočník už dokázal v CHANCE lize vstřelit hattrick Kadani. Další reprezentant pražského klubu se jmenuje Robin Všetečka, ten dokázal ve svém úvodním zápase v lize dát dva góly Porubě.

Sestava HC SLAVIA Praha proti Chomutovu: Michajlov – Novák, Duda, Barák, Hořava, Hejda, Kučný, Antoš – Kuťák, Vampola, Šmerha – Vlček, Vrdlovec, Doležal – Pacovský, Kubica, Ondráček – Furch, Kohút, Hotěk.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Byl to vyrovnaný zápas, Chomutovští měli větší vůli v předbrankových situacích. Dostali jsme třetí branku, když jsme si špatně pohlídali hráče před gólmanem, a už se nám to nepodařilo dotáhnout. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale měli jsme málo střel a nebyli jsme důrazní, a to rozhodlo.

AZ RESIDOMO Havířov, 8. místo, 77:72, 48 bodů

Pro AZ byl úspěchem už samotný postup do nejlepší osmičky. V posledním zápase na ledě Motoru se ukázalo, i přes prohru 2:1, že může mířit výše. Utkání s hegemonem CHANCE ligy se sice pro něj nevyvíjelo dobře, po první třetině AZ prohrával o dvě branky, ale pak Slezané přidali a byli MOTORU více než vyrovnaným soupeřem. Bohužel na branku Jana Bambuly, kterou dal ve vlastním oslabení, se týmu, ani při hře v šesti, nepodařilo navázat.

Dále platí, že Radek Veselý bude do konce roku vypomáhat v extraligových Vítkovicích. Do zápasu se Slavií, by měl na přijít na výpomoc útočník z Vítkovic. Josef Danielčák by ještě neměl do zápasu nastoupit, kvůli zranění v dolní části těla.

Sestava AZ Residomo Havířov proti MOTORU: Stezka – Malina, Matai, Rašner, Mrowiec, Kachyňa, Chroboček, Nepokoj – Kotala, F. Seman, Bambula – L. Bednář, Werbik, Baláž – Maruna, Starý, Doktor – Fridrich, Dvořák, Toman

Jiří Režnar (AZ Havířov): Domácí byli v úvodu zápasu lepší. Dostali jsme se pod tlak a stav 2:0 pro nás byl po první třetině ještě milosrdný. Od druhé třetiny soupeř trochu ubral a my jsme naopak začali více bruslit. Konečný výsledek sice vypadá poměrně hezky, ale stejně máme nula bodů. Za první třetinu jsme si bodovat nezasloužili.

Vzájemné zápasy:

Vzájemné zápasy jsou vyrovnané, v deseti utkáních se pětkrát radovala Slavia i AZet. S Pražany jsme již letos odehráli dva zápasy. V tom prvním, které se odehrálo na ledě GASCONTROL Arény AZ zvítězil 1:0, celému zápasu kralovali brankáři. V Zatím posledním zápase, který se odehrál 26. listopadu v Praze se radovala SLAVIA, která AZ deklasovala 5:0.

Samotný zápas se ve čtvrtek odehraje už v 17 hodin. Pokud nebudete přímo na stadionu, připravili jsme pro Vás online přenos, který naleznete zde.

1.050

Jakub Doktor před zápasem se říká: „Pokud chceme uspět, musíme eliminovat dlouhé přihrávky přes střední pásmo“

Ahoj Jakube, já bych se ještě vrátil k tomu utkání v Českých Budějovicích. Byl to už tvůj třetí letošní zápas s MOTOREM, co na to říkali hráči soupeře?

Já jsem se tam dostal před dvěma týdny ještě v dresu Chomutova, takže ze mě si tam spíš dělali legraci, protože prý jezdím hrát zápasy jenom do Budějovic. Na samotný zápas jsem se těšil, před takovou návštěvou se vždycky hraje dobře.

Ta tvoje šance na začátku zápasu s MOTOREM, jak podle tebe ovlivnila zápas?

To mě mrzí do teď, kdybych tam do toho líp plácnul, mohl ten začátek být mnohem lepší a ten zápas mohl vypadat jinak, ale bohužel. Pak na nás Budějovice vlítly, daly dva góly. Nám se, ale podařilo snížit. Ve třetí třetině a těch posledních deset minut jsme tlačili, ten gól byl ve vzduchu. Pokud můžu srovnávat, tak v tomto zápase jsem byl vítězství nejblíž. Hráli jsme týmově a Budějovice měly strach o vítězství.

Na co bychom si od pražské Slavie měli dát pozor?

Pokud chceme uspět, musíme eliminovat dlouhé přihrávky přes střední pásmo, v tom jsou opravdu nebezpeční. No a pak je tady faktor Vampola, který jim tam v podstatě tvoří celou hru. Jejich přesilové hry stojí jenom na něm. Je to nadstandartní hráč, který je nebezpečný v každé situaci. Nesmím zapomenout ani na jejich brankářskou dvojici Michajlov a Malík, která má jedny z nejlepších statistik v lize. Slavia má i skvělé mladé hráče Brože a Všetečku.

Jak se o tebe stará Ondra Kachyňa, spolu jste se potkali v Motoru?

Já jsem krátce po přestěhování do Havířova. Je to tady všechno pro mě, krom stadionu, nové. Ondra Kachyňa mě tady dělá průvodce, je fajn tady mít známou tvář. Společně trávíme čas a ukazuje mi okolí. Dnes máme naplánovaný takový mini výlet do Ostravy.

Jakube, díky za rozhovor a ať se ti v AZetu daří.