Ve středu všichni na MOTOR

17.02.2020 | Vít Káňa

19. února zavítá do GASCONTROL Arény hegemon letošního ročníku CHANCE Ligy - ČEZ MOTOR České Budějovice. MOTOR se v posledním zápase představil na ledě Poruby, kde jasně zvítězil 8:1. To AZ se vydal na led trápícího se Chomutova, ale svou bodovou sbírku bohužel nerozšířil, v ROCKNET Aréně prohrál 3:1. Podaří se AZetu poprvé v sezóně uzmout body Českým Budějovicím a vrátit se na šesté místo, které zaručuje týden volna před čtvrtfinále play-off?

ČEZ MOTOR České Budějovice - 1. místo, 135 bodů, skóre 233:112

Lídr CHANCE Ligy se letos doslova utrhl ze řetězu, na druhý Přerov má náskok pětatřiceti bodů, v jedenácti utkáních ztratil pouhé tři body. O dva body ho připravila Slavia a o jeden Zubři. To je třicet bodů z třiatřiceti možných. Naposledy se Motor střetl s Porubou (ta předtím vyhrála v derby s AZetem 6:2) a pro výběr Františka Výborného to nebylo zrovna šťastné utkání. Poměr střel byl 33:28 ve prospěch Jihočechů, střely mimo 15:11 pro Porubu, jenže kvalita v koncovce rozhodla o výhře Motoru 8:1. tímto vítězstvím vytvořili hráči Českých Budějovic nový bodový rekord ligy 135 bodů a dali tak trenéru Václavu Prospalovi pěkný dárek k pětačtyřicátým narozeninám.

Není v CHANCE Lize statistika, ve které by nebyl někdo z MOTORU mezi nejlepšími. Zděněk Doležal je šestým nejlepším střelcem a když ho srovnáváme s nejlepšími osmi týmy ligy, tak je dokonce na čtvrtém místě. Asistencí má prozatím nejvíce Pavel Pýcha (45), který je i druhý v kanadském bodování ligy za 56 bodů (11+45). Pýcha je i nejproduktivnějším ligovým bekem. V tabulce plus/minus jsou na prvních čtrnácti místech zastoupeni hráči Motoru, „až"patnáctý je Jiří Krisl z Přerova. Gólman Milan Klouček má ve 30 zápasech úspěšnost 92.89 % a průměr 1.78, to je s ohledem na odehrané zápasy nejnižší číslo.

Pikantní duel to bude pro obránce Motoru Ondřeje Kachyňu, který donedávna oblékal dres Havířova, ale na konci ledna mu vypršelo hostování ve Slezsku.

Václav Prospal po zápase v Porubě: Myslím si, že nám pomohly ty dvě využité přesilovky ze začátku utkání. Dostali jsme se do vedení a získali jsme klid na hokejky. Důležité bylo, že, než jsme potom dali třetí gól, tak nás výborně na začátku druhé třetiny podržel gólman Klouček. Myslím si, že od té doby jsme si utkání už kontrolovali a došli si pro další výhru.

Sestava Motoru v Porubě: Klouček – Suchánek, Pýcha, Kachyňa (C), Lytvynov, Allen – Babka, Christov, Venkrbec – Holec, Michnáč, Šimánek – J. Veselý, Karabáček, Prokeš – Raška I, Beránek, J. Kloz – Z. Doležal.

AZ RESIDOMO Havířov - 7. místo, 76 bodů, skóre 130:135

Hokejisty ze Slezska trápí, kromě marodky, i ztráta formy, jak jinak vysvětlit to, co jsme mohli vidět v pondělním utkání v Chomutově. Nezvládnutý začátek zápasu a Chomutov dal po 20 sekundách hry první gól, trefil se Petr Stloukal. Soupeř byl na koni, ve 13. minutě využil přesilovku Martin Šagát. Hráči AZetu sice vehementně reklamovali vysokou hůl, ale sudí gól uznal. Ve 25. minutě tečoval nahození chomutovských Nicolas Hlava a bylo to 3:0 pro Piráty. Za AZ ve vlastním oslabení snížil Jakub Kotala, ale to bylo gólově všechno. Slezané nevyužili pětiminutovou početní výhodu a nebýt gólmana Aleše Stezky, mohlo to být ze strany Chomutova gólově bohatší utkání. Piráti se radovali z vítězství po sedmi zápasech, pro Slezany to byla druhá prohra v řadě a bohužel klesli na sedmé místo, které by případně znamenalo účast v předkole playoff.

Do zápasu s Chomutovem nenastoupili Ondřej Procházka a Jozef Baláž, kteří se přidali k havířovské marodce. Na té jsou již delší dobu zapsaní Jakub Doktor, Jiří Matoušek a Jan Dvořák.

Po delší době do sestavy naskočili obránce Ludvík Rutar a útočník Dominik Pawliczek. Rutar byl na ledě k dispozici v obranné dvojici s Davidem Chroboczkem a odehrál osm a půl minuty, v +/- bodování měl po zápase na svém kontě nulu. Jan Dvořák se dostal na led na půl minutu. Do zápasu v Chomutově nebyli nominováni obránci Jaroslav Mrowiec a Jakub Matai.

Patrik Rimmel asistent trenéra a manažer AZetu před utkáním hlásí: Motor ukázal své kvality v pondělí, když jasně vyhrál v Porubě. Po dvou porážkách se je potřeba zvednout. Musíme hrát jako jeden tým, jednoduše, zodpovědně, organizovaně a sebevědomě. Nějaké hráče máme na marodce, ale to má v teto fázi sezóny každý tým.“

Sestava AZetu v Chomutově: Stezka – Nepokoj, Malina, Rašner, L. Rutar, Chroboček, Dajčar – L. Bednář, F. Seman, Bambula – E. Němec, Cihlář, Kotala – Fridrich, Maruna, Bernovský – Vrána, Danielčák, Pawliczek.

Vzájemná utkaní:

Letos se v pěti vzájemných zápasech radovali vždy hokejisté z Českých Budějovic. V posledním utkání, které se odehrálo v Budvar Aréně 25. ledna, Motor zvítězil nad AZetem 7:1. Nejblíže byli modrobílí výhře 17. prosince, to prohráli v Českých Budějovicích 2:1. Jan Bambula se blýskl nádherným sólem v oslabení a snížil na rozdíl jediného gólu, bohužel body z toho nebyly žádné.

Utkání začíná v GASCONTROL Aréně v 17 hodin. Vstupenky jsou k zakoupení zde. Pokud nebudete přímo na místě, tak pro Vás připravujeme online přenos.