Začíná 2. čtvrtina soutěže, AZet už v pondělí hostí Slavii

15.10.2017 | Jozef Valenčík

Již 14. kolo má na svém programu WSM liga a to znamená jediné, jednotlivé týmy se proti sobě postaví již podruhé v letošním ročníku. Na hráče AZ Havířov tak doma čeká nelehký soupeř v podobě pražské Slavie. Zápas začíná v havířovské Gascontrol aréně v 18:00.

HC Slavia Praha

Hokejisté Slavie jsou aktuálně v tabulce WSM ligy na deváté příčce tři body před Havířovem (ten má zápas k dobru). Slavii se nedaří příliš doma, když v Edenu získala devět bodů ze sedmi zápasů, naopak na kluzištích soupeřů jsou Sešívaní třetím nejlepším týmem soutěže.

Výsledky Slavie stojí a padají na defenzívě, v posledním zápase to pocítily Benátky nad Jizerou, které v Edenu nedokázaly ani jednou překonat Dominika Frodla, který drží svou úspěšnost zákroků na 92,4 % a v soutěži vychytal již dvě nuly. Když je řeč o defenzívě, tak právě obránce Jiří Drtina je nejvíce bodujícím hráčem Slavie (4+8).

Poslední zápas HC Slavia Praha

HC Slavia Praha – Benátky nad Jizerou 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. J. Holý (Kubica, L. Krejčík), 58. Barák (Kubica, Šafránek), 59. Kubica (M. Ondráček). Rozhodčí: Jechoutek, Kopeček – Kotlík, Polák. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 718. Střely na branku: 37:20. Zblokované střely: 8:18. Hity: 8:8. Vhazování: 39:33. Průběh utkání: 3:0.

HC Slavia Praha: Frodl – J. Drtina (C), Kasík, Barák, J. Holý, Kolařík, A. Růžička – Vracovský, Nedvídek, Kopta – L. Krejčík, Šafránek (A), Kubica – M. Ondráček, Šagát, M. Kadlec – Šteiner, Furch, Šmerha

AZ RESIDOMO Havířov

AZ posledním zápasem s Litoměřicemi zahájil důležitý maraton pěti domácích zápasů, ze kterých je potřeba nasbírat co nejvíce bodů. V souboji s mladým a houževnatým týmem to AZet neměl lehké a nakonec zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém rozhodl Jakub Matai. Havířovští hokejisté tak bodovali už ve třetím zápase v řadě a budou chtít tuto sérii jistě ještě natáhnout.

Přípravu na zápas se Slavii odtajnil trenér Martin Janeček: „Dnes jsme hlavně regenerovali a lízali si rány ze včerejška. Zítra ráno (tj. v pondělí pozn. redakce) však v týmu nastolíme absolutní soustředění na večerní zápas a i když je sestava stále až zdecimovaná, tak se jdeme s hosty z Prahy o body poprat.“

Poslední zápas AZ RESIDOMO Havířov

AZ RESIDOMO Havířov – HC Litoměřice 2:1p (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Drtil (Matai, Fronk), 64. Matai (Sikora, Krisl) – 32. J. Veselý (Pavlas, Kusý) Rozhodčí: Kašík, Čech – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1638. Střely na branku: 44:23. Zblokované střely: 14:22. Hity: 15:1. Vhazování: 37:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

AZ Havířov: Bláha – Krisl (C), Drtil, Postnikov, Dudek, Chroboček, R. Havel – Kotala, Matai, Sikora (A) – P. Beránek, Rác, M. Kalus – Pořízek, L. Bednář, Fronk – Cihlář, Baláž, Gřeš.

Hodnocení zápasu s Litoměřicemi z pohledu kapitána Jiřího Krisla

Infografika

Utkání začíná v Gascontrol aréně v pondělí 16.10. od 18:00 a pokud jej nebudete moci sledovat osobně, tak pro Vás bude připraven textový přenos.