Víkendový trip AZetu do Chomutova a Českých Budějovic

07.11.2014 | Petr Miklas

Hráče AZetu Havířov čeká náročný víkend, ve dvou dnech nastoupí proti dvěma silným soupeřům. V sobotu od 17:30 proti Pirátům v Chomutově, o den později vyzvou v 17 hodin českobudějovický Motor. Hráče pojede do obou měst podpořit početná skupina fanoušků - připojte se i vy.

Havířovští hokejisté prožívají zajímavé období - na jednu stranu velice úspěšné, protože jedou na vítězné vlně a sbírají body jako na běžícím pásu, ale na druhou stranu velice smolné, protože je stíhá jedno zranění za druhým. Nevyhnulo se to ani kapitánovi mužstva Jiřímu Krislovi, který je posledním nešťastníkem na marodce týmu. Doufejme, že se k němu dlouho nikdo nepřidá. Momentálně jsou tedy mimo hru obránci Jiří Krisl a Radim Ostrčil, trojici zraněných doplňuje útočník Marek Loskot. Po zranění se vrací David Bahounek.

Piráti Chomutov

Autor: ´Karel Vaculík

Jak již bylo uvedeno výše, Piráti budou prvním celkem, který AZ na svém turné vyzve. Druhý celek první ligy bude těžkým soupeřem, podobně jako Havířov má úspěšnou sérii čtyř výher v řadě. Po lapáliích se zraněními se vrátil do sestavy Pirátů havířovský odchovanec Marek Sikora, jenž nastoupil pouze do šesti utkání. V posledním z nich, ve středu na ledě Havlíčkova Brodu vstřelil svou první branku v sezóně. V brance Chomutova stál v Brodu i nám dobře známý Jan Strmeň, kterého si Piráti vytáhli ze svého farmařského týmu, tedy Kadaně.

Motor České Budějovice

Autor: Karel Vaculík

Po zápase v Chomutově se AZet přesune do Českých Budějovic, kde v neděli od 17 hodin nastoupí proti Motoru. České Budějovice byly v pátek šesté, na AZet ztrácely 5 bodů, ale večerním zápase v Ústí nad Labem vyhrály, takže se přiblížily AZetu na dostřel. Jihočeši mají v sestavě vedoucí dvojici kanadského bodování celé ligy - Josefa Straku a Tomáše Nouzu.

Minulé kolo

Havířov předvedl nevídaný obrat, když na domácím ledě otočil zápas s Ústím nad Labem z 0:3 a 2:4 na 5:4 v prodloužení. Velkou zásluhu na tom měl brankář Lukáš Daneček, který za stavu 0:3 vystřídal Petra Matouška, jenž měl smolný den. Ukázalo se, jak důležité je mít dva kvalitní gólmany. Lukáš Daneček svými zákroky mužstvo nakopl a to pak dotáhlo zápas do úspěšného konce. Daneček pravděpodobně bude chytat i v Chomutově, kde za AZ nastoupí i Robert Říčka a Oldřich Horák ze Zlína. Oba pak čeká cesta na jih Moravy, k zápasu v Českých Budějovicích již nenastoupí.

Chomutov hrál ve středu na ledě posledního Havlíčkova Brodu, ale utkání zdaleka nemělo jednoznačný průběh. Domácí dokonce vedli a v první třetině byli i lepším týmem. Nicméně Piráti dokázali ještě v první části vyrovnat a ve druhé třetině šli do vedení, které ještě ve třetí periodě navýšil Marek Sikora z trestného střílení.U dvou branek Pirátů byl Marek Hovorka, vedoucí muž kanadského bodování Chomutova. Chomutov má opravdu nabušenou soupisku, mimo ex-extraligových hráčů na ní jsou i Kanaďané Brett Skinner a Bryan McGregor a Američan Greg Moore.

České Budějovice na svém ledě hostily Benátky nad Jizerou, které porazily 4:1. Výborný výkon podal brankář jihočechů Hynek Kůdela, který pochytal 36 střel benáteckých. Zajímavostí je, že hosté nevyužili dvě přesilovky 5 na 3, zatímco domácí Motor jednu takovou výhodu využil. Další zápas sehrál Motor v pátek na ledě Ústí nad Labem, kde zvítězil 2:3 brankou z poslední minuty. Josef Straka si dvěma asistencemi upevnil vedení v kanadském bodování první ligy.

Víkendový dvojzápas je velice lákavý i pro fanoušky AZetu, mnoho jich pojede svůj tým podpořit. Přidat se můžete i vy - více informací najdete na stránkách fanoušků: az-fans.net.

Pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete na hokej dostat osobně, bude pro Vás připraven textový on-line přenos Chomutov a České Budějovice.

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: Matoušek (od 23. Daneček) – Matějíček, Foltýn, Krisl, Graca, Lenďák, Bezuška, Repe – Jiránek, Kolouch, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Klimša – Říčka, Pechanec, Tomi – Fejko, Maruna, Sztefek.

Piráti Chomutov: Strmeň – Skinner, Rutta, Drtina, Koma, Mrázek, Rýgl, Šulák – Hovorka, D. Květoň, McGregor – Sinisalo, Gajovský, Hřebejk – Sikora, L. Květoň, Šagát – Račuk, Chrpa.

Motor České Budějovice: Bláha – Mucha, Punčochář, Vráblík, Jakub Suchánek, Semrád, Chmelíř, Dan Růžička – Švihálek, Pajič, Kuchejda – M. Heřman, J. Straka, Nouza – Prokeš, Rob, Vaniš – Daniel Boháč, Trummer, Švec.