Ve středu hrr na Kališníky

14.01.2020 | Tomáš Vlček

Středeční podvečer svede na ledě Gascontrol Arény AZeťáky s litoměřickým Stadionem. Šestý a pátý tým tabulky dělí od sebe jen dva body a tak se dá čekat nejen vyrovnaný boj o další ligové bodíky, a půjde taky o přímou bitvu o 5. příčku. Přijďte AZeťákům pomoct vyhrát a posunout se v tabulce o krok vzhůru. Zápas začíná v 17:00.

HC Stadion Litoměřice – 5. místo, 69 bodů, skóre 148:123

Kališníci nastartovali letošní sezonu parádně a dlouho se drželi na druhém místě tabulky za suverénním Motorem. Na to, že hráli s velmi mladým kádrem, v němž je v rámci projektu Dukla řada mládežnických reprezentantů, byly jejich výkony a výsledky v konkurenci dalších silných mančaftů překvapující a obdivuhodné. Postup do skupiny o pořadí v play-off byl v jejich podání – ze třetího místa, naprosto suverénní.

V nadstavbové části soutěže se jim však už tolik, z rozličných důvodů, nedaří. Možná za tím stojí částečné uspokojení, ale především rozsáhlá marodka a také účast několika reprezentantů na juniorském MS. Třeba vlivem marodky mezi gólmany se tak v brance Stadionu už letos protočilo hned 9 strážců. V posledních dnech navíc klub opustili mládežničtí reprezentanti Dajčar, Šik a Střondala, zatímco jejich místa by měli zaujímat hráči další generace. Jako první vlaštovku jmenujme 16letého útočníka Brabence z Komety Brno.

Suma sumárum v jedenácti zápasech nadstavby vyhráli Kališníci jen 2x (na Slavii a nad Porubou) a celkem uhráli jen 9 bodů. V tabulce tak klesli na aktuální 5. příčku. Naposledy doma ztratili dobře rozehraný zápas s Přerovem 3:4, přestože po dvou třetinách vedli 3:2.

Sestava Litoměřic v posledním utkání:

Beran – Marcel, Klejna, Jebavý, Mlčák, Strejček, Baláž, Váchal – M. Kadlec, Korkiakoski, Voženílek – Jurčík, Jícha, Jánský – Brabenec, M. Havelka, Kangas – Bernat, D. Sklenář, Kropáček.

AZ RESIDOMO Havířov – 6. místo, 67 bodů, 109:101

AZeťáci sice poslední dva zápasy (s Přerovem a ve Vsetíně) prohráli, ale jinak jsou v nadstavbové skupině velmi úspěšní. Z 11 zápasů si připsali 6 výher a celkem 19 bodů. Díky tomu stáhli ztrátu na Stadion na stávající dva body a jak už bylo zmíněno výše, středeční zápas bude přímým soubojem o 5. příčku!

Výsledky AZetu jsou o to obdivuhodnější, že měl na marodce téměř třetinu základní sestavy a byť se někteří hráči již v poslední době uzdravili (Malina, Maruna, Bambula), s několika borci stále nemohou trenéři počítat. I proto vedení klubu přivedlo mládežnického reprezentanta Dajčara a v sestavě A týmu se ukazuje teprve 16letý dorostenec Kevin Horváth.

V pondělí ve Vsetíně hrál tým proti domácímu favoritovi dlouho vyrovnaný zápas. V první třetině dokázali hráči, díky Lukáši Bednářovi v oslabení, odpovědět na vedoucí gól domácích. Ve druhé třetině chvílemi tahali za delší provaz, ale ve třetí Valaši třemi góly strhli zápas na svou stranu. Klíčová byla necelá půlminutka ve 43. minutě, v níž dali vsetínští dva „slepené góly“.

VHK ROBE Vsetín - AZ RESIDOMO Havířov 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. Březina (J. Drtina, D. Tůma), 43. Březina (D. Tůma, Pechanec), 43. Procházka (Gorčík, J. Drtina), 57. D. Tůma (Pechanec, J. Drtina) – 18. L. Bednář (E. Němec). Vyloučení: 4:4, navíc Kotala (HAV) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2.410. Střely na branku: 35:21 (17:7, 7:7, 11:7). Zblokované střely: 11:16. Vhazování: 35:34.

Sestava AZetu v posledním utkání: Stezka – Malina (A), Nepokoj, Dajčar, Chroboček, Kachyňa, L. Rutar, Ševěček – Kotala, L. Bednář (A), O. Procházka – Doktor, E. Němec, Bambula – Pawliczek, Maruna (C), Dvořák – Fridrich, Cihlář, Horváth.

Výkon týmu ocenil i trenér Jiří Režnar: „Chtěl bych pochválit kluky. Zní to blbě, když jsme prohráli 1:4, ale dvě třetiny jsme hráli velice dobře, v té třetí nám tam během minutky spadly dva góly. Takové kontroverzní rozhodnutí. Bohužel to bylo 3:1, pak jsme dostali čtvrtý gól. Jedeme domů s prázdnou a musíme se připravit na středu.“

Před utkáním s Litoměřicemi hlásí asistent trenéra a manažer AZetu Patrik Rimmel: „Věříme, že fanoušci budou zase skvělí, jako minulý zápas. Pro výhru uděláme vše. Sestava bude známa až před utkáním, ne všichni hráči jsou totiž zdravotně v pořádku.“

Vzájemná utkání v letošní sezoně jsou 2:1 pro AZ. Vyhrál totiž oba zápasy v Kalich Aréně (5:1 a 6:5) naopak doma Stadionu podlehl 1:2. Kdo se bude radovat tentokrát, uvidíme ve středu večer. Zápas v Gascontrol Aréně začíná v už tradičních 17:00.