Ve středu čeká AZ důležitý zápas proti Trhačům z Kadaně

12.10.2021 | Josef Nudera

AZ Heimstaden Havířov nezažívá povedený vstup do letošní sezony a po 10 kolech se krčí na 16. místě právě 6 bodů před Kadaní, která je v CHANCE lize poslední. Ve středu tedy čeká na naše bojovníky důležitý zápas, ze kterého je potřeba vybojovat 3 body. Důležitý bude také každý fanoušek, který AZ přijde podpořit. Zápas startuje ve středu 13. 10. od 17:30.

SK Trhači Kadaň, 17. místo (0 – 0 – 0 – 10), skóre 19:49, 0 bodů

V CHANCE lize budeme hledat jen velmi složitě dlouhodobě horší tým, než jsou Trhači z Kadaně. Výsledky našeho středečního soupeře jsou daleko od možnosti, jak udržet druhou nejvyšší soutěž. Kadaň odehrála v letošním ročníku celkem 10 zápasů a je stále bez jediného bodu. I tak je ale potřeba dávat si na Kadaň pozor. Kadaň potrápila, jak Sokolov 3:4, tak v derby Ústí nad Labem 2:4.

Kadaň před letošním ročníkem Chance ligy nijak výrazně neposilovala, velkou změnu ale ohlásili Trhači na postu hlavního trenéra. Na střídačku Kadaně se pro letošní sezonu postavil velezkušený Vladimír Růžička.

Při pohledu do statistik středečního soupeře zjistíme, že se přes 6 kanadských bodů dostal pouze jediný hráč, a to vedoucí muž statistik Kadaně David Routa (2+4). V útoku je to jinak v Kadani velká bída. Na 5 kanadských bodech je kanadský útočník Shane Heffernan (1+4). Právě on společně se svým bratrem Kyle Heffernanem drží Kadaň herně konkurenceschopnou. Kyle je se třemi vstřelenými góly nejlepším střelcem Kadaně. Oba kanadští hráči se ukazují v poměrně dobrém světle, což je pro Kadaň jen dobře.

Neproduktivnějším obráncem výběru Vladimíra Růžičky je Luka Zorko, který si na postu beka připsal 2 góly a 1 asistenci. Z hlediska plus mínus statistiky je to v Kadani vzhledem k celkovému skóre 19:49 hrozivé. V plusových číslech se pohybuje jen David Homer, který je na +2, ostatní hráči jsou buď na nule, nebo většina z nich v minusových hodnotách. Kadaň dostává opravdu hodně gólů a hned 4 hráči jsou ve statistikách na -9. Jedná se o Michala Steinochera, Luka Zorka, Tomáše Bernata a Davida Routu.

V brance Kadaně se v letošní sezoně objevily už čtyři tváře. Do 5 zápasů naskočil Richard Běhula (88,65 %) a 4 soutěžní duely, včetně toho posledního proti Ústí nad Labem, odchytal Adam Horák (86,21 %). Zbylá dvojice brankářů má po jednom, respektive dvou zápasech, jedná se o Šimona Zajíčka a Alekseie Trifonova.

Poslední zápas Kadaně – těsná porážka doma s Ústí nad Labem

Kadaň ve svém posledním odehraném duelu kousala Ústí nad Labem, které muselo bojovat až do posledních minut. V utkání měli sice převahu Ústečtí, poměr střel se zastavil na hodnotě 44:14, ale podařilo se vytěžit „pouze“ 4 branky. V utkání bylo Ústí lepší i na vyhraná vhazování. Kadaň se ve 29. minutě dostala do vedení, ale to ji vydrželo pouze do závěru druhé třetiny. V závěru třetiny dokázalo Ústí využít dvě přesilové hry a utkání otočilo na svou stranu. Ústí zápas definitivně rozhodlo gólem do prázdné branky, po technickém gólu.

Trenér Trhačů Daniel Branda mj. po utkání řekl: „Utkání se Slovanem jsme podle mě neodehráli špatně. Zlomily nás dva inkasované góly na konci druhé dvacetiminutovky během šesti minut. To dle mého rozhodlo celý zápas. Za stavu 2:1 jsme měli tři, čtyři šance, které jsme neproměnili.“

Sestava Trhačů proti Ústí nad Labem

Horák – Jáchym, Steinocher, Červenka, Zorko, Kuboš, Štochl, Kabelka, Ferbas – L. Koblížek, Bernat, Routa – Mežnar, S. Heffernan, Z. Zabloudil – Homer, Čech, Bogdasarjan – Kordule, Hradecký.

AZ HEIMSTADEN Havířov, 16. místo (1 – 1 – 1 – 6), skóre 21:33, 6 bodů

Letošní sezona zatím nezastihla v dobré pohodě ani havířovské hráče. AZ se po 10 kolech a 9 odehraných zápasech usadil na předposledním místě před Kadaní. Je ale jasné, že se bude chtít od spodku tabulky, co nejdříve odpoutat. Poslední výsledky Havířova dávají domácím naději. V rámci 8. kola dokázal vybojovat AZ důležité 3 body v Benátkách nad Jizerou a následně přidal bod za prohru po prodloužení doma s Kolínem.

Poslední odehrané utkání znamenalo prohru o gól, Havířov z Šumperka body nepřivezl

Poslední odehrané kolo se neslo v podobném trendu, jako ostatní zápasy. Havířov se po herní stránce v úvodu utkání trápil a ve 4. minutě prohrával na ledě Draků 0:1. Důležité pro vývoj utkání bylo srovnání v přesilové hře, které zařídil pohotovou dorážkou ve 24. minutě Dominik Paś. Bohužel pak AZ inkasoval pět minut později, když se prosadil šumperský Vildumetz. Ve třetí třetině byla vidět obrovská bojovnost a snaha Havířova se zápasem něco udělat, ale nepodařilo se využít šance, které mohly utkání otočit. Havířov si tak z ledu Draků nepřivezl žádný bod.

Asistent trenéra Pavel Zdráhal po utkání řekl: "Už v první třetině jsme byli pod obrovským tlakem, respektive hráli jsme velmi špatně. Naštěstí jsme dostali jenom jeden gól. Ve druhé třetině se kluci zvedli, srovnali jsme na 1:1. Pak bych řekl, že se možná čekalo, který tým ten další gól dá. Bohužel pro nás ho dal Šumperk a později se ukázalo, že to byl gól rozhodující. Ve třetí třetině jsme nějaké šance měli, které nedopadly. V závěru už to byla křeč a bohužel jsme zase prohráli o gól a prostě pokračujeme v té černé sérii."

Sestava AZ Heimstaden Havířov proti Šumperku

Štipčák – F. Kočí, Rašner, M. Hlaváč, Chroboček, Lytvynov, Valenta, Korím – Severa, Pechanec, L. Bednář – Dostálek, Hudeček (A), J. Doktor – M. Hrubec, Paś, Š. Kratochvil – Stuchlík, Maruna (C), Mrva.

254

Zápas proti Trhačům z Kadaně startuje ve středu 13. 10. 2021 od 17:30. Utkání můžete sledovat prostřednictvím HOKEJKA TV nebo formou textového přenosu na serveru onlajny.cz. Mnohem lepší ale bude, pokud budete moct do havířovské Gascontrol arény dorazit osobně a podpořit AZ na cestě za důležitými třemi body.