Ve středu vyrážíme na Zubry

28.01.2020 | Vít Káňa

29. ledna zavítá AZ do Přerova, aby se zde v MEO aréně utkal s domácími Zubry. Přerov se v posledním zápase na ledě Motoru neprezentoval kdovíjak pěknou hrou, ale podařilo se mu z ledu hegemona CHANCE ligy uzmout jeden bod za prohru v prodloužení 2:3. AZ se po pondělním zápase se Slavií neradoval, doma totiž prohrál s Pražany 2:7 a pokračuje jeho série proher - ze sedmi zápasů má jedinou výhru. Utkání začíná v Přerově od 18 hodin.

HC ZUBR Přerov, 3. místo, bodů 84, skóre 125:101

Přerov patří mezi hráči AZetu k nejméně oblíbeným soupeřům, je to kvůli jeho hře do těla a agresivnímu forecheckingu. Zubry v letošní sezóně zdobí vynikající obrana a dobré výkony gólmana Lukáše Klimeše (viz. tabulka). V posledním utkání, které odehráli v Českých Budějovicích se opět ukázalo, že bez boje se nemůže vyhrát. Zubři už prohrávali na Motoru o dva góly, ale dokázali v závěru třetího dějství vyrovnat a dostat zápas do prodloužení, v němž prohráli 3:2. Pro Motor to byl teprve osmý zápas v celé sezóně, za který nebral tři body.

V posledních sedmi zápasech Zubři nevyhráli  pouze ve dvou případech. 18. ledna prohráli v Praze 4:2 a v pondělí se z Budvar arény domů vrátili s jedním bodem za zmiňovanou prohru v prodloužení 3:2.

Otázkou je, zda do zápasu nastoupí jedna z největších hvězd Přerova útočník Roman Pšurný, ten nenastoupil v českých Budějovicích kvůli zranění. Na Motoru chyběl i obránce Martin Bodák. Jednička Přerova gólman Lukáš Klimeš byl v posledním zápase pouze na lavičce.

Jakub Grof (trenér HC ZUBR Přerov): "S bodem jsme i vzhledem k vývoji zápasu spokojeni. Prvních deset minut jsme byli z mého pohledu až nesmyslně pasivní. Ve zbytku utkání jsme se drželi herního plánu. Hráli jsme účelně, což nám přineslo bod. Chtěl bych ocenit naše fanoušky, kteří nás jezdí povzbuzovat na všechny zápasy a klukům to pomáhá."

Sestava Přerova na Motoru: Petrásek – Weinhold, Zbořil, Kubeš, Krisl, Forman, Šnajnar, Dřímal – Berger, Hejcman, Číp – T. Doležal, Popelka, Navrátil – Kočica, Moučka, Š. Kratochvil – Svoboda, Süss, Dvořák

AZ RESIDOMO Havířov, 7. místo, 70 bodů, skóre 116:121

Tým z nejmladšího města republiky na tom není v poslední době dobře. Marodka decimuje řady hokejistů. Poslední vítězství se datuje k 18. lednu, to AZ urval tři body v derby, které se hrálo v Porubě. Od té doby to není ono. Přišla domácí prohra s Chomutovem 1:3, poté následoval zápas v Českých Budějovicích, který skončil výsledkem 7:1 pro MOTOR. Debakl nastal i v pondělním domácím zápasem se Slavií 2:7. AZ Slavii přestřílel v poměru 40:21, ale co naplat, hokej se hraje na góly.

V posledním zápase už nastoupil kapitán Jan Maruna, ale marodka se nezmenšuje. Naopak mimo hru boudou na tři týdny Vojtěch Ševěček na dva Lukáš Bednář, oba kvůli zranění v horní části těla.

Po zápase se Slavií zhodnotil zápas kapitán AZetu Jan Maruna: "Slavia ukázala, že je ve formě, navíc má hodně zkušené hráče, kteří ukázali, co umí. My jsme naopak v těžké situaci, máme hodně raněných, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Opticky si myslím že to, v prvních dvou třetinách až takový rozdíl nebyl, bruslili jsme, stříleli, ale vlastními chybami jsme soupeři dali možnost vyhrát. Musíme se z toho dostat sami a zkusit to zlomit už v dalším utkání."

Sestava AZetu z posledního zápasu se Slávií: Stezka – Nepokoj, Malina (A), Kachyňa, Mrowiec, Chroboček, Dajčar, L. Rutar – O. Procházka, E. Němec, Kotala (A) – Razgals, Baláž, Bambula – Dvořák, Maruna (C), Doktor – Bernovský, Danielčák, Fridrich.

Před zápasem se Zubry hlásí asistent trenéra a manažer AZetu Patrik Rimmel: Před reprezentační přestávkou nám zbývají odehrát dvě utkání a v těch potřebujeme bodovat. Proto musíme podat na všech postech lepší výkony než v předešlých utkáních. “

Vzájemné zápasy:

Letos proti sobě oba manšafty odehrály čtyři utkání. Lepším týmem jsou Zubři, ti opanovali tři zápasy. AZ se radoval pouze jednou. V posledním utkání, které se odehrálo 11. ledna v GASCONTROL Aréně Přerov zvítězil 4:3.

Pokud nebudete přímo v Přerově, tak utkání můžete sledovat prostřednictvím Hokejka TV, anebo online přenosu, který naleznete zde.