AZ Havířov

Z důvodu rozhodnutí vlády jsou od 12. do 25. října zastaveny veškeré hokejové soutěže. GASCONTROL Aréna bude pro veřejnost uzavřena.

Azet získal v Šumperku první dva body

Jakub Piskoř | 16.09.2020

2. kolo Chance ligy 2020/2021 zavedlo havířovské hokejisty na led Šumperka. Po první bezbrankové třetině, se ujali vedení domácí, ale Azet díky Romanu Szturcovi vyrovnal. Ve třetí třetině se situace obrátila, Azet poslal do vedení Lukáš Bednář, avšak Draci dokázali srovnat na 2:2. Zápas dospěl do prodloužení, v němž rozhodl o zisku dvou bodů pro Azet svým druhým gólem Roman Szturc. Další utkání sehraje Azet doma v sobotu od 17 hod. proti Prostějovu.

CHANCE LIGA - 2.kolo st 16.9.18:00
Draci Šumperk - AZ Heimstaden Havířov
2:3p
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Kabelka (Tadeáš Král, Uhlík), 54. Tadeáš Král (Řezáč, P. Kratochvíl) – 28. R. Szturc (Adamský, Lytvynov), 47. L. Bednář (R. Szturc, Lytvynov), 65. R. Szturc (Mrva). Rozhodčí: Doležal, Barek – Hanzlík, Zedník. Vyloučení: 7:6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0. Diváci: 538. Střely na branku: 29:37 (9:8, 10:17, 9:11, 1:1). Zblokované střely: 5:4. Vhazování: 55:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Draci Šumperk: Peksa – Kabelka, Gewiese, Nepokoj, Řezáč, Dosek, Věntus, Weintritt – Baláž, Milfait, Jaroš – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Bernovský – Hroch, Spratek, Uhlík – Krejčiřík, Scheuter, Kučera.
AZ Heimstaden Havířov: Stezka – Kachyňa, L. Rutar, Rašner, Lytvynov, Chroboček, Dajčar – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Adamský, L. Bednář, R. Szturc – Doktor, Cihlář, D. Sklenář – Fridrich, Maruna, Mrva.

V počátku první periody byli aktivnější domácí. V 16. minutě byl do obrovské šance Balážem vyslán kapitán Draků, Gewiese, ten ale svou střelu zacílil příliš vysoko nad Stezkovu klec. V polovině třetiny Šumperané čelili dvěma početním nevýhodám. V obou ale domácí mužstvo ukázalo obětavost při blokování střel, a ty které nebyly zblokovány, opět bravurně likvidoval Peksa. On, ale i jeho brankářský oponent Stezka, začarovali své klece a do šaten se mířilo za bezbrankového stavu.

Druhá dvacetiminutovka byla ze začátku opět v režii Draků. Domácí neproměnili téměř stoprocentní šanci. Hostující gólman vyrazil střelu Kabelky pouze na hokejku Milfaita, který si Stezku položil, ale namísto prázdné brány, trefil pouze tyč. Draci ale tímto nepolevili. Ve 26. minutě vystřelil v přesilovce od modré čáry Daniel Kabelka, který tvrdou ránou překonal Stezku. Draci se však z vedení dlouho neradovali. Ve 27. minutě byl vyloučen domácí Weintritt a hosté nabídku na srovnání využili. Do té doby bezchybný Peksa, vyrazil střelu Adamského pouze před sebe, kde stál připravený Roman Szturc, který svou dorážkou srovnal stav na 1:1. Hostům i domácím byla ve druhé části nabídnuta dvojnásobná přesilovka. Ani jeden z týmů výhody nevyužil, další branku si nikdo nepřipsal a do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu.

Ani začátek třetí třetiny nebyl výjimkou, aktivněji začali opět domácí. Daniel Spratek ujel sám vstříc Stezkovi, ten jeho střelu zlikvidoval svými betony. Ve 46. minutě to ale byli hosté, kdo šel do vedení. Na druhé brance AZetu se opět podílel Roman Szturc. Ten se však tentokrát rozhodl ze své pozice nestřílet, ale poslal pěkný pas na úplně volného Lukáše Bednáře, který zakončoval do prázdné brány. V 54. minutě domácí srovnali, když se svou střelou prosadil Tadeáš Král, který svou střelou za Stezkova záda srovnal na 2:2. Základní část víc branek nepřinesla, proto následovalo pětiminutové prodloužení 3 na 3.

Prodloužení dopadlo šťastněji pro hosty. V jeho samém závěru ujel sám na branku autor první branky AZetu, Roman Szturc, který podruhé v dnešním utkání překonal Peksu. Z prvního venkovního utkání nového ročníku CHANCE ligy si havířovští odnáší dva body, o další zisk bodů se pokusí v sobotu proti Prostějovu. 

Autor reportáže: Alena Ryšavá, www.dracisumperk.cz

Ohlasy k utkání


Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): Utkání bylo velice vyrovnané a myslím si, že dělba bodů je v pořádku. Ostatně my jsme měli spousty šancí, ale před koncem jsme třeba mohli inkasovat kvůli oslabení. V zápase jsme se někdy neudrželi a byli příliš útoční. Z toho pramenil například druhý inkasovaný gól. Takové zkušené mančafty pak nemají problém této příležitosti využít. Do Litoměřic pojedeme povzbuzení z prvního bodu v sezóně. Sice dnes dostali od Sokola dvanáct gólů, ale myslím si, že pro nás je to horší než kdyby prohráli 0:3. Jde o to, že teď budou chtít to zaváhání napravit.


Jiří Režnar (AZ Heimstaden Havířov): Možná si někdo myslí, že dva body ze Šumperku jsou málo, ale já si myslím, že soutěž bude zpočátku velmi vyrovnaná a nikdo vám nedá nic zadarmo. Dneska to byl kvalitní zápas, bylo to hodně o prvním gólu. Podařilo se nám otočit skóre na naši stranu, ale po drobné chybě jsme inkasovali. V prodloužení jsme byli šťastnějším týmem my, a proto bereme dva body. Doufám, že z kluků konečně spadla určitá nervozita a tlak, který na ně vznikl jako na favorita a v sobotu už to bude ten starý, dobrý AZ jako minulé sezóny.

Instagram Youtube