Ve středu AZ přivítá nováčka ze Vsetína

26.09.2017 | Martina Kotulová

Dalším soupeřem havířovského celku, který zavítá do Gascontrol Arény, je nováček ze Vsetína. Ten si, po povedeném vstupu do druhé nejvyšší soutěže, nyní naopak připsal čtyři porážky. Jistě si tak bude chtít spravit chuť na ledě AZetu, který se naopak těší z pondělního skalpu Frýdku-Místku. Utkání se odehraje ve středu 27.9. od 18:00.

VHK ROBE VSETÍN

Tým z Valašska na jaře postoupil do WSM ligy a po deseti letech dostal možnost hrát profesionální hokej. Vsetínští odehráli první dvě kola na domácím Lapači a připsali si první dvě výhry. Nejdříve 5:2 nad Ústím nad Labem a v dalším kole výhru 3:2 po prodloužení nad favority z Karlových Varů. V dalších čtyřech kolech už však po bodech lapali marně a na kontě jim přistáli čtyři prohry v řadě. Na výprask 1:7 na Kladně navázali prohrami s Přerovem (1:3), Litoměřicemi (3:4p) a v pondělí nestačili ani na pražskou Slavii (2:5). V dalším utkání se tedy představí právě na ledě havířovského AZetu. Tomu budou chtít uzmout body po jeho pondělním úspěchu, kdy sesadil z trůnu WSM ligy souseda z Frýdku-Místku.

Poslední zápas VHK ROBE Vsetín odehrál na domácím ledě proti HC Slavia Praha, která šla do vedení už v úvodních minutách utkání a svůj náskok si uhlídala. Nakonec pražané nasázeli Vsetínu celkem pět branek, a až v posledních dvou minutách Valaši upravili výsledek na konečných 2:5. Avšak překazit sérii porážek už se jim nepovedlo.

VHK ROBE Vsetín – HC Slavia Praha 2:5 (0:2,0:1,2:2)

Branky a nahrávky: 58. Hruška (Markovič, Kajaba), 59. Březina (Slováček) – 4. Drtina (Novák), 20. Novák (Drtina, Doležal), 38. Novák (Kasík, Jankovský), 47. Doležal (Nedvídek, Drtina), 56. Doležal (Šagát, Drtina). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 3108. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:5, 2:5.

Sestava VHK ROBE Vsetín: Šurý – Frolo, Ostrčil, Teper, Janáček, Hryciow, Dundáček – Březina, Hruška, Kucharczyk – Markovič, Vávra, Slováček – Finsterle, Pokorný, Hořanský – Karafiát, Šilhavý, Kajaba.

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Havířovští si v pondělním derby ve Frýdku-Místku připsali první vítězství z venkovního utkání. Ti, kdo se vydali do haly Polárka osobně viděli vyrovnaný souboj, jehož otěže v poslední třetině utkání převzali AZeťáci a nakonec si odvezli vítězství 3:2. Navíc tím sesadili Rysy z prvního místa tabulky WSM ligy. Havířov vyrovnaný duel rozhodl v přesilových hrách. Sám dvě využil a naopak opakovaně ubránil dvojnásobné oslabení. V dramatickém závěru už dokázal své vedení udržet.

HC Frýdek-Místek – AZ Residomo Havířov 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 36. Bajtek (Ovčačík), 58. J. Kalus (Ovčačík, Kvasnica) – 35. Postnikov (Drtil, M. Kalus), 49. Hudeček (M. Kalus), 50. Petran (Pořízek, Staněk). Vyloučení: 6:11, navíc Jáchym (FRM) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.867. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Sestava AZ Havířov: Dolejš – R. Havel, Krisl (C), Drtil, Postnikov, Petran, Staněk – Kotala, Sikora (A), Kanko – M. Kalus, Hudeček, Pořízek – Gřeš, Maruna (A), P. Beránek – Kurovský, Haas, Bambula.

Trenér Martin Janeček hodnotil utkání ve Frýdku-Místku těmito slovy: Šli jsme do utkání velmi odhodlaně a s velkým respektem, protože frýdecko-místeckým to šlape. Snažili jsme se hrát ukázněně a to nám vyšlo. Myslím si, že Frýdek-Místek se ve středním pásmu o nás rozbíjel a škoda, že jsme už ve druhé třetině nedali nějakou další branku. Poté jsme si ten závěr strašně zkomplikovali lajdáckostí. Nicméně při nás stálo velké štěstíčko, protože domácí hráli přesilovku velmi dobře, byla tam nějaká nastřelená tyčka, ale my jsme to ustáli a doufám, že na to navážeme.“

Naposledy se Vsetín s Havířovem utkali v loňské přípravě. 11. srpna 2016 porazil Havířov Valachy v poměru 7:2 a následně také 1.září 2016 na ledě Vsetína 5:2. Poslední soutěžní utkání spolu týmy sehrály ve 2. lize v sezóně 2012/2013 s výsledky ze strany Havířova 8:2, 1:4, 4:2 a 1:4.

Ke středečnímu utkání se Vsetínem trenér AZetu Martin Janeček říká následující: „Čeká nás další zápas s nádechem derby, a o to více je třeba mít pokoru a na utkání se poctivě nachystat. Musíme si uvědomit, co nám ve vyhraných zápasech fungovalo a postarat se o to, aby se právě tohle všechno na těžké utkání se Vsetínem sešlo.“

Infografika před zápasem

Zápas se Vsetínem se odehraje v Gascontrol Aréně ve středu od 18:00. Pro ty, kteří nemohou přijít povzbuzovat osobně, je připraven tradiční textový online přenos