Ve středu AZ vyráží do Kalich arény

17.09.2019 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve čtvrtém kole Chance ligy 2019/20 se AZ Residomo Havířov, po pondělní porážce v prodloužení ve Frýdku – Místku, představí na ledě HC Stadion Litoměřice. Utkání začíná ve středu v 17:30 v litoměřické Kalich aréně.

Oba soupeři svá poslední utkání shodně prohráli po samostatných nájezdech. Litoměřice se Slavií a Havířov s Frýdkem – Místkem. V tabulce jsou na tom zatím, po třech odehraných kolech, lépe Litoměřičtí kališníci, ti jsou na šestém místě. AZet okupuje devátou příčku. Dokáže AZet porazit Litoměřické kališníky a dovést si letošní první tři body ze hřiště soupeře?

HC STADION Litoměřice 6 bodů - 6. místo

Týmu z ústeckého kraje se loni stejně jako AZetu podařilo nahlédnout do vyřazovací části Chance ligy. Vypadli však v prvním kole s Jihlavou. Litoměřice táhl Markus Korkiakoski, nasbíral 57 bodů. V posledním zápase se Slávií prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. V samostatných nájezdech dokázali ve druhém zápase zvítězit i nad Frýdkem – Místkem 3:2. První utkání vyhráli na ledě Benátek nad Jizerou rozdílem třídy 4:0.

Sestava Litoměřic z posledního zápasu se Slavií:

Král (Škorpík) – Marcel, Kukla, Mlčák, Pavlas, Šalda, Strejček, Dajčar – Kadlec, Korkiakoski, Voženílek – Jícha, Střondala, Kangas – Jánský, Vitouch, Svoboda – Sklenář, Štohanzl, Grim.

AZ Residomo Havířov 4 body – 9. místo

Po prvním soutěžním prohraném zápase s Porubou 2:4 Azet doma dokázal zvítězit s ambiciózním Vsetínem. V posledním utkání prohrál na nájezdy na ledě Frýdku – Místku. I přes výraznou střeleckou převahu nedokázal v první třetině přidat k vedoucímu gólu Radka Veselého druhou branku. V druhé třetině Frýdečtí zatlačili a Martynek vyrovnal. Azet se v druhé třetině hledal, ale domácí naštěstí skóre nenavýšili. I přes zvýšenou aktivitu ve třetí třetině Azet branku nepřidal a šlo se do prodloužení. Havířov měl k dispozici dvouminutovou přesilovku čtyři na tři a jasně dominoval, bohužel nedokázal vstřelit branku. Po prodloužení přišly na řadu samostatné nájezdy, které ve čtvrtém nájezdu rozhodl domácí Květoň.

HC Frýdek-Místek - AZ Residomo Havířov 2:1sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Martynek (Zahradníček, Flok), rozh. náj. D. Květoň – 12. R. Veselý (L. Bednář, Rašner). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1. 427. Střely na branku: 22:39 (8:8, 9:7, 5:20, 0:4). Zblokované střely: 3:10. Vhazování: 28:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Trenér Jiří Režnar o utkání mj. řekl: „Ve třetí části jsme opět hráli dobře, snažili jsme se tlačit do brány, bohužel jsme dobré příležitosti v samém závěru neproměnili. V těch třech zápasech se střelecky nějak trápíme. Trestné střílení je už loterie. Nás opravdu může mrzet ta první třetina. Tam jsme měli domácím odskočit.“

Sestava Havířova z posledního zápasu s Frýdkem – Místkem

Lukáš – Chroboček, Mrowiec, Kachyňa, Rašner, L. Rutar, Malina, Nepokoj – Pawliczek (A), F. Seman, Kotala – Bambula, R. Veselý (A), L. Bednář – Danielčák, Žiak, Fridrich – Dvořák, Pořízek, Maruna(C).

"Litoměřice jsou kvalitní, dobře trénovaný tým. Pokud chceme uspět, musíme podat kvalitní výkon po celých 60 minut. Věříme, že body přivezeme," hlásí manažer Patrik Rimmel.

Vzájemná utkání jsou v podstatě vyrovnaná:

AZet je ve 29 vzájemných utkáních o fous lepší. Vyhrál jich 15 a Litoměřice 14. V loňské sezóně se spolu týmy utkaly čtyřikrát. Litoměřice vyhrály tři zápasy. Ten poslední z ledna letošního roku ovládly se skórem 5:1. Havířov se tak bude snažit odčinit loňské nepovedené utkání. Jelikož jde o utkání, kde se potkávají dva účastníci loňského play-off lze očekávat tvrdý boj do závěrečné sirény.

V Kalich aréně tak půjde AZetu o důležité tři body ze stadionu přímého soupeře o play-off. Dokáže vstřelit první gól ve hře pět proti pěti? Utkání můžete sledovat v online přenosu na této stránce.