Ze silně obsazeného IS Sports Cupu vezou Azeťáci skvělé 2. místo

28.08.2016 | Tomáš Vlček

Porubská RT Torrax Aréna se od čtvrtku do neděle stala dějištěm 8. ročníku IS Sports Cupu. Mezinárodní žákovský turnaj, letos pořádaný pro hráče ročníku 2005, má nejen zavedenou tradici, ale také tradičně silné obsazení. O to cennější je skvělá stříbrná příčka, kterou na turnaji obsadili malí Azeťáci.

Účastníci turnaje:

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 10 týmů: Be The Best (SR), HC AZ Havířov 2010, HC Bospor Bohumín, HC Frýdek Místek, HC LHK Jestřábi Prostějov, HC Oceláři Třinec, HC Orlová, HC RT Torax Poruba, HC SK Karviná, Silezia (PL).

Ty byly rozděleny do dvou skupin. V nich se ve čtvrtek a v pátek střetly každý s každým a následně se podle dosaženého umístění rozdělily do bojů o 1. – 5. místo a 6. – 10. místo. I zde se během soboty a neděle střetly ve čtyřech duelech o konečné umístění.

Výsledky AZetu:

Základní skupina:

HC AZ Havířov - Be The Best 7 : 5

HC Oceláři Třinec - HC AZ Havířov 1 : 0

HC AZ Havířov - HC RT Torax Poruba 2 : 3 (SN)

HC AZ Havířov - HC Orlová 6 : 1

Skupina o 1. – 5. místo:

HC Oceláři Třinec - HC AZ Havířov 1 : 7

HC AZ Havířov - Silezia 5 : 4

HC Bospor Bohumín - HC AZ Havířov 2 : 1

HC AZ Havířov - HC LHK Jestřábi Prostějov 1 : 0 (SN)

Azeťáci ze šesté třídy ve své základní skupině obsadili 2. místo a postoupili do bojů o celkové vítězství. Zde podlehli svěřenci trenéra Jana Danečka jen suverénnímu vítězi turnaje, výběrovému týmu hrajícímu pod hlavičkou HC Bospor Bohumín a celkovým druhým místem parádně reprezentovali celý havířovský hokej.

Sestava HC AZ Havířov:

Brankáři: Jan Uhrin, Adam Dybal

Obránci: Jan Chmiel, Vojtěch Dybal, Tereza Kiszová, René Kubíček, Michal Vadovič, Aleš Zielinski

Útočníci: Adam Csabi, Kryštof Grygar, Karel Kotala, Nikolas Kubečka, Vojtěch Kubíček, Jan Macko, Radim Mrozek, Ondřej Satinský, Daniel Svozil, Jakub Toma, Vojtěch Vild, Jan Vlček

Slovo trenéra Jana Danečka:

Trenér havířovských šesťáků Jan Daneček k turnaji říká: „Turnaj byl hodně náročný a až nečekaně silní soupeři nás velmi dobře prověřili. Některé kluby totiž nejsou schopny postavit jen z jednoho ročníku celý tým a tak si musely vypomoci výpůjčkami z jiných klubů nebo staršími hráči. My jsme byli naopak jen s hráči ročníku 2005 a čtyřmi mladšími. Zápasy tak byly vyrovnané a hráči museli vyvinout velké úsilí, abychom uspěli, což je přínosné.
Nám se ne všechny zápasy podařily, bylo to takové střídavé. V některých jsme ukázali dobrý hokej, někdy z toho bolely oči. Jsem s tímto týmem vlastně měsíc na ledě a turnaj nám ukázal, že je ještě na čem pracovat. Za 10 dnů nám začíná ligová soutěž, tak se na ni musíme dobře připravit.
Pochválil bych našeho mladého brankáře Honzu Uhrina, který po onemocnění druhého gólmana musel odchytat téměř celý turnaj a někdy to díky našim chybám v obraně neměl vůbec lehké.“