VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Zemřel Milan Stonavský

26.01.2021 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Smutná zpráva zasáhla v minulém týdnu AZ Havířov. Ve věku 85 let nás opustil nestarší člen síně slávy AZetu, pan Milan Stonavský (na fotografii druhý zleva). Celé rodině, přátelům a jeho nejbližším vyjadřujeme za klub upřímnou soustrast.

Milan Stonavský se narodil 20. 6. 1935 v Lazích (dnes součást Orlové). S organizovaným hokejem začínal v dorostu v roce 1951 na postu obránce. Kromě Sokola Lazy odehrál také jednu sezónu v okresním přeboru, za studentské mužstvo obchodní akademie Orlová, kterou vystudoval. V letech 1955-56 absolvoval, bez hokeje, základní vojenskou službu ve Stříbře. Po vojně se vrátil zpět do domů i k hokeji v Lazích. Tentokrát však už v brance, kde zůstal až do konce hráčské kariéry. Jeho poslední sezónou v roli aktivního hráče byla sezóna 1967-68. Zažil tak opakovaný postup lazeckého týmu v regionálních soutěžích i přesun klubu do nově vybudovaného Havířova v roce 1966.

Ani poté však od svého milovaného hokeje neodešel. Nejprve plnil v AZetu roli organizačního pracovníka, od roku 1971 byl rozhodčím a zároveň trénoval dorost. V roce 1987 musel ukončit i kariéru rozhodčího, když se při přátelském utkání dorostu nešťastně zranil. Pokračoval však ve své funkcionářské práci. Byl dlouholetým hlasatelem, takže jeho hlas znají mnozí pamětníci zápasů mužů z konce osmdesátých let až do konce let devadesátých. V klubu působil do posledních sezón, takže jste jej mohli na každém zápase vidět v boxu časoměřičů.

Milan Stonavský zůstává všem ve vzpomínkách jako výborný člověk, který byl i přes pokročilý věk velmi aktivní. Rád hrál tenis a kondici si udržoval jízdou na kole a prací na zahrádce. K hokeji přivedl svého syna a i vnuka, který aktuálně působí jako rozhodčí.
Více ze vzpomínek Milana Stonavského si můžete přečíst v článku z roku 2018, kdy klub slavil 90. výročí od založení a pan Milan, jako jeden z největších pamětníků, na svůj život s hokejem zavzpomínal. Odkaz na článek je ZDE.