Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Znojmo ukázalo svou kvalitu, Havířov se vrací s prázdnou

Klára Bártková | 03.12.2022

V 17:30 vyjeli havířovští hokejisté na led znojemské Nevoga arény, aby vyzvali tamní Orly, kteří jsou jasným lídrem soutěže. Jako první se sice radovali hosté, ale ještě v první třetině Znojmo otočilo stav utkání, který v průběhu utkání navyšovalo. Byť Havířov snížil, tak na takovou ztrátu už zareagovat nedokázal.

2. liga - 21.kolo so 3.12.
Orli Znojmo - AZ Havířov

Branky a nahrávky: 7. Mareš (Kloz, Hruška), 17. Hruška (Nižnikov, Tomáš Svoboda), 17. Adámek (Beránek, Remta), 19. Nižnikov (Hruška, Tomáš Svoboda), 33. Adámek (Šťovíček), 34. Tomáš Svoboda (Hruška), 38. Tomáš Svoboda (Hruška, Sklenář), 39. Adámek (Beránek, Tejnor) – 4. Spratek (Mrva, Dudáš), 29. Antoníček (Mrowiec, Haas), 33. Spratek (Kratochvil, Mrva). Rozhodčí: Škach - Mikšík, Kučera. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1297. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 8:3.

Orli Znojmo: Groh – Kloz, Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Tejnor (A), Remta – T. Svoboda (C), Sklenář, Špaček, Köver, O. Svoboda, Adámek, Hruška (A), Beránek, Nižnikov, Pigl, Šťovíček, Čermák
AZ Havířov: Šindelka (21. Štipčák) – Dudáš (A), Havlík, Kunc, Kolarz (C), Ščurek, Mrowiec, Bílek – Mrva (A), Spratek, Kratochvil - Apolenář, Haas, Tvrdý - Pawliczek, Ćmiel, Antoníček - Kovalski, Pastor

Přednost v bráně dnes dostal Martin Šindelka, který už v úvodu zápasu musel čelit několika střelám, jelikož si Šimon Kratochvil počínal nedovoleně, a tak měli domácí přesilovou hru, tu však Havířov dokázal ubránit. Docela nečekaně se do vedení dostali hokejisté AZetu, Jakub Mrva získal kotouč, který prodloužil na nikým nehlídaného Daniela Spratka, ten na nic nečekal a prostřelil znojemského brankáře – 0:1

Hosté měli příležitost zvýšit své vedení, když se hnal do útoku Marek Haas, bránu však netrefil. Za malou chvíli Orli vyrovnali, Šindelka si totiž neporadil s ostrou střelou Erika Mareše1:1. Znojmo mohlo přidat druhou branku, když před hostující brankou vznikl velký zmatek, nakonec ale nikdo z domácích puk do brány neprotlačil, to ale znojemské hokejisty mrzet nemuselo. V čase 16:28 totiž přesilovou hru, kdy byl potrestán Martin Dudáš, využil Jan Hruška2:1

Domácí pokračovali v aktivní hře, o necelých třicet sekund později zakončoval přes obránce Lukáš Adámek3:1. Havířov byl znovu potrestán za nedovolený zákrok Tomáše Havlíka a Znojmo zužitkovalo druhou přesilovou hru, Kirill Nižnikov měl celkem štěstí, kotouč se totiž od brankáře odrazil do brány – 4:1. V závěru prvního dějství se hákováním provinil Patrik Čermák.

Před druhou dvacetiminutovkou hosté vystřídali gólmana, místo Martina Šindelky nastoupil Marek Štipčák. Havířovští hokejisté sice v početní výhodě trefili tyč, jinak ale žádná nebezpečná situace nepřišla. Havířovský gólman měl práci, když se na něj řítili Lukáš Adámek s Martinem Šťovíčkem a Petrem Beránkem, v tomto souboji ale Štipčák uspěl. Hosté snížili na rozdíl dvou branek, svěřenci Jiřího Raszky se usadili v pásmu a po přihrávce Jaroslava Mrowiece zamířil pod horní tyč Petr Antoníček 4:2

Vstřelená branka Havířov nabudila, dokonce se hokejisté ze Slezska dostali do přečíslení dva na jednoho, jenže nepřesnou přihrávku vystihl Martin Šťovíček, který otočil směr hry, přihrál Lukáši Adámkovi, ten zakončil přesně mezi betony - 5:2. Hosté ale bleskurychle zareagovali, puk do brány dorazil Daniel Spratek, který tak zapsal druhou trefu v utkání – 5:3

Netrvalo to dlouho a padl další gól, křehké havířovské obrany využil Jan Hruška, který nahrál Tomáši Svobodovi, na jehož pokus Štipčák nedosáhl – 6:3. AZetu následně pomohla tyčka, která zazvonila po jedné ze znojemských střel. Domácí však dále ukazovali svou kvalitu, do odkryté brány puk usměrnil Tomáš Svoboda, který přidal svou druhou branku v zápase – 7:3. A aby toho nebylo málo, tak Lukáš Adámek nahazoval puk zpoza branky a zpečetil svůj hattrick – 8:3.

Do poslední periody vstoupil aktivněji Havířov, jenže nikdo z hostujících hráčů Dominika Groha nepřekonal. Tomáš Svoboda měl obrovskou příležitost připsat si hattrick, ale trefil jen tyč. Za hákování domácího Vojtěcha Kloze bylo nařízeno trestné střílení, které však Jakub Mrva neproměnil. Znojmo bylo sice vyloučeno, ale šance měli hlavně domácí. Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou jeden z domácích obránců chyboval, nicméně velkou šanci Havířova Dominik Groh lapil.

Jiří Beroun (Znojmo): Chtěli jsme na ně nastoupit hned od začátku. Po menší chybě jsme zrychlili hru a pak přišly zasloužené góly. Pomohli jsme si přesilovkou a pak už jsme byli klidnější. Hrajeme hokej hlavně pro diváky, takže chceme, aby padalo hodně branek. Musíme být koncentrovaní na každý zápas, ale zároveň počítat s tím, že nás soupeř může porazit. Dneska nám vycházely některé kombinace z tréninku, a to je pro trenéra nejlepší zpětná vazba.

Jiří Raszka (Havířov): Prvních deset minut při hře 5 na 5 jsme hráli solidní hokej. Chtěli jsme se vyhnout trestné lavici, protože víme, že Znojmo má smrtící přesilovky, což se nám nepovedlo. S takovým týmem jako Znojmo, když uděláte nějakou chybu a nedržíte se plánu, nemáte šanci. První třetinu jsme prohráli. Druhou jsme sice trošku dotáhli, ale na každý náš gól jsme dostali odpověď. Kdybychom drželi rozdílný stav třeba o dva góly, se závěrem by se dalo ještě něco zkusit vymyslet, ale Znojmo si to v klidu pohlídalo.