Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ve čtvrtek vyráží havířovští hokejisté do Znojma

19.08.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - 20. srpna se budou hráči Havířova snažit odčinit prohru z druhého přípravného zápasu proti Orlům. AZet v přípravě odehrál čtyři utkání, má z nich dvě výhry a dvě těsné prohry. Znojemští Orli mají i s výhrou nad Havířovem na kontě dvě vítězství. Utkání ve znojemské Nevoga aréně začíná v 18:00.

HC Orli Znojmo

Dva přípravné zápasy rovná se dvě výhry. V Havířově  se Orlům podařilo otočit vývoj utkání, v závěru třetí periody sice prohrávali o dvě branky 1:3, ale nakonec otočili na konečných 3:4. Orli doma naposledy vyhráli nad druholigovým Táborem 3:2. Góly domácích dali Tomáš Svoboda a dvakrát se trefil Radim Matuš. Podle trenéra Znojma Miroslava Fryčera: „To byl klasický letní hokej… Věděli jsme, že soupeř bude urputný a že si nesmíme nechat vnutit jeho hru. Jsou to jiní soupeři než loni. Kluci musí pochopit a zvyknout si, že to tak bude celou sezónu.“

Hra týmu z jihu Moravy je založena na rychlosti a přímočarosti, pokud jste byli mezi 500 fanoušky z posledního vzájemného zápasu, tak mi dáte za pravdu. Samozřejmě v přípravném zápase byly na obou stranách, k vidění nervózní momenty. Hra Znojma byla jednoduchá a účelná, tím se také chtějí prezentovat ve druhé lize. Kádr Jihomoravanů ještě není kompletní, přípravná utkání odehráli na tři pětky. Podle trenéra Fryčera bude ještě tým potřeba doplnit o další hráče: „Koncem srpna budeme ještě doplňovat kádr, teď to všechno hrajeme na tři pětky“. O nikom konkrétním ale nemluvil: „Každopádně chceme dva útočníky a jednoho obránce. Čekáme, co se objeví na trhu, hodně hráčů pomýšlí výš a je teď na tryoutech, na přestupovém trhu budeme aktivní.“

AZ HEIMSTADEN Havířov

Trocha statistiky:

AZet ve čtyřech přípravných zápasech vstřelil 11 gólů a 9 jich dostal. Dva útočníci dali dva góly: Martin Adamský a Jakub Doktor. Dvě asistence mají: Antonín Bořuta, Filip Seman, Ondřej Procházka a Jakub Doktor.

Novinky v kádru:

Dominik Suchý se vrací do mateřské Kopřivnice, v AZetu se dohodl na střídavých startech.

Jiří Zdeněk se zranil, doba rekonvalescence není známa.

V přípravě již modrobílí odehráli čtyři zápasy, po těsné výhře nad Šumperkem 4:3 a dvou prohrách se Znojmem 3:4 a Osvětimí 1:2, se AZet v úterý představil proti Rysům z Frýdku – Místku. Soupeř z CHANCE ligy se prezentoval, nato že se jednalo o jeho třetí zápas, dobrou hrou. Havířov se podobně jako v Osvětimi potýkal s nedisciplinovaností, ale oproti zápasu v Polsku, ve kterém měl 22 trestných minut, jich bylo s F.-M. „pouze“ 12. Ve hře bylo vidět zlepšení, hráči se sehrávají a pokud, bych měl zápas vypíchnout ve slovech, tak by to byla nasazení a hokejovost. AZet doma zvítězil 4:2.

Sestava AZetu z posledního zápasu: Stezka – Bořuta, Mrowiec, Rašner, Rutar, Dajčar, Chroboček – Doktor, Seman, Procházka – Rousek, Bednář, Adamský – Fridrich, Maruna (C), Sklenář – Suchý, Cihlář, Dvořák.

Manažer Havířova Pavel Zdráhal před zápasem se Znojmem hlásí: Do Znojma jedeme Orlům oplatit domácí porážku. Musíme se však vyvarovat zbytečných vyloučení. Znojmo bude patřit ve druhé lize k favoritům celé soutěže."

Útočník AZetu Ondřej Procházka chce výhru: „Pojedeme si tam pro vítězství. S Frýdkem – Místkem jsme odehráli doma skvělé utkání. Do Znojma nejedeme na výlet, ale jedeme si pro výhru. “

V textu byly použity citace trenéra Miroslava Fryčera z webu hcorli.cz