Za podporu od města jsme moc rádi a velice si toho vážíme, říká prezident AZetu Jaroslav Mrowiec

31.07.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Bez Statutárního města Havířov by nebyl novodobý HC AZ Havířov 2010. Finančně se podílí na chodu klubu, podporuje mládež i A tým mužů a prostřednictvím organizace Správa sportovních a rekreačních zařízení je také vlastníkem K&K PNEU Arény, která je domovský stánkem AZetu. O nejnovějším vývoji spolupráce klubu a města přináší informace prezident klubu Jaroslav Mrowiec.

„My máme s městem dlouhodobě dobrou spolupráci a velice si toho vážíme. Bez podpory našeho města by bylo nemyslitelné hokejový klub vůbec provozovat. Kromě každoročního finančního příspěvku na mládež i A tým, se v posledních letech město podílelo i na 1. etapě rekonstrukce šaten žákovských a mládežnických týmů v K&K PNEU Aréně,“

"V roce 2015 byla dotace města na chod mužů snížena o 500 tisíc Kč, a i když jsme splnili všechny požadavky města, tuto částku jsme v daném roce už nedostali. Pro rok 2016 nám byla opětovně snížena částka pro muže o 500 tisíc Kč. Díky jednáním a žádosti nám byla dodatečně na červnovém zastupitelstvu schválena částka 390 tisíc Kč. Za to bych chtěl všem zastupitelům moc poděkovat."

Podle prezidenta AZetu se po změně koalice na červnové zastupitelstvu (novou koalici nyní tvoří ČSSD a KSČM) velmi rychle rozběhly jednání o pokračování rekonstrukce šaten v K&K PNEU Aréně.

První část rekonstrukce šaten roběhla v roce 2014 - toto je výsledek

"Velmi mě překvapilo, jak brzo jsem byl pozván na schůzku s novými náměstky Ing. Karlem Šlachtou (náměstek pro hospodářský rozvoj) a Mgr. Janou Feberovou (náměstkyně sociální rozvoj pod níž spadá sport v našem městě).Téma bylo to nejožehavější, a to oprava šaten pro děti od přípravky až po 8. třídu. Byl jsem velmi překvapen s jakou chutí se k tomuto přistupovalo. Do konce roku 2016 se musí stihnout hodně věcí a udělat hodně práce, aby se to připravilo. Nabídl jsem zástupcům města svou pomoc a chtěl bych se na tomto i osobně podílet. Potom bude na radě města a následně na zastupitelích, jestli se na tuto rekonstrukci seženou finanční prostředky."

Součástí všech rekonstruovaných šaten je také moderní sociální vybavení

"Čeká nás hodně práce a může se stát, že se na tento projekt finanční prostředky nemusí najít, ale já jsem optimista. Děláme to pro ty nejmenší hokejové hráče, kteří si zaslouží normální hokejové zázemí se sprchou a záchodem. Změna to bude velká a prospěšná i pro veřejnost, protože opravou projdou i šatny, které budou sloužit při veřejném bruslení a novou šatnu dostanou i krasobruslařky," uzavírá prezident AZetu Jaroslav Mrowiec.