Ve středu se AZ představí v Třebíči

06.10.2015 | Tomáš Vlček

Středa 7. října 2015 pošle pojedenácté v této sezoně české hokejisty do prvoligových bojů. WSM liga měla tentokrát v pondělí volno a tak se do bojů o další body pustí čtrnáct, přeci jen odpočatějších družin. Havířovské čeká cesta na kraj Vysočiny, konkrétně do centra Horácka – Třebíče, kde se od 17:30 postaví místní Horácké Slavii.

Bílé hvězdy se rozjíždí pomaleji než v předchozích letech

Třebíč patřila poslední dvě sezony k prvoligové špičce. Letos se však v úvodu sezony nepodařila Bílým hvězdám, po prvních čtyřech vyhraných zápasech, udržet forma a tři prohry v řadě je poslaly do středu tabulky. V něm se drží i po odehraných deseti kolech WSM ligy. Patnáct získaných bodů je řadí na šestou pozici s minimálním odstupem na týmy kolem. Poslední zápas sehráli třebíčští v sobotu v Jihlavě a prohráli těsně 1:2. Jejich trenér Jiří Mička utkání hodnotil takto: „První třetina nám utekla 0:2, ale ve zbytku zápasu jsme byli lepší. Ale dali jsme jen jednoho góla a prohráli jsme. Byli jsme málo důrazní do branky, a když už jsme se k ní dostali a měli "gólovku", tak ji domácí brankář zázračně chytil. Na jeden gól se těžko vozí body... Nyní se musíme připravit na středeční zápas, který chceme stoprocentně zvládnout.“

Celkově se jako překážka k lepším výsledkům a tedy i postavení v tabulce jeví menší produktivita a zaplněná marodka. Už nějakou dobu se na ní totiž nacházejí Jakub Bartoň a Luka Petelin a nově po zápase s Jihlavou k nim přibyli Roman Erat a Marek Švec. Naopak do tréninku se již zapojil Marcel Juráň. Zejména absence lídra bodování Erata bude asi citelná. Třebíč má totiž ve svém kádru už jen dva hráče, kteří zaznamenali více než pět bodů – Tomáše Svobodu a Jakuba Psotu.

AZ udolal nepříjemnou Kadaň a odpoutává se ode dna

Sobotní kolo WSM ligy postavilo havířovským do cesty jednoho z nejméně oblíbených soupeřů – SK Kadaň. Bruslivý tým s propracovanou defenzivou AZ opět dlouho trápi. Do vedení šel sice už ve 12 minutě z Vítkovic zapůjčeným Janem Káňou, ale ve druhé třetině Kadaň srovnala. Pak se skóre dlouho nepohlo a čekalo se na rozhodující gól. Ten nakonec dal v 52. minutě se štěstím opět Jan Káňa, a jak se nakonec ukázalo, byla to branka vítězná. Skóre pak uzavřel dvě minuty před koncem v přesilovce Daniel Štumpf.

Výhra, mimochodem třetí domácí v řadě, posunula AZ sice jen o jedno místo na 12. příčku tabulky, ale především bodově mnohem blíže klidnějšímu středu tabulky. Asistent trenéra Martin Janeček neskrýval spokojenost s výkonem svých svěřenců. „V první třetině jsme byli šikovnější, důraznější a mohli jsme odskočit i do většího náskoku. V prostřední části jsme začali dělat chyby, soupeř se dostal do tlaku a chvílemi i dominoval. Ve třetí třetině jsme poté hráli trpělivě, poctivě dozadu a to nám přineslo zasloužené tři body.“ Na tento výkon by chtěli havířovští navázat i v Třebíči. Venku se jim sice letos vůbec nedaří, ale jednou už by nepříznivou sérii zlomit mohli.

Proti Třebíči opět s Vošvrdou a Káňou, uzdravili se Maliník a Kanko

Pro tuto skutečnost je nápomocen důležitý faktor - hráči. Konkrétně bude mít trenérská dvojice Štefan Mikeš – Martin Janeček k dispozici uzdravené útočné opory Petra Kanka a Romana Maliníka, ze soboty osvědčenou posilu do brankoviště Tomáše Vošvrdu a také muže sobotního zápasu - tříbodového Jana Káňu. Na marodce je naopak nemocný David Bahounek. A ještě je tu jedna změna v kádru AZetu. Ve středu končí hostování Jiřímu Bártovi a klub se s hráčem domluvil, že nebude prodlouženo.

Sestavy z posledního utkání

HC AZ Havířov: Vošvrda – Ostrčil, Mazanec, Štencel, Korím, Bahounek, Krisl – Kalus, Staněk, Maruna – Tomi, Káňa, Štumpf – Bárta, Pechanec, Sztefek – Kotala, Rimmel, Matějek

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Malena, Niko, Čejka, Přibyl, Šaur – Švec, Dolníček, Erat – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Svoboda, Psota, Zuzin – Mrázek, Raška, Kusko – Abdul.

Utkání startuje 7.10. od 17:30 na ledě třebíčské MANN+ HUMMEL ARENY. Pokud se na zápas nepojedete podívat přímo na místo můžete jej sledovat díky textovému on-line přenosu na tomto odkazu.